Childe Hassam Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1859 – 1935

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Childe Hassam på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Childe Hassam: tallene på få linjer

Couch on the Porch, Cos Cob er stjernen: 2.100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 3% af alle visninger af Childe Hassam. Næste er Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine og Mrs. Hassam in the Garden. Samlet set giver kunstnersiden (3.500 besøg) og værkerne (63.300 besøg) i alt 66.800 besøg. Interessen faldt med 45% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (53.600 besøg). Efter enhed: enheder (97%), telefoner (3%) og tablets (0%). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 61% af besøgene mod 50% af kataloget.

Childe Hassam: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Childe Hassam.

  1. Couch on the Porch, Cos Cob 1 Couch on the Porch, Cos Cob, 1914 2.100 besøg · 3,1%
  2. Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine 2 Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine, 1890 1.500 besøg · 2,2%
  3. Mrs. Hassam in the Garden 3 Mrs. Hassam in the Garden, 1896 1.500 besøg · 2,2%
  4. Sæsonnedgang ved Havet 4 Sæsonnedgang ved Havet, 1911 1.400 besøg · 2,0%
  5. Mount Vernon Street, Boston 5 Mount Vernon Street, Boston, 1890 1.400 besøg · 2,0%
  6. Havens Vand 6 Havens Vand, 1909 900 besøg · 1,3%
  7. Lady in the Park (also known as In the Garden) 7 Lady in the Park (also known as In the Garden), 1897 600 besøg · 0,9%
  8. Street in Pont Aven - Evening 8 Street in Pont Aven - Evening, 1897 600 besøg · 0,9%
  9. Reflections (Kitty Hughes) 9 Reflections (Kitty Hughes), 1917 500 besøg · 0,7%
  10. Tuileries Gardens 10 Tuileries Gardens, 1897 500 besøg · 0,7%

Hvornår besøger folk Childe Hassam-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20263001.300
Jul 20261.90051.700
Aug 20266006.900
Sept 20267003.400

Hvornår bliver værkerne fra Childe Hassam vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Childe Hassam, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Sæsonnedgang ved Havet0000000005000500
Celia thaxter's Garden, Isl…000000000800300200
end of the trolley line, oa…00000000001000
Mount Vernon Street, Boston00000000000800
Outskirts of East Gloucester00000000001000
Woman Sellillng Flowers0000000001001000
Gloucester Harbor00000000010000
Winter Nightfall in the City00000000003000
The Quai St. Michel00000000020000
Street Scene, Montmartre000000000000

Hvilke enheder bruger Childe Hassams publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder64.70096,9%
telefoner1.9002,8%
tablets2000,3%

Hvilke sprog taler Childe Hassams publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk30033,3%
tysk20022,2%
spansk20022,2%
fransk10011,1%
russisk10011,1%

Hvor mange daglige besøg er der hos Childe Hassam i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
man 5 Okt200
tir 6 Okt0
ons 7 Okt200
tor 8 Okt200
fre 9 Okt300
lør 10 Okt100
søn 11 Okt700
man 12 Okt200
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt300
fre 16 Okt600
lør 17 Okt1.000
søn 18 Okt100
man 19 Okt600
tir 20 Okt500
ons 21 Okt700
tor 22 Okt400
fre 23 Okt800
lør 24 Okt400
søn 25 Okt500
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)700
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)1.000
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)800
man 2 Nov (forventet)700
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)800
tor 5 Nov (forventet)600
fre 6 Nov (forventet)1.200
lør 7 Nov (forventet)1.000
søn 8 Nov (forventet)900
man 9 Nov (forventet)800
tir 10 Nov (forventet)500
ons 11 Nov (forventet)900
tor 12 Nov (forventet)700
fre 13 Nov (forventet)1.300
lør 14 Nov (forventet)1.100
søn 15 Nov (forventet)1.000

Hvad folk spørger om Childe Hassam

Hvilke værker af Childe Hassam bliver der åbnet mest for?

Couch on the Porch, Cos Cob først med 2.100 besøg eller 3% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Childe Hassam på ArtsDot.com?

66.800 besøg på tolv måneder: 3.500 til kunstnersiden og 63.300 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Childe Hassam?

Publikum kommer fra enheder (97%), telefoner (3%) og tablets (0%); enheder står for 97% af besøgene.

Hvilke værker af Childe Hassam passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 61% af de besøg, selvom de kun udgør 50% af kataloget.