Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Chuck Close på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Chuck Close i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Alex det mest viste værk af Chuck Close på ArtsDot.com: 600 visninger, hvilket udgør 32% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Alex/Reduktion Blok og Big Self-Portrait. I alt var der 2.400 besøg hos Chuck Close: 1.300 på kunstnerens side og 1.100 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 100% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.800 besøg. Besøgende har en præference for Blød lysstyrke (Lysstyrke): 58% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 33% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Chuck Close
Dette er de 10 værker af Chuck Close, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Alex, 1994
600 besøg · 31,6%
-
2
Alex/Reduktion Blok, 1993
300 besøg · 15,8%
-
3
Big Self-Portrait, 1968
200 besøg · 10,5%
-
4
Nat, 1971
200 besøg · 10,5%
-
5
Self-Portrait, 1988
100 besøg · 5,3%
-
6
Self portrait
100 besøg · 5,3%
-
7
Mark, 1979
100 besøg · 5,3%
-
8
Robert - (104,072)
100 besøg · 5,3%
-
9
Self-Portrait Spitbite White on Black
100 besøg · 5,3%
-
10
Lorna I, 1997
100 besøg · 5,3%
Hvor mange besøger Chuck Close-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 800 | 1.000 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 400 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne af Chuck Close vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Chuck Close?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,3% | 5,3% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 33,3% | 57,9% |
| Lysende balance | 50,0% | 36,8% |
| Lysstærk | 8,3% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 66,7% | 47,4% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 47,4% |
| Afbalanceret blød | 8,3% | 5,3% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 58,3% | 42,1% |
| Afbalanceret | 41,7% | 57,9% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret | 16,7% | 10,5% |
| Kraftig kontrast | 8,3% | 5,3% |
| Udsagn | 75,0% | 84,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 25,0% | 42,1% |
| Blødt blandet palet | 8,3% | 10,5% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 16,7% | 10,5% |
| Sammenhængende palette | 50,0% | 36,8% |
Hvilke værker af Chuck Close bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Big Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Barack Obama by Chuck Close | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Alex | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 | 0 |
| Alex/Reduktion Blok | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Lorna I | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Mark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Robert - (104,072) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait Spitbite Whit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Chuck Close?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| fransk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg får Chuck Close hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 300 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov | 100 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
| søn 8 Nov (forventet) | 300 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 200 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 100 |
| søn 15 Nov (forventet) | 400 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 100 |
| ons 18 Nov (forventet) | 300 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 200 |
| søn 22 Nov (forventet) | 500 |
| man 23 Nov (forventet) | 200 |
| tir 24 Nov (forventet) | 200 |
| ons 25 Nov (forventet) | 300 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Chuck Close på ArtsDot.com
Hvilke værker af Chuck Close er de mest populære?
- Alex er det mest populære værk med 600 visninger (32% af alle visninger af Chuck Close). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Chuck Close på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Chuck Close fået 2.400 besøg: 1.300 på kunstnerprofilen og 1.100 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Chuck Close?
- De foretrækker Blød lysstyrke (Lysstyrke): 58% af besøgene, mod 33% af kunstnerens katalog.