Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Harold Hopps på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Harold Hopps: tallene på få linjer
Higher Bebington, Wirral er stjernen: 1.200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 22% af alle visninger af Harold Hopps. Næste er Wallasey, Wirral, Church Hill, 1856 og Wallasey Mill, Wirral. Samlet set giver kunstnersiden (1.500 besøg) og værkerne (3.600 besøg) i alt 5.100 besøg. Interessen faldt med 29% mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (3.700 besøg). Efter enhed: enheder (69%), telefoner (29%) og tablets (2%). Besøgene favoriserer Blød lysstyrke (Lysstyrke), med 63% af besøgene mod 30% af kataloget.
Harold Hopps: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Harold Hopps.
-
1
Higher Bebington, Wirral, 1917
1.200 besøg · 22,2%
-
2
Wallasey, Wirral, Church Hill, 1856
300 besøg · 5,6%
-
3
Wallasey Mill, Wirral
300 besøg · 5,6%
-
4
Yorkshire Moors
300 besøg · 5,6%
-
5
Red and Yellow Noses, New Brighton, Wirral, 1902
200 besøg · 3,7%
-
6
Old Grammar School, Foot of the Breck, Wallasey, Wirral, 1909
200 besøg · 3,7%
-
7
Magazine Brow with Liscard Battery, Wallasey, Wirral, 1935
200 besøg · 3,7%
-
8
Bidston Hall Farm, Wirral, 1915
200 besøg · 3,7%
-
9
Ivy House Farm, Saughall Massie, Wirral, 1918
200 besøg · 3,7%
-
10
Storeton Ridge, Wirral, 1916
200 besøg · 3,7%
Hvornår besøger folk Harold Hopps-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 800 | 2.900 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 400 | 300 |
| Okt 2026 | 200 | 300 |
Hvornår bliver værkerne fra Harold Hopps vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Harold Hopps, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 2,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 2,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 30,0% | 63,0% |
| Lysende balance | 64,0% | 37,0% |
| Lysstærk | 2,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 44,0% | 44,4% |
| Dæmpet farvemætning | 48,0% | 44,4% |
| Afbalanceret blød | 8,0% | 11,1% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 30,0% | 38,9% |
| Afbalanceret | 70,0% | 61,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret | 2,0% | 1,8% |
| Kraftig kontrast | 22,0% | 7,4% |
| Udsagn | 74,0% | 90,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 60,0% | 57,4% |
| Blødt blandet palet | 18,0% | 18,5% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 9,3% |
| Stærk farveenhed | 8,0% | 14,8% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvad er de mest populære værker af Harold Hopps, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Higher Bebington, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 | 200 |
| Wallasey, Wirral, Claremoun… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Storeton Ridge, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Magazine Brow with Liscard… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Red and Yellow Noses, New B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Egremont Ferry, Wallasey, W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View from the End of Bidsto… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gayton Mill, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Breck Road, Wallasey, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Irby Mill, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger Harold Hoppss publikum?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.500 | 68,6% |
| telefoner | 1.500 | 29,4% |
| tablets | 100 | 2,0% |
Hvilke sprog taler Harold Hoppss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 200 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Harold Hopps i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 500 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 900 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 600 |
| søn 8 Nov (forventet) | 300 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 700 |
| søn 15 Nov (forventet) | 400 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 700 |
| søn 22 Nov (forventet) | 400 |
Hvad folk spørger om Harold Hopps
Hvilke værker af Harold Hopps bliver der åbnet mest for?
- Higher Bebington, Wirral først med 1.200 besøg eller 22% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Harold Hopps på ArtsDot.com?
- 5.100 besøg på tolv måneder: 1.500 til kunstnersiden og 3.600 til dens værker.
Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Harold Hopps?
- Publikum kommer fra enheder (69%), telefoner (29%) og tablets (2%); enheder står for 69% af besøgene.
Hvilke værker af Harold Hopps passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Blød lysstyrke (Lysstyrke) udgør 63% af de besøg, selvom de kun udgør 30% af kataloget.