Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for David Burlyuk på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for David Burlyuk
Folk åbner Eilshemius in his Studio oftere end noget andet værk af David Burlyuk: 1.000 besøg i løbet af tolv måneder, eller 6% af alt hvad der er blevet vist. Peasant and horse og Orchestra fuldender podiet. David Burlyuk fik i alt 15.200 besøg, heraf 1.300 på kunstnersiden og 13.900 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 87% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 12.300 besøg. Besøg fordelt på enheder (95%), telefoner (5%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Kraftig kontrast (Kontrast) står for 32% af de besøg, selvom den kun udgør 20% af kataloget.
Top 10: de værker fra David Burlyuk, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af David Burlyuk, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Eilshemius in his Studio, 1935
1.000 besøg · 6,1%
-
2
Peasant and horse, 1910
500 besøg · 3,0%
-
3
Orchestra, 1957
500 besøg · 3,0%
-
4
New York
500 besøg · 3,0%
-
5
A horse-lightning, 1907
300 besøg · 1,8%
-
6
Majorca, Spain
300 besøg · 1,8%
-
7
Still life with roses and fruits, 1933
200 besøg · 1,2%
-
8
View of the Water (Rural landscape with a lake), 1947
200 besøg · 1,2%
-
9
Fifty-thousand-years-old woman on Mars, 1922
200 besøg · 1,2%
-
10
Composition with sickle, 1917
200 besøg · 1,2%
Hvor populær er David Burlyuk-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 500 | 11.800 |
| Aug 2026 | 500 | 1.800 |
| Sept 2026 | 300 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra David Burlyuk samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos David Burlyuk?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 12,0% | 6,7% |
| Blød skygge | 18,0% | 25,4% |
| Blød lysstyrke | 42,0% | 39,4% |
| Lysende balance | 26,0% | 26,1% |
| Lysstærk | 2,0% | 2,4% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 14,0% | 4,2% |
| Dæmpet farvemætning | 36,0% | 40,6% |
| Afbalanceret blød | 36,0% | 34,5% |
| Tydelig farveintensitet | 12,0% | 19,4% |
| Levende farve | 2,0% | 1,2% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 37,1% | 41,6% |
| Jordagtig | 42,9% | 36,5% |
| Mørke toner | 14,3% | 21,9% |
| Monokrom | 2,9% | 0,0% |
| Naturtema | 2,9% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 18,0% | 6,7% |
| Afbalanceret | 64,0% | 67,3% |
| Levende og mættet | 18,0% | 26,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 7,3% |
| Blid | 26,0% | 20,0% |
| Balanceret | 16,0% | 11,5% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 32,1% |
| Udsagn | 32,0% | 29,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 42,0% | 49,7% |
| Blødt blandet palet | 20,0% | 20,0% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 11,5% |
| Stærk farveenhed | 12,0% | 15,2% |
| Sammenhængende palette | 12,0% | 3,6% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af David Burlyuk sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Farm at Bear Mountain | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tea Time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shells and Plant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of poet-futurist W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Rainbow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| In Gloucester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In Hampton Bays | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers in Blue Pitcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver David Burlyuk set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 14.400 | 94,7% |
| telefoner | 700 | 4,6% |
| tablets | 100 | 0,7% |
På hvilke sprog læses David Burlyuk?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos David Burlyuk ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 500 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 400 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 400 |
| tir 13 Okt | 200 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 400 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 200 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 400 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 200 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 500 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 200 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
David Burlyuk: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af David Burlyuk?
- Det er Eilshemius in his Studio: 1.000 besøg, hvilket svarer til 6% af visningerne for David Burlyuk. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får David Burlyuk?
- 15.200 i de sidste tolv måneder, hvoraf 1.300 på kunstnersiden og 13.900 på de enkelte værker.
Kigger folk på David Burlyuk på en telefon eller en computer?
- Begge: besøgsfordeling som enheder (95%), telefoner (5%) og tablets (1%); enheder fører med 95%.
Er der en bestemt type værker af David Burlyuk, som folk foretrækker?
- Ja, Kraftig kontrast (Kontrast): 32% af besøgene for 20% af kataloget.