Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles Thévenin på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Charles Thévenin i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var PASSAGE DU GRAND SAINT BERNARD PAR L'ARMEE FRANCAISE.20 MAI 1800 det mest viste værk af Charles Thévenin på ArtsDot.com: 500 visninger, hvilket udgør 33% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af The Cotton Mill, House, and Wharf of Richard Lenoir at Chantilly og ATTAQUE ET PRISE DE RATISBONNE.21 AVRIL 1809. I alt var der 1.700 besøg hos Charles Thévenin: 300 på kunstnerens side og 1.400 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 100% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.200 besøg. Besøgende har en præference for Blød lysstyrke (Lysstyrke): 73% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 33% af kunstnerens katalog.
De 8 mest viste værker af Charles Thévenin
Dette er de 8 værker af Charles Thévenin, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
PASSAGE DU GRAND SAINT BERNARD PAR L'ARMEE FRANCAISE.20 MAI 1800
500 besøg · 33,3%
-
2
The Cotton Mill, House, and Wharf of Richard Lenoir at Chantilly, 1809
200 besøg · 13,3%
-
3
ATTAQUE ET PRISE DE RATISBONNE.21 AVRIL 1809
200 besøg · 13,3%
-
4
L'ARMEE FRANCAISE TRAVERSE LE GRAND SAINT BERNARD AU BOURG SAINT PIERRE.20 MAI 1800
200 besøg · 13,3%
-
5
La marquise de Louvois confie son fils à la Vierge
100 besøg · 6,7%
-
6
REDDITION D'ULM.20 OCTOBRE 1805
100 besøg · 6,7%
-
7
AUGEREAU AU PONT D'ARCOLE.15 NOVEMBRE 1796
100 besøg · 6,7%
-
8
Le marquis de Pelleport (1754-1807) tente, en vain, de sauver le major de la Bastille, Antoine-Jérôme de Losme-Salbray, le 14 juillet 1789, 1789
100 besøg · 6,7%
Hvor mange besøger Charles Thévenin-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne af Charles Thévenin vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Charles Thévenin?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 33,3% | 13,3% |
| Blød skygge | 33,3% | 13,3% |
| Blød lysstyrke | 33,3% | 73,3% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 6,7% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 53,3% | 26,7% |
| Afbalanceret blød | 26,7% | 60,0% |
| Tydelig farveintensitet | 13,3% | 13,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 75,0% | 76,9% |
| Mørke toner | 16,7% | 15,4% |
| Neutrale nuancer | 8,3% | 7,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 33,3% | 13,3% |
| Afbalanceret | 53,3% | 73,3% |
| Levende og mættet | 13,3% | 13,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 13,3% | 6,7% |
| Blid | 13,3% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 46,7% | 26,7% |
| Udsagn | 26,7% | 66,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 6,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 86,7% | 100,0% |
| Sammenhængende palette | 6,7% | 0,0% |
Hvilke værker af Charles Thévenin bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Storming of the Bastill… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jesus among the doctors | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le marquis de Pelleport (17… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Return of Mary Stuart to Sc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Oedipus and Antigone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Festival of the Federat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Cotton Mill, House, and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| AUGEREAU AU PONT D'ARCOLE.1… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| REDDITION D'ULM.20 OCTOBRE… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| L'ARMEE FRANCAISE TRAVERSE… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Charles Thévenin?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Charles Thévenin hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Charles Thévenin på ArtsDot.com
Hvilke værker af Charles Thévenin er de mest populære?
- PASSAGE DU GRAND SAINT BERNARD PAR L'ARMEE FRANCAISE.20 MAI 1800 er det mest populære værk med 500 visninger (33% af alle visninger af Charles Thévenin). Ranglisten ovenfor viser de 8 mest sete værker.
Hvor mange ser på Charles Thévenin på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Charles Thévenin fået 1.700 besøg: 300 på kunstnerprofilen og 1.400 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Charles Thévenin?
- De foretrækker Blød lysstyrke (Lysstyrke): 73% af besøgene, mod 33% af kunstnerens katalog.