Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Daniel Garber på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Daniel Garber i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Springtime In The Village det mest viste værk af Daniel Garber på ArtsDot.com: 1.300 visninger, hvilket udgør 26% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af A Wooded Watershed og South Room - Green Street. I alt var der 3.600 besøg hos Daniel Garber: 1.100 på kunstnerens side og 2.500 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 62% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.400 besøg. Folk browser på telefoner (56%), enheder (36%) og tablets (8%). Besøgende har en præference for Kraftig kontrast (Kontrast): 46% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 16% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Daniel Garber
Dette er de 10 værker af Daniel Garber, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Springtime In The Village
1.300 besøg · 26,0%
-
2
A Wooded Watershed
900 besøg · 18,0%
-
3
South Room - Green Street, 1920
700 besøg · 14,0%
-
4
New Hope
300 besøg · 6,0%
-
5
Dry Deason -
200 besøg · 4,0%
-
6
Yonder Hill
200 besøg · 4,0%
-
7
Reading -
200 besøg · 4,0%
-
8
Pear Tree
200 besøg · 4,0%
-
9
Springtime Byrum
200 besøg · 4,0%
-
10
Lone Tree, 1943
100 besøg · 2,0%
Hvor mange besøger Daniel Garber-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1.200 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 200 | 600 |
| Okt 2026 | 700 | 600 |
Hvor ofte bliver værkerne af Daniel Garber vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Daniel Garber?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 2,0% |
| Blød skygge | 22,0% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 50,0% | 50,0% |
| Lysende balance | 18,0% | 28,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 10,0% | 20,0% |
| Dæmpet farvemætning | 30,0% | 50,0% |
| Afbalanceret blød | 40,0% | 22,0% |
| Tydelig farveintensitet | 20,0% | 8,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 43,2% | 55,6% |
| Neutrale nuancer | 32,4% | 33,3% |
| Mørke toner | 18,9% | 8,9% |
| Monokrom | 2,7% | 2,2% |
| Naturtema | 2,7% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 14,0% | 20,0% |
| Afbalanceret | 60,0% | 66,0% |
| Levende og mættet | 26,0% | 14,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 16,0% | 8,0% |
| Blid | 32,0% | 12,0% |
| Balanceret | 18,0% | 10,0% |
| Kraftig kontrast | 16,0% | 46,0% |
| Udsagn | 18,0% | 24,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 34,0% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 6,0% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 22,0% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 36,0% |
| Sammenhængende palette | 14,0% | 2,0% |
Hvilke værker af Daniel Garber bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Springtime In The Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 600 | 100 |
| South Room - Green Street | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Tanis Garber | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| William Langson Lathrop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lone Tree | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fisherman's Hut | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Letter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Springtime Byrum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New Hope | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Old Man And The Pipe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Daniel Garber?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| telefoner | 2.000 | 55,6% |
| enheder | 1.300 | 36,1% |
| tablets | 300 | 8,3% |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Daniel Garber?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 500 | 55,6% |
| fransk | 300 | 33,3% |
| Chinese | 100 | 11,1% |
Hvor mange besøg får Daniel Garber hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 14 Okt | 500 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 100 |
| man 26 Okt | 700 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 200 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 200 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 200 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 100 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 200 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 200 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 100 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 100 |
| man 23 Nov (forventet) | 200 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Daniel Garber på ArtsDot.com
Hvilke værker af Daniel Garber er de mest populære?
- Springtime In The Village er det mest populære værk med 1.300 visninger (26% af alle visninger af Daniel Garber). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Daniel Garber på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Daniel Garber fået 3.600 besøg: 1.100 på kunstnerprofilen og 2.500 på siderne for de enkelte værker.
Hvilke enheder bruger de besøgende på Daniel Garber til at browse?
- Primært på telefoner (56%), enheder (36%) og tablets (8%): 56% af besøgene kommer fra telefoner.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Daniel Garber?
- De foretrækker Kraftig kontrast (Kontrast): 46% af besøgene, mod 16% af kunstnerens katalog.