Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Francesco Botticini på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Francesco Botticini i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var The Three Archangels with Tobias det mest viste værk af Francesco Botticini på ArtsDot.com: 500 visninger, hvilket udgør 29% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af The Assumption of the Virgin og LA VIERGE ET L'ENFANT EN GLOIRE ENTOURES D'ANGES, DE SAINTE MARIE MADELEINE ET DE SAINT BERNARD. I alt var der 1.600 besøg hos Francesco Botticini: 300 på kunstnerens side og 1.300 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 200% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.100 besøg. Besøgende har en præference for Udsagn (Kontrast): 76% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 41% af kunstnerens katalog.
De 8 mest viste værker af Francesco Botticini
Dette er de 8 værker af Francesco Botticini, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
The Three Archangels with Tobias, 1470
500 besøg · 29,4%
-
2
The Assumption of the Virgin
300 besøg · 17,6%
-
3
LA VIERGE ET L'ENFANT EN GLOIRE ENTOURES D'ANGES, DE SAINTE MARIE MADELEINE ET DE SAINT BERNARD
200 besøg · 11,8%
-
4
Saint Jerome in Penitence with Saints and Donors
200 besøg · 11,8%
-
5
Saint Sebastian
200 besøg · 11,8%
-
6
Saint Jerome in Penitence with Saints and Donors, 1490
100 besøg · 5,9%
-
7
Virgin Adoring the Child
100 besøg · 5,9%
-
8
Madonna and Child in a Landscape with the Infant St. John the Baptist, 1487
100 besøg · 5,9%
Hvor mange besøger Francesco Botticini-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 300 |
Hvor ofte bliver værkerne af Francesco Botticini vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Francesco Botticini?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 60,0% | 71,4% |
| Rolig og harmonisk | 20,0% | 28,6% |
| Klassisk | 20,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 25,0% | 17,6% |
| Blød skygge | 38,6% | 41,2% |
| Blød lysstyrke | 31,8% | 29,4% |
| Lysende balance | 4,5% | 11,8% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,9% | 47,1% |
| Dæmpet farvemætning | 34,1% | 23,5% |
| Afbalanceret blød | 22,7% | 29,4% |
| Tydelig farveintensitet | 2,3% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 82,9% | 85,7% |
| Neutrale nuancer | 11,4% | 14,3% |
| Mørke toner | 5,7% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 52,3% | 64,7% |
| Afbalanceret | 43,2% | 23,5% |
| Levende og mættet | 4,5% | 11,8% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,8% | 0,0% |
| Blid | 25,0% | 23,5% |
| Balanceret | 9,1% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 18,2% | 0,0% |
| Udsagn | 40,9% | 76,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 9,1% | 17,6% |
| Blødt blandet palet | 18,2% | 29,4% |
| Balanceret harmoni | 22,7% | 5,9% |
| Stærk farveenhed | 38,6% | 35,3% |
| Sammenhængende palette | 11,4% | 11,8% |
Hvilke værker af Francesco Botticini bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Three Archangels with T… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| La Vierge adorant l'enfant… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LA VIERGE ET L'ENFANT EN GL… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Madonna and Child Enthroned… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin and Child Enthroned | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Assumption of the Virgin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 |
| Saint Jerome in Penitence w… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Virgin and Child with the I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Nicolas and Sts. Cather… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Madonna and Child with a Br… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Francesco Botticini?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Francesco Botticini hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 100 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 200 |
| fre 2 Okt | 200 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 400 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 200 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 200 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Francesco Botticini på ArtsDot.com
Hvilke værker af Francesco Botticini er de mest populære?
- The Three Archangels with Tobias er det mest populære værk med 500 visninger (29% af alle visninger af Francesco Botticini). Ranglisten ovenfor viser de 8 mest sete værker.
Hvor mange ser på Francesco Botticini på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Francesco Botticini fået 1.600 besøg: 300 på kunstnerprofilen og 1.300 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Francesco Botticini?
- De foretrækker Udsagn (Kontrast): 76% af besøgene, mod 41% af kunstnerens katalog.