Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Byron Cooper på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Byron Cooper
Folk åbner Aldworth oftere end noget andet værk af Byron Cooper: 200 besøg i løbet af tolv måneder, eller 20% af alt hvad der er blevet vist. Kinloch Castle at the Head of Loch Scresort og Stream through Countryside fuldender podiet. Byron Cooper fik i alt 1.400 besøg, heraf 400 på kunstnersiden og 1.000 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 100% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 1.300 besøg. Én smag skiller sig ud: Afbalanceret blød (Farvemætning) står for 60% af de besøg, selvom den kun udgør 29% af kataloget.
Top 8: de værker fra Byron Cooper, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 8 værker af Byron Cooper, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Aldworth, 1890
200 besøg · 20,0%
-
2
Kinloch Castle at the Head of Loch Scresort, 1902
200 besøg · 20,0%
-
3
Stream through Countryside, 1891
100 besøg · 10,0%
-
4
Brook, May Morning, 1895
100 besøg · 10,0%
-
5
Hayle Estuary, Cornwall (The Shadow of a Cloud)
100 besøg · 10,0%
-
6
Skye Cuillin from Kilmory Beach, 1900
100 besøg · 10,0%
-
7
View of Countryside Hills
100 besøg · 10,0%
-
8
Godrevy Light, Cornwall
100 besøg · 10,0%
Hvor populær er Byron Cooper-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Byron Cooper samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Byron Cooper?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 11,1% | 10,0% |
| Blød skygge | 4,4% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 48,9% | 50,0% |
| Lysende balance | 35,6% | 40,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 20,0% | 10,0% |
| Dæmpet farvemætning | 44,4% | 30,0% |
| Afbalanceret blød | 28,9% | 60,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,7% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 71,9% | 87,5% |
| Jordagtig | 15,6% | 12,5% |
| Mørke toner | 9,4% | 0,0% |
| Naturtema | 3,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 17,8% | 10,0% |
| Afbalanceret | 75,6% | 90,0% |
| Levende og mættet | 6,7% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 17,8% | 20,0% |
| Blid | 13,3% | 0,0% |
| Balanceret | 11,1% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 22,2% | 20,0% |
| Udsagn | 35,6% | 40,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 15,6% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 11,1% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 22,2% | 40,0% |
| Stærk farveenhed | 33,3% | 30,0% |
| Sammenhængende palette | 17,8% | 10,0% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Byron Cooper sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sussex Weald | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blackdown from Hascombe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Godrevy Light, Cornwall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Brook | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Near Haslemere, Sunset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Black Corrie and Hallival | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rum Cuillin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonrise from the Downs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonlit Atlantic from Tinta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Godrevy Light, Cornwall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Byron Cooper?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| italiensk | 100 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Byron Cooper ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 200 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 200 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
Byron Cooper: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Byron Cooper?
- Det er Aldworth: 200 besøg, hvilket svarer til 20% af visningerne for Byron Cooper. Listen ovenfor går ned til nummer 8.
Hvor mange besøg får Byron Cooper?
- 1.400 i de sidste tolv måneder, hvoraf 400 på kunstnersiden og 1.000 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Byron Cooper, som folk foretrækker?
- Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 60% af besøgene for 29% af kataloget.