František Kupka Besøgsstatistikker og mest sete værker

1871 – 1957

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for František Kupka på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for František Kupka

Folk åbner Woman Picking Flowers oftere end noget andet værk af František Kupka: 1.500 besøg i løbet af tolv måneder, eller 7% af alt hvad der er blevet vist. The Black Idol (Resistance) og Water. The Bather. fuldender podiet. František Kupka fik i alt 23.400 besøg, heraf 4.500 på kunstnersiden og 18.900 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 10% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 19.500 besøg. Besøg fordelt på enheder (79%), telefoner (20%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Seren (Stemning) står for 32% af de besøg, selvom den kun udgør 14% af kataloget.

Top 10: de værker fra František Kupka, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af František Kupka, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Woman Picking Flowers 1 Woman Picking Flowers, 1909 1.500 besøg · 6,6%
  2. The Black Idol (Resistance) 2 The Black Idol (Resistance), 1903 1.400 besøg · 6,2%
  3. Water. The Bather. 3 Water. The Bather., 1907 800 besøg · 3,5%
  4. Around a Point 4 Around a Point 600 besøg · 2,6%
  5. Ballad of Epona 5 Ballad of Epona, 1900 600 besøg · 2,6%
  6. The Cathedral 6 The Cathedral, 1913 600 besøg · 2,6%
  7. Ms. Kupka between vertical 7 Ms. Kupka between vertical 500 besøg · 2,2%
  8. Piano Keys Lake 8 Piano Keys Lake, 1905 500 besøg · 2,2%
  9. Planes by Colors, Large Nude 9 Planes by Colors, Large Nude, 1910 400 besøg · 1,8%
  10. Color drawings 10 Color drawings 400 besøg · 1,8%

Hvor populær er František Kupka-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 20262.30017.200
Aug 20269001.100
Sept 20261.300500

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra František Kupka samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af František Kupka sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Cathedral0000000001002000
Ms. Kupka between vertical00000000050000
Around a Point0000000001000200
Disks of Newton, Study for…00000000010000
Piano Keys Lake0000000001000100
The colored00000000010000
Twisted black lines00000000040000
Planes by Colors, Large Nude00000000020000
Color drawings00000000040000
Vertical and Diagonal Planes00000000020000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver František Kupka set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder18.50079,1%
telefoner4.70020,1%
tablets2000,9%

På hvilke sprog læses František Kupka?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
tjekkisk40023,5%
koreansk40023,5%
tysk20011,8%
engelsk1005,9%
finsk1005,9%
fransk1005,9%
italiensk1005,9%
slovakisk1005,9%
ukrainsk1005,9%
Chinese1005,9%

Hvordan ser de daglige besøg hos František Kupka ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 29 Sept500
ons 30 Sept0
tor 1 Okt100
fre 2 Okt200
lør 3 Okt400
søn 4 Okt400
man 5 Okt500
tir 6 Okt100
ons 7 Okt800
tor 8 Okt0
fre 9 Okt400
lør 10 Okt300
søn 11 Okt100
man 12 Okt700
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt200
søn 18 Okt400
man 19 Okt100
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)300
tor 22 Okt (forventet)100
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)200
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)200
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)100
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)200
søn 8 Nov (forventet)200
man 9 Nov (forventet)300

František Kupka: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af František Kupka?

Det er Woman Picking Flowers: 1.500 besøg, hvilket svarer til 7% af visningerne for František Kupka. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får František Kupka?

23.400 i de sidste tolv måneder, hvoraf 4.500 på kunstnersiden og 18.900 på de enkelte værker.

Kigger folk på František Kupka på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (79%), telefoner (20%) og tablets (1%); enheder fører med 79%.

Er der en bestemt type værker af František Kupka, som folk foretrækker?

Ja, Seren (Stemning): 32% af besøgene for 14% af kataloget.