Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Cornelis Springer på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Cornelis Springer i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work det mest viste værk af Cornelis Springer på ArtsDot.com: 300 visninger, hvilket udgør 9% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Street scene og Cityview wiith marketstall. I alt var der 3.500 besøg hos Cornelis Springer: 400 på kunstnerens side og 3.100 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 33% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 2.400 besøg. Folk browser på enheder (83%), tablets (11%) og telefoner (6%). Besøgende har en præference for Afbalanceret (Farveintensitet): 82% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 62% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Cornelis Springer
Dette er de 10 værker af Cornelis Springer, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work
300 besøg · 9,1%
-
2
Street scene
200 besøg · 6,1%
-
3
Cityview wiith marketstall
200 besøg · 6,1%
-
4
The Jewish quarter in Amsterdam
200 besøg · 6,1%
-
5
Cityhall in Lbeck
200 besøg · 6,1%
-
6
The Stadhuis at Kampen, The Netherlands
200 besøg · 6,1%
-
7
Fortified Buildings on the Banks of a Canal
200 besøg · 6,1%
-
8
A View of a Town along the Rhine, 1841
100 besøg · 3,0%
-
9
St. Joseph's Church in Hamelen, 1877
100 besøg · 3,0%
-
10
Cityview Hoorn
100 besøg · 3,0%
Hvor mange besøger Cornelis Springer-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 2.100 |
| Aug 2026 | 0 | 600 |
| Sept 2026 | 0 | 400 |
Hvor ofte bliver værkerne af Cornelis Springer vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Cornelis Springer?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 20,0% | 21,2% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 45,5% |
| Lysende balance | 36,0% | 33,3% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 32,0% | 12,1% |
| Dæmpet farvemætning | 42,0% | 60,6% |
| Afbalanceret blød | 24,0% | 27,3% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 30,0% | 15,2% |
| Afbalanceret | 62,0% | 81,8% |
| Levende og mættet | 8,0% | 3,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 8,0% | 6,1% |
| Balanceret | 10,0% | 3,0% |
| Kraftig kontrast | 8,0% | 12,1% |
| Udsagn | 74,0% | 78,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 24,2% |
| Stærk farveenhed | 44,0% | 57,6% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 18,2% |
Hvilke værker af Cornelis Springer bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A View of Franeker with the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Figures on a Market Square… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| the Voldersgracht in Haarlem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Joseph's Church in Hame… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Smithy of Culemborg in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View of a Town along the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Town Hall and Market in Naa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View in den Briel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View of the Harbour of Ha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Cornelis Springer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.900 | 82,9% |
| tablets | 400 | 11,4% |
| telefoner | 200 | 5,7% |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Cornelis Springer?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg får Cornelis Springer hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 300 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Cornelis Springer på ArtsDot.com
Hvilke værker af Cornelis Springer er de mest populære?
- A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work er det mest populære værk med 300 visninger (9% af alle visninger af Cornelis Springer). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Cornelis Springer på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Cornelis Springer fået 3.500 besøg: 400 på kunstnerprofilen og 3.100 på siderne for de enkelte værker.
Hvilke enheder bruger de besøgende på Cornelis Springer til at browse?
- Primært på enheder (83%), tablets (11%) og telefoner (6%): 83% af besøgene kommer fra enheder.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Cornelis Springer?
- De foretrækker Afbalanceret (Farveintensitet): 82% af besøgene, mod 62% af kunstnerens katalog.