Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gershon Iskowitz på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gershon Iskowitz: tallene på få linjer
Orange Blue Mauve Painting er stjernen: 100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 50% af alle visninger af Gershon Iskowitz. Næste er Violet Deep I. Samlet set giver kunstnersiden (500 besøg) og værkerne (100 besøg) i alt 600 besøg. Interessen stiger, med 300% flere besøg mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Okt 2026 (400 besøg). Besøgene favoriserer Levende og mættet (Farveintensitet), med 100% af besøgene mod 40% af kataloget.
Gershon Iskowitz: 2 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Gershon Iskowitz.
Hvornår besøger folk Gershon Iskowitz-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 0 | 100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 400 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Gershon Iskowitz vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Gershon Iskowitz, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 20,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 40,0% | 50,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 40,0% | 50,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 20,0% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 20,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 60,0% | 100,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 40,0% | 50,0% |
| Pastelfarver | 20,0% | 50,0% |
| Jordagtig | 20,0% | 0,0% |
| Neutrale nuancer | 20,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 20,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 40,0% | 0,0% |
| Levende og mættet | 40,0% | 100,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 50,0% |
| Blid | 40,0% | 50,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 0,0% |
| Udsagn | 20,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 50,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 50,0% |
| Stærk farveenhed | 20,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 40,0% | 0,0% |
Hvad er de mest populære værker af Gershon Iskowitz, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orange Blue Mauve Painting | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Action | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| October 1973 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Violet Deep I | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Gershon Iskowitzs publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Gershon Iskowitz i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 15 Okt | 100 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 200 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 200 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 300 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 300 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Gershon Iskowitz
Hvilke værker af Gershon Iskowitz bliver der åbnet mest for?
- Orange Blue Mauve Painting først med 100 besøg eller 50% af visningerne. 2 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Gershon Iskowitz på ArtsDot.com?
- 600 besøg på tolv måneder: 500 til kunstnersiden og 100 til dens værker.
Hvilke værker af Gershon Iskowitz passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Levende og mættet (Farveintensitet) udgør 100% af de besøg, selvom de kun udgør 40% af kataloget.