Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Eduard von Grützner på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Eduard von Grützner: tallene på få linjer
A Quiet Smoke er stjernen: 100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 20% af alle visninger af Eduard von Grützner. Næste er The broken handle og Before vespers. Samlet set giver kunstnersiden (500 besøg) og værkerne (400 besøg) i alt 900 besøg. Interessen stiger, med 100% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (600 besøg). Besøgene favoriserer Kraftig kontrast (Kontrast), med 40% af besøgene mod 20% af kataloget.
Eduard von Grützner: 5 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Eduard von Grützner.
Hvornår besøger folk Eduard von Grützner-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 300 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Eduard von Grützner vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Eduard von Grützner, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 80,0% | 60,0% |
| Blød skygge | 10,0% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 10,0% | 20,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 60,0% |
| Dæmpet farvemætning | 10,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 40,0% |
| Tydelig farveintensitet | 10,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 77,8% | 75,0% |
| Neutrale nuancer | 11,1% | 25,0% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 60,0% | 40,0% |
| Afbalanceret | 40,0% | 60,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 50,0% | 40,0% |
| Blid | 10,0% | 0,0% |
| Balanceret | 10,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 40,0% |
| Udsagn | 10,0% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,0% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 60,0% | 60,0% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 20,0% |
Hvad er de mest populære værker af Eduard von Grützner, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Before vespers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Twelfth night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A vintage year | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The evening meal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The broken handle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A Quiet Smoke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The connoisseur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Monastic Produce | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Johann Strauss The Younger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Innkeeper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Eduard von Grützners publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 75,0% |
| russisk | 100 | 25,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Eduard von Grützner i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 300 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 400 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 400 |
Hvad folk spørger om Eduard von Grützner
Hvilke værker af Eduard von Grützner bliver der åbnet mest for?
- A Quiet Smoke først med 100 besøg eller 20% af visningerne. 5 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Eduard von Grützner på ArtsDot.com?
- 900 besøg på tolv måneder: 500 til kunstnersiden og 400 til dens værker.
Hvilke værker af Eduard von Grützner passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Kraftig kontrast (Kontrast) udgør 40% af de besøg, selvom de kun udgør 20% af kataloget.