Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles-André van Loo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Charles-André van Loo i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var ENEE PORTANT ANCHISE det mest viste værk af Charles-André van Loo på ArtsDot.com: 1.100 visninger, hvilket udgør 8% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Jerusalem Delivered Tancredi Fighting Clorinda og Mademoiselle Clairon som Medea (studie). I alt var der 14.900 besøg hos Charles-André van Loo: 3.600 på kunstnerens side og 11.300 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 256% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 7.900 besøg. Folk browser på enheder (77%), telefoner (15%) og tablets (8%). Besøgende har en præference for Elegant (Stemning): 56% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 19% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Charles-André van Loo
Dette er de 10 værker af Charles-André van Loo, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
Hvor mange besøger Charles-André van Loo-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
300
Jul 2026
1.200
6.700
Aug 2026
1.100
1.400
Sept 2026
300
600
Okt 2026
900
2.300
Hvor ofte bliver værkerne af Charles-André van Loo vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Charles-André van Loo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
19,1%
56,2%
Dramatisk
52,4%
24,7%
Luksuriøs
9,5%
7,9%
Legende og munter
0,0%
4,5%
Romantisk
0,0%
4,5%
Klassisk
9,5%
1,1%
Æterisk
9,5%
0,0%
Mystisk
0,0%
1,1%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
9,5%
37,1%
Dramatisk
42,9%
28,1%
Melankolsk
4,8%
9,0%
Åndelig
19,1%
4,5%
Reflekterende
9,5%
4,5%
Rolig
4,8%
4,5%
Legende
0,0%
4,5%
Nostalgisk
0,0%
3,4%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
20,0%
35,6%
Blød skygge
38,0%
27,4%
Blød lysstyrke
22,0%
29,4%
Lysende balance
10,0%
5,5%
Lysstærk
10,0%
2,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
20,0%
12,3%
Dæmpet farvemætning
40,0%
50,0%
Afbalanceret blød
38,0%
31,5%
Tydelig farveintensitet
2,0%
6,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
69,6%
82,5%
Neutrale nuancer
23,9%
10,2%
Mørke toner
2,2%
5,8%
Monokrom
4,3%
0,7%
Pastelfarver
0,0%
0,7%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
22,0%
39,0%
Afbalanceret
66,0%
53,4%
Levende og mættet
12,0%
7,5%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
22,0%
16,4%
Blid
14,0%
11,6%
Balanceret
8,0%
21,2%
Kraftig kontrast
18,0%
14,4%
Udsagn
38,0%
36,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
16,0%
10,3%
Blødt blandet palet
6,0%
8,9%
Balanceret harmoni
12,0%
12,3%
Stærk farveenhed
30,0%
47,3%
Sammenhængende palette
36,0%
21,2%
Hvilke værker af Charles-André van Loo bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Spanish Concert (Spanish Сo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Aeneas Carrying Anchises
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
200
200
Perseus and Andromeda
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
The sultana
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jerusalem Delivered Tancred…
0
0
0
0
0
0
0
0
700
0
0
100
Portrait of Marie Leszczyns…
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
0
A Vestal. Woman portrayed a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mademoiselle Clairon as Med…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
100
A Pasha Having His Mistress…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Painting
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Charles-André van Loo?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
11.500
77,2%
telefoner
2.200
14,8%
tablets
1.200
8,1%
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Charles-André van Loo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
fransk
300
42,9%
engelsk
100
14,3%
italiensk
100
14,3%
koreansk
100
14,3%
russisk
100
14,3%
Hvor mange besøg får Charles-André van Loo hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
100
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
300
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
500
lør 24 Okt
100
søn 25 Okt
200
man 26 Okt
100
tir 27 Okt
1.300
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
400
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
100
ons 4 Nov (forventet)
100
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
100
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
200
ons 11 Nov (forventet)
100
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
100
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
300
ons 18 Nov (forventet)
100
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
100
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
300
Spørgsmål om Charles-André van Loo på ArtsDot.com
Hvilke værker af Charles-André van Loo er de mest populære?
ENEE PORTANT ANCHISE er det mest populære værk med 1.100 visninger (8% af alle visninger af Charles-André van Loo). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Charles-André van Loo på ArtsDot.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Charles-André van Loo fået 14.900 besøg: 3.600 på kunstnerprofilen og 11.300 på siderne for de enkelte værker.
Hvilke enheder bruger de besøgende på Charles-André van Loo til at browse?
Primært på enheder (77%), telefoner (15%) og tablets (8%): 77% af besøgene kommer fra enheder.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Charles-André van Loo?
De foretrækker Elegant (Stemning): 56% af besøgene, mod 19% af kunstnerens katalog.