Edward Henry Potthast Besøgsstatistikker og mest sete værker

1857 – 1927

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Edward Henry Potthast på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Edward Henry Potthast

Folk åbner a summer's night oftere end noget andet værk af Edward Henry Potthast: 1.000 besøg i løbet af tolv måneder, eller 5% af alt hvad der er blevet vist. Ring Around the Rosie og Blonde and Brunette fuldender podiet. Edward Henry Potthast fik i alt 20.900 besøg, heraf 1.700 på kunstnersiden og 19.200 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 83% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 16.600 besøg. Besøg fordelt på enheder (87%), telefoner (11%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Blød lysstyrke (Lysstyrke) står for 41% af de besøg, selvom den kun udgør 30% af kataloget.

Top 10: de værker fra Edward Henry Potthast, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Edward Henry Potthast, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. a summer's night 1 a summer's night 1.000 besøg · 4,8%
  2. Ring Around the Rosie 2 Ring Around the Rosie, 1910 500 besøg · 2,4%
  3. Blonde and Brunette 3 Blonde and Brunette 500 besøg · 2,4%
  4. The Village Carpenter 4 The Village Carpenter, 1898 500 besøg · 2,4%
  5. Beach Fun 5 Beach Fun 500 besøg · 2,4%
  6. A Family Outing 6 A Family Outing 500 besøg · 2,4%
  7. Purple Beach Scene 7 Purple Beach Scene 500 besøg · 2,4%
  8. Two Boys 8 Two Boys 400 besøg · 1,9%
  9. Boating in Central Parkk 9 Boating in Central Parkk 400 besøg · 1,9%
  10. Sunday Afternoon at the Beach 10 Sunday Afternoon at the Beach 400 besøg · 1,9%

Hvor populær er Edward Henry Potthast-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100800
Jul 20261.00015.600
Aug 20261001.100
Sept 20265001.700

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Edward Henry Potthast samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Edward Henry Potthast sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Ring Around the Rosie0000000002000200
The Village Carpenter00000000040000
Moonlight on the Coast00000000020000
Blonde and Brunette000000000200100200
Boating in Central Parkk00000000020000
At the Beach 10000000001000100
In Central Park00000000010000
Ring Around the Rosey00000000000100
a summer's night000000001007001000
At the Seaside00000000000100

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Edward Henry Potthast set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder18.20087,1%
telefoner2.30011,0%
tablets4001,9%

På hvilke sprog læses Edward Henry Potthast?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
italiensk30042,9%
hollandsk20028,6%
engelsk10014,3%
Chinese10014,3%

Hvordan ser de daglige besøg hos Edward Henry Potthast ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 29 Sept200
ons 30 Sept100
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt200
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt0
søn 11 Okt700
man 12 Okt300
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt0
fre 16 Okt300
lør 17 Okt0
søn 18 Okt100
man 19 Okt100
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)300
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)0
fre 6 Nov (forventet)300
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)400
man 9 Nov (forventet)300

Edward Henry Potthast: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Edward Henry Potthast?

Det er a summer's night: 1.000 besøg, hvilket svarer til 5% af visningerne for Edward Henry Potthast. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Edward Henry Potthast?

20.900 i de sidste tolv måneder, hvoraf 1.700 på kunstnersiden og 19.200 på de enkelte værker.

Kigger folk på Edward Henry Potthast på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (87%), telefoner (11%) og tablets (2%); enheder fører med 87%.

Er der en bestemt type værker af Edward Henry Potthast, som folk foretrækker?

Ja, Blød lysstyrke (Lysstyrke): 41% af besøgene for 30% af kataloget.