Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Govert Flinck på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Govert Flinck: tallene på få linjer
Landscape with an Obelisk er stjernen: 400 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 25% af alle visninger af Govert Flinck. Næste er Jesuskrøningen til præsterne og The Company Of Captain Albert Bas And Lieutenant Lucas Conijn. Samlet set giver kunstnersiden (700 besøg) og værkerne (900 besøg) i alt 1.600 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (1.100 besøg). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 40% af besøgene mod 0% af kataloget.
Govert Flinck: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Govert Flinck.
-
1
Landscape with an Obelisk, 1638
400 besøg · 25,0%
-
2
Jesuskrøningen til præsterne
300 besøg · 18,8%
-
3
The Company Of Captain Albert Bas And Lieutenant Lucas Conijn
200 besøg · 12,5%
-
4
Officers and Other Civic Guardsmen of District XVIII in Amsterdam, under the Command of Captain Albert Dircksz Bas and Lieutenant Lucas Pietersz Conijn, Govert Flinck, 1645, 1645
100 besøg · 6,2%
-
5
Girl by a High Chair, 1640
100 besøg · 6,2%
-
6
The Company of Captain Albert Bas and Lieutenant Lucas Conijn (detail)
100 besøg · 6,2%
-
7
Curius Dentatus Preferring Turnips To Gold
100 besøg · 6,2%
-
8
Portrait Of A Woman
100 besøg · 6,2%
-
9
Joost van den Vondel (1587-1679), Poet, Govert Flinck, 1653, 1653
100 besøg · 6,2%
-
10
Company of captain Joan Huydecoper and luitenant Frans van Waveren, 1648
100 besøg · 6,2%
Hvornår besøger folk Govert Flinck-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 300 |
Hvornår bliver værkerne fra Govert Flinck vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Govert Flinck, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dramatisk | 85,4% | 40,0% |
| Klassisk | 7,3% | 20,0% |
| Seren | 0,0% | 40,0% |
| Romantisk | 4,9% | 0,0% |
| Luksuriøs | 2,4% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Alvorlig og dyster | 36,6% | 0,0% |
| Reflekterende | 26,8% | 10,0% |
| Dramatisk | 17,1% | 10,0% |
| Åndelig | 4,9% | 30,0% |
| Fredfyldt | 0,0% | 40,0% |
| Romantisk | 7,3% | 0,0% |
| Rolig | 2,4% | 10,0% |
| Glædesfyldt | 2,4% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 78,0% | 100,0% |
| Blød skygge | 10,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 12,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 62,0% | 68,8% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 25,0% |
| Afbalanceret blød | 10,0% | 6,2% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 90,0% | 87,5% |
| Afbalanceret | 10,0% | 12,5% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 26,0% | 43,8% |
| Blid | 26,0% | 0,0% |
| Balanceret | 10,0% | 18,8% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 6,2% |
| Udsagn | 20,0% | 31,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 25,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 43,8% |
| Sammenhængende palette | 42,0% | 31,2% |
Hvad er de mest populære værker af Govert Flinck, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jesuskrøningen til præsterne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Gerard Pietersz Hulft (1621… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Korsfæstelsen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Young Man | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Officers and Other Civic Gu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lamentation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a man, known as… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Dirck Graswinck… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old man leaning on a balust… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Bearded Man,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Govert Flincks publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Govert Flinck i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 400 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 200 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Govert Flinck
Hvilke værker af Govert Flinck bliver der åbnet mest for?
- Landscape with an Obelisk først med 400 besøg eller 25% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Govert Flinck på ArtsDot.com?
- 1.600 besøg på tolv måneder: 700 til kunstnersiden og 900 til dens værker.
Hvilke værker af Govert Flinck passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 40% af de besøg, selvom de kun udgør 0% af kataloget.