Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Floris Arntzenius på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Floris Arntzenius
Folk åbner floris market sun oftere end noget andet værk af Floris Arntzenius: 300 besøg i løbet af tolv måneder, eller 11% af alt hvad der er blevet vist. The Daughter Of Breitenstein og Scala fuldender podiet. Floris Arntzenius fik i alt 3.100 besøg, heraf 500 på kunstnersiden og 2.600 på tværs af værkerne. Jul 2026 var højdepunktet med 2.100 besøg. Besøg fordelt på enheder (90%) og telefoner (10%). Én smag skiller sig ud: Mørk (Lysstyrke) står for 26% af de besøg, selvom den kun udgør 12% af kataloget.
Top 10: de værker fra Floris Arntzenius, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Floris Arntzenius, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
floris market sun
300 besøg · 11,1%
-
2
The Daughter Of Breitenstein
200 besøg · 7,4%
-
3
Scala
200 besøg · 7,4%
-
4
The Fair
200 besøg · 7,4%
-
5
Playing
200 besøg · 7,4%
-
6
Prinsevinkenpark
200 besøg · 7,4%
-
7
Repair Works
200 besøg · 7,4%
-
8
Floris Spiegelstraat in Amsterdam Sun
100 besøg · 3,7%
-
9
Mauritshuis In Den Haag
100 besøg · 3,7%
-
10
Floris East indian cherry in pot Sun
100 besøg · 3,7%
Hvor populær er Floris Arntzenius-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 200 | 1.900 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Floris Arntzenius samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Floris Arntzenius?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 12,0% | 25,9% |
| Blød skygge | 24,0% | 29,6% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 37,0% |
| Lysende balance | 24,0% | 7,4% |
| Lysstærk | 2,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 34,0% | 11,1% |
| Dæmpet farvemætning | 58,0% | 70,4% |
| Afbalanceret blød | 8,0% | 18,5% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 34,0% | 29,6% |
| Afbalanceret | 66,0% | 70,4% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 6,0% | 7,4% |
| Balanceret | 4,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 10,0% | 14,8% |
| Udsagn | 80,0% | 77,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 7,4% |
| Blødt blandet palet | 18,0% | 14,8% |
| Balanceret harmoni | 4,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 55,6% |
| Sammenhængende palette | 20,0% | 22,2% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Floris Arntzenius sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Scheveningen Beach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Seascape near Scheveningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Liesje is Painting | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Gerard Wildeboe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Frederik Pijper… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Huurrijtuigen- Carriages In… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| floris horse and carriage s… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| floris exposition in pulchr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Floris Arntzenius set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.800 | 90,3% |
| telefoner | 300 | 9,7% |
På hvilke sprog læses Floris Arntzenius?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tysk | 100 | 50,0% |
| svensk | 100 | 50,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Floris Arntzenius ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 100 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 100 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 100 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 100 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 100 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 100 |
Floris Arntzenius: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Floris Arntzenius?
- Det er floris market sun: 300 besøg, hvilket svarer til 11% af visningerne for Floris Arntzenius. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får Floris Arntzenius?
- 3.100 i de sidste tolv måneder, hvoraf 500 på kunstnersiden og 2.600 på de enkelte værker.
Kigger folk på Floris Arntzenius på en telefon eller en computer?
- Begge: besøgsfordeling som enheder (90%) og telefoner (10%); enheder fører med 90%.
Er der en bestemt type værker af Floris Arntzenius, som folk foretrækker?
- Ja, Mørk (Lysstyrke): 26% af besøgene for 12% af kataloget.