Fernand Léger Besøgsstatistikker og mest sete værker

1881 – 1955

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Fernand Léger på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Fernand Léger

Folk åbner Natyder i Skoven oftere end noget andet værk af Fernand Léger: 4.500 besøg i løbet af tolv måneder, eller 4% af alt hvad der er blevet vist. Byen og Maskinmanden fuldender podiet. Fernand Léger fik i alt 111.900 besøg, heraf 19.000 på kunstnersiden og 92.900 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 22% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 70.300 besøg. Siden blev læst på engelsk (32%), tysk (16%) og russisk (12%). Publikum er fordelt over USA (15%), Tyskland (11%) og Italien (9%). Besøg fordelt på enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%). Én smag skiller sig ud: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) står for 31% af de besøg, selvom den kun udgør 18% af kataloget.

Top 10: de værker fra Fernand Léger, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Fernand Léger, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Natyder i Skoven 1 Natyder i Skoven, 1910 4.500 besøg · 4,4%
  2. Byen 2 Byen, 1919 3.700 besøg · 3,7%
  3. Maskinmanden 3 Maskinmanden, 1920 3.300 besøg · 3,3%
  4. Det Store Optog 4 Det Store Optog, 1954 3.100 besøg · 3,1%
  5. Tre Kvinder 5 Tre Kvinder, 1921 2.000 besøg · 2,0%
  6. Bryllup 6 Bryllup 1.800 besøg · 1,8%
  7. Fabrikantere 7 Fabrikantere, 1950 1.800 besøg · 1,8%
  8. Soldier with a pipe - - 8 Soldier with a pipe - -, 1916 1.600 besøg · 1,6%
  9. Akrobaterne i cirkus 9 Akrobaterne i cirkus 1.000 besøg · 1,0%
  10. The Woman in Blue 10 The Woman in Blue, 1912 800 besøg · 0,8%

Hvor populær er Fernand Léger-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20265004.100
Jul 20267.90062.400
Aug 20264.60012.100
Sept 20266.00014.300

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Fernand Léger samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Fernand Léger sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Byen0000000004001.2001.900
Maskinmanden0000000004001.3001.100
Tre Kvinder000000000400500900
Natyder i Skoven0000000001.4009001.800
Det Store Optog0000000001.400300800
Bryllup0000000008000800
Byen (Fragment, Tredje Tils…000000000000
Broen000000000000
Stilladset (Første tilstand)000000000000
Stilleben000000000000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Fernand Léger set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder89.50080,0%
telefoner19.10017,1%
tablets3.3002,9%

På hvilke sprog læses Fernand Léger?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
engelsk2.60032,5%
tysk1.30016,2%
russisk1.00012,5%
koreansk7008,8%
italiensk4005,0%
spansk3003,8%
fransk3003,8%
japansk3003,8%
hollandsk2002,5%
serbisk2002,5%

Hvordan ser de daglige besøg hos Fernand Léger ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
ons 30 Sept1.100
tor 1 Okt1.000
fre 2 Okt1.000
lør 3 Okt1.200
søn 4 Okt900
man 5 Okt1.100
tir 6 Okt1.300
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt1.200
fre 9 Okt1.500
lør 10 Okt1.800
søn 11 Okt1.600
man 12 Okt3.500
tir 13 Okt1.600
ons 14 Okt1.300
tor 15 Okt1.400
fre 16 Okt1.500
lør 17 Okt1.600
søn 18 Okt1.400
man 19 Okt2.600
tir 20 Okt3.100
ons 21 Okt (forventet)1.600
tor 22 Okt (forventet)1.700
fre 23 Okt (forventet)1.900
lør 24 Okt (forventet)2.100
søn 25 Okt (forventet)1.800
man 26 Okt (forventet)3.300
tir 27 Okt (forventet)2.800
ons 28 Okt (forventet)1.800
tor 29 Okt (forventet)1.900
fre 30 Okt (forventet)2.100
lør 31 Okt (forventet)2.400
søn 1 Nov (forventet)2.000
man 2 Nov (forventet)3.800
tir 3 Nov (forventet)3.100
ons 4 Nov (forventet)1.900
tor 5 Nov (forventet)2.100
fre 6 Nov (forventet)2.300
lør 7 Nov (forventet)2.600
søn 8 Nov (forventet)2.200
man 9 Nov (forventet)4.100
tir 10 Nov (forventet)3.400

Fernand Léger: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Fernand Léger?

Det er Natyder i Skoven: 4.500 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne for Fernand Léger. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Fernand Léger?

111.900 i de sidste tolv måneder, hvoraf 19.000 på kunstnersiden og 92.900 på de enkelte værker.

Kigger folk på Fernand Léger på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%); enheder fører med 80%.

Læser folk om Fernand Léger på flere sprog?

Ja: engelsk (32%), tysk (16%) og russisk (12%). engelsk er den største med 32%.

Er der en bestemt type værker af Fernand Léger, som folk foretrækker?

Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 31% af besøgene for 18% af kataloget.