Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ernest Townsend på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Ernest Townsend: tallene på få linjer
The Mayor's Parlour, Derby er stjernen: 300 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 27% af alle visninger af Ernest Townsend. Næste er George VI og F. G. Isherwood, Mayor of Oldham. Samlet set giver kunstnersiden (1.000 besøg) og værkerne (1.000 besøg) i alt 2.000 besøg. Interessen faldt med 100% mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Aug 2026 (1.100 besøg). Besøgene favoriserer Sammenhængende palette (Farveharmoni), med 73% af besøgene mod 35% af kataloget.
Ernest Townsend: 8 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Ernest Townsend.
-
1
The Mayor's Parlour, Derby, 1909
300 besøg · 27,3%
-
2
George VI, 1937
200 besøg · 18,2%
-
3
F. G. Isherwood, Mayor of Oldham, 1911
100 besøg · 9,1%
-
4
Digby Willoughby, 1925
100 besøg · 9,1%
-
5
George Henry Kenyon, 1915
100 besøg · 9,1%
-
6
The Joiner
100 besøg · 9,1%
-
7
Dr Pearce, 1936
100 besøg · 9,1%
-
8
John Beaulah, Mayor of Boston
100 besøg · 9,1%
Hvornår besøger folk Ernest Townsend-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 300 |
| Aug 2026 | 400 | 700 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Ernest Townsend vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Ernest Townsend, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 47,8% | 36,4% |
| Blød skygge | 34,8% | 54,5% |
| Blød lysstyrke | 13,0% | 9,1% |
| Lysende balance | 4,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 34,8% | 9,1% |
| Dæmpet farvemætning | 26,1% | 18,2% |
| Afbalanceret blød | 34,8% | 63,6% |
| Tydelig farveintensitet | 4,3% | 9,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 83,3% | 90,0% |
| Mørke toner | 5,6% | 10,0% |
| Neutrale nuancer | 11,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 43,5% | 27,3% |
| Afbalanceret | 56,5% | 72,7% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 34,8% | 27,3% |
| Blid | 43,5% | 63,6% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 4,3% | 0,0% |
| Udsagn | 17,4% | 9,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 13,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 8,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 8,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 34,8% | 27,3% |
| Sammenhængende palette | 34,8% | 72,7% |
Hvad er de mest populære værker af Ernest Townsend, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digby Willoughby | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| George Henry Kenyon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| George VI | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Mrs Elizabeth Petty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Full Street, Derby | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Dolls' Parade | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mayor's Parlour, Derby | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| F. G. Isherwood, Mayor of O… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mrs Martha Ellen McColgan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Late Lord Roe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Ernest Townsends publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Ernest Townsend i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Ernest Townsend
Hvilke værker af Ernest Townsend bliver der åbnet mest for?
- The Mayor's Parlour, Derby først med 300 besøg eller 27% af visningerne. 8 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Ernest Townsend på ArtsDot.com?
- 2.000 besøg på tolv måneder: 1.000 til kunstnersiden og 1.000 til dens værker.
Hvilke værker af Ernest Townsend passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Sammenhængende palette (Farveharmoni) udgør 73% af de besøg, selvom de kun udgør 35% af kataloget.