Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Caspar Netscher på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Caspar Netscher: tallene på få linjer
A musical party er stjernen: 400 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 16% af alle visninger af Caspar Netscher. Næste er Portrait of Mary Stuart II og Portrait of Pieter de Graeff (1638-1707), lord of Zuid-Polsbroek, Purmerland, and Ilpendam. Alderman of Amsterdam, Caspar Netscher, 1663. Samlet set giver kunstnersiden (1.100 besøg) og værkerne (2.000 besøg) i alt 3.100 besøg. Interessen stiger, med 200% flere besøg mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (1.900 besøg). Efter enhed: enheder (90%) og telefoner (10%). Besøgene favoriserer Mørk (Lysstyrke), med 100% af besøgene mod 80% af kataloget.
Caspar Netscher: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Caspar Netscher.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
100
Jul 2026
700
1.200
Aug 2026
0
200
Sept 2026
0
200
Okt 2026
300
300
Hvornår bliver værkerne fra Caspar Netscher vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Caspar Netscher, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
36,2%
27,8%
Luksuriøs
34,0%
22,2%
Klassisk
14,9%
22,2%
Elegant
8,5%
22,2%
Romantisk
4,3%
5,6%
Seren
2,1%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Alvorlig og dyster
21,3%
33,3%
Rolig
23,4%
5,6%
Dramatisk
17,0%
16,7%
Reflekterende
10,6%
11,1%
Melankolsk
4,3%
22,2%
Romantisk
10,6%
5,6%
Kraftfuld
6,4%
5,6%
Mystisk
2,1%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
80,0%
100,0%
Blød skygge
14,0%
0,0%
Blød lysstyrke
4,0%
0,0%
Lysende balance
2,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
56,0%
52,0%
Dæmpet farvemætning
38,0%
40,0%
Afbalanceret blød
6,0%
8,0%
Tydelig farveintensitet
0,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
88,0%
96,0%
Afbalanceret
12,0%
4,0%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
24,0%
32,0%
Blid
34,0%
32,0%
Balanceret
12,0%
0,0%
Kraftig kontrast
18,0%
24,0%
Udsagn
12,0%
12,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,0%
0,0%
Blødt blandet palet
10,0%
20,0%
Balanceret harmoni
10,0%
12,0%
Stærk farveenhed
50,0%
52,0%
Sammenhængende palette
24,0%
16,0%
Hvad er de mest populære værker af Caspar Netscher, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Portrait of Suzanna Huygens
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Death of Cleopatra
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Boy in Polish costume
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man in a Gold…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Portrait of a Lady with a D…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Card Party
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger Caspar Netschers publikum?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
2.800
90,3%
telefoner
300
9,7%
Hvilke sprog taler Caspar Netschers publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
Sprog
Besøg
Del
tysk
100
50,0%
italiensk
100
50,0%
Hvor mange daglige besøg er der hos Caspar Netscher i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
Dag
Besøg
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
100
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
200
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
100
fre 6 Nov
100
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
200
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
tor 26 Nov (forventet)
200
fre 27 Nov (forventet)
0
Hvad folk spørger om Caspar Netscher
Hvilke værker af Caspar Netscher bliver der åbnet mest for?
A musical party først med 400 besøg eller 16% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Caspar Netscher på ArtsDot.com?
3.100 besøg på tolv måneder: 1.100 til kunstnersiden og 2.000 til dens værker.
Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Caspar Netscher?
Publikum kommer fra enheder (90%) og telefoner (10%); enheder står for 90% af besøgene.
Hvilke værker af Caspar Netscher passer bedst til de besøgendes smag?
Værker tagget med Mørk (Lysstyrke) udgør 100% af de besøg, selvom de kun udgør 80% af kataloget.