Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles Landseer på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Charles Landseer: tallene på få linjer
The Eve of the Battle of Edge Hill, 1642 er stjernen: 100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 14% af alle visninger af Charles Landseer. Næste er The Temptation Of Andrew Marvell og The Pillaging Of A Jew's House In The Reign Of Richard I. Samlet set giver kunstnersiden (200 besøg) og værkerne (600 besøg) i alt 800 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (600 besøg). Besøgene favoriserer Udsagn (Kontrast), med 43% af besøgene mod 18% af kataloget.
Charles Landseer: 7 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Charles Landseer.
-
1
The Eve of the Battle of Edge Hill, 1642, 1845
100 besøg · 14,3%
-
2
The Temptation Of Andrew Marvell
100 besøg · 14,3%
-
3
The Pillaging Of A Jew's House In The Reign Of Richard I
100 besøg · 14,3%
-
4
Bloodhound And Pups
100 besøg · 14,3%
-
5
Margaret Roper
100 besøg · 14,3%
-
6
Maria
100 besøg · 14,3%
-
7
The Hermit
100 besøg · 14,3%
Hvornår besøger folk Charles Landseer-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 100 |
| Jul 2026 | 100 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Charles Landseer vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Charles Landseer, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 51,3% | 71,4% |
| Blød skygge | 33,3% | 14,3% |
| Blød lysstyrke | 10,3% | 14,3% |
| Lysende balance | 5,1% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 15,4% | 14,3% |
| Dæmpet farvemætning | 41,0% | 42,9% |
| Afbalanceret blød | 35,9% | 42,9% |
| Tydelig farveintensitet | 7,7% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 84,2% | 100,0% |
| Mørke toner | 10,5% | 0,0% |
| Neutrale nuancer | 5,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 35,9% | 57,1% |
| Afbalanceret | 53,8% | 42,9% |
| Levende og mættet | 10,3% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 15,4% | 14,3% |
| Blid | 30,8% | 42,9% |
| Balanceret | 10,3% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 25,6% | 0,0% |
| Udsagn | 17,9% | 42,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 5,1% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 7,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 53,8% | 71,4% |
| Sammenhængende palette | 25,6% | 14,3% |
Hvad er de mest populære værker af Charles Landseer, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Eve of the Battle of Ed… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Eve Of The Battle Of Ed… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lion Defending its Prey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Duke of Devonshire and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Temptation Of Andrew Ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Assassination | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Margaret Roper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Portrait of a gentleman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Dying Warrior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Pillaging Of A Jew's Ho… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Charles Landseers publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Charles Landseer i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 200 |
Hvad folk spørger om Charles Landseer
Hvilke værker af Charles Landseer bliver der åbnet mest for?
- The Eve of the Battle of Edge Hill, 1642 først med 100 besøg eller 14% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Charles Landseer på ArtsDot.com?
- 800 besøg på tolv måneder: 200 til kunstnersiden og 600 til dens værker.
Hvilke værker af Charles Landseer passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Udsagn (Kontrast) udgør 43% af de besøg, selvom de kun udgør 18% af kataloget.