Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Geoff Hunt på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Geoff Hunt: tallene på få linjer
'Endeavour' Leaving Plymouth er stjernen: 1.200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 46% af alle visninger af Geoff Hunt. Næste er Desolation Island og Oil painting of the Mary Rose warship sinking in the Solent. Samlet set giver kunstnersiden (100 besøg) og værkerne (1.200 besøg) i alt 1.300 besøg. Interessen faldt med 67% mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (800 besøg). Besøgene favoriserer Lysende balance (Lysstyrke), med 88% af besøgene mod 69% af kataloget.
Geoff Hunt: 9 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Geoff Hunt.
-
1
'Endeavour' Leaving Plymouth, 1768
1.200 besøg · 46,2%
-
2
Desolation Island
400 besøg · 15,4%
-
3
Oil painting of the Mary Rose warship sinking in the Solent, 2012
300 besøg · 11,5%
-
4
HMS 'Surprise'
200 besøg · 7,7%
-
5
The Ionian Mission
100 besøg · 3,8%
-
6
Reverse of the Medal
100 besøg · 3,8%
-
7
Letter of Marque
100 besøg · 3,8%
-
8
Mauritius Command
100 besøg · 3,8%
-
9
Master and Commander
100 besøg · 3,8%
Hvornår besøger folk Geoff Hunt-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 300 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Geoff Hunt vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Geoff Hunt, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 15,4% | 7,7% |
| Lysende balance | 69,2% | 88,5% |
| Lysstærk | 15,4% | 3,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 69,2% | 50,0% |
| Dæmpet farvemætning | 30,8% | 50,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 15,4% | 26,9% |
| Afbalanceret | 84,6% | 73,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 7,7% | 11,5% |
| Blid | 7,7% | 7,7% |
| Balanceret | 23,1% | 7,7% |
| Kraftig kontrast | 30,8% | 50,0% |
| Udsagn | 30,8% | 23,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 53,8% | 23,1% |
| Blødt blandet palet | 15,4% | 26,9% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 30,8% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvad er de mest populære værker af Geoff Hunt, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Desolation Island | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| 'Endeavour' Leaving Plymouth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Mauritius Command | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Master and Commander | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Post Captain | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Letter of Marque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| HMS 'Surprise' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fortune of War | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Oil painting of the Mary Ro… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| Reverse of the Medal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Geoff Hunts publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Geoff Hunt i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Geoff Hunt
Hvilke værker af Geoff Hunt bliver der åbnet mest for?
- 'Endeavour' Leaving Plymouth først med 1.200 besøg eller 46% af visningerne. 9 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Geoff Hunt på ArtsDot.com?
- 1.300 besøg på tolv måneder: 100 til kunstnersiden og 1.200 til dens værker.
Hvilke værker af Geoff Hunt passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Lysende balance (Lysstyrke) udgør 88% af de besøg, selvom de kun udgør 69% af kataloget.