Giuseppe Arcimboldo Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1527 – 1593

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Giuseppe Arcimboldo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Giuseppe Arcimboldo: tallene på få linjer

Vertumnus (Vertumno) er stjernen: 9.200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 15% af alle visninger af Giuseppe Arcimboldo. Næste er Summer 1 og Bibliotekarien. Samlet set giver kunstnersiden (8.700 besøg) og værkerne (55.500 besøg) i alt 64.200 besøg. Interessen stiger, med 177% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (36.500 besøg). Publikums mest anvendte sprog: engelsk (33%), italiensk (30%) og spansk (7%). Efter enhed: enheder (64%), telefoner (31%) og tablets (5%). Besøgene favoriserer Jordagtig (Farvepalette), med 79% af besøgene mod 39% af kataloget.

Giuseppe Arcimboldo: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Giuseppe Arcimboldo.

  1. Vertumnus (Vertumno) 1 Vertumnus (Vertumno), 1590 9.200 besøg · 15,3%
  2. Summer 1 2 Summer 1, 1563 4.000 besøg · 6,7%
  3. Bibliotekarien 3 Bibliotekarien, 1566 3.600 besøg · 6,0%
  4. Flammen 4 Flammen 2.800 besøg · 4,7%
  5. Efterår 5 Efterår, 1573 2.500 besøg · 4,2%
  6. Efterår 6 Efterår, 1572 2.200 besøg · 3,7%
  7. Reversibel hoved med kurv af frugt 7 Reversibel hoved med kurv af frugt, 1590 1.900 besøg · 3,2%
  8. Sommer 8 Sommer, 1563 1.800 besøg · 3,0%
  9. Blomstrende stillliv 9 Blomstrende stillliv, 1591 1.500 besøg · 2,5%
  10. Ild 10 Ild, 1566 1.400 besøg · 2,3%

Hvornår besøger folk Giuseppe Arcimboldo-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260900
Jul 20262.90033.600
Aug 20261.1006.000
Sept 20264.70015.000

Hvornår bliver værkerne fra Giuseppe Arcimboldo vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Giuseppe Arcimboldo, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Vertumnus (Vertumno)0000000003.6002.9002.200
Summer 10000000009001.0001.700
Efterår00000000070001.200
Bibliotekarien0000000001.4005001.000
Flammen000000001001.1001001.100
Efterår000000002009002001.000
Forår000000000200100600
Winter0000000005000200
Omvendt hoved med frugtkurv000000000700200300
The Four Seasons in one Head000000001001001000

Hvilke enheder bruger Giuseppe Arcimboldos publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder41.20064,2%
telefoner19.80030,8%
tablets3.2005,0%

Hvilke sprog taler Giuseppe Arcimboldos publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk1.50032,6%
italiensk1.40030,4%
spansk3006,5%
portugisisk3006,5%
koreansk2004,3%
arabisk1002,2%
græsk1002,2%
georgisk1002,2%
polsk1002,2%
rumænsk1002,2%

Hvor mange daglige besøg er der hos Giuseppe Arcimboldo i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
lør 26 Sept600
søn 27 Sept900
man 28 Sept2.300
tir 29 Sept1.000
ons 30 Sept800
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt800
lør 3 Okt300
søn 4 Okt800
man 5 Okt1.500
tir 6 Okt1.000
ons 7 Okt1.300
tor 8 Okt500
fre 9 Okt2.200
lør 10 Okt200
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt1.900
tir 13 Okt700
ons 14 Okt1.400
tor 15 Okt2.300
fre 16 Okt1.100
lør 17 Okt (forventet)400
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)2.200
tir 20 Okt (forventet)1.000
ons 21 Okt (forventet)1.400
tor 22 Okt (forventet)1.500
fre 23 Okt (forventet)1.600
lør 24 Okt (forventet)400
søn 25 Okt (forventet)1.100
man 26 Okt (forventet)2.300
tir 27 Okt (forventet)1.100
ons 28 Okt (forventet)1.400
tor 29 Okt (forventet)1.600
fre 30 Okt (forventet)1.700
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)1.200
man 2 Nov (forventet)2.400
tir 3 Nov (forventet)1.100
ons 4 Nov (forventet)1.500
tor 5 Nov (forventet)1.600
fre 6 Nov (forventet)1.700

Hvad folk spørger om Giuseppe Arcimboldo

Hvilke værker af Giuseppe Arcimboldo bliver der åbnet mest for?

Vertumnus (Vertumno) først med 9.200 besøg eller 15% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Giuseppe Arcimboldo på ArtsDot.com?

64.200 besøg på tolv måneder: 8.700 til kunstnersiden og 55.500 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Giuseppe Arcimboldo?

Publikum kommer fra enheder (64%), telefoner (31%) og tablets (5%); enheder står for 64% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos Giuseppe Arcimboldo?

engelsk (33%), italiensk (30%) og spansk (7%). Det primære sprog, engelsk, udgør 33% af de besøgende.

Hvilke værker af Giuseppe Arcimboldo passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Jordagtig (Farvepalette) udgør 79% af de besøg, selvom de kun udgør 39% af kataloget.