Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Benjamin Chambers Brown på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Benjamin Chambers Brown
Folk åbner The Mission (also known as Mission San Luis Rey) oftere end noget andet værk af Benjamin Chambers Brown: 200 besøg i løbet af tolv måneder, eller 50% af alt hvad der er blevet vist. Eleanora Muse in Blue Dress og Untitled (AQRSZP) fuldender podiet. Benjamin Chambers Brown fik i alt 700 besøg, heraf 300 på kunstnersiden og 400 på tværs af værkerne. Jul 2026 var højdepunktet med 700 besøg. Én smag skiller sig ud: Lysende balance (Lysstyrke) står for 50% af de besøg, selvom den kun udgør 17% af kataloget.
Top 3: de værker fra Benjamin Chambers Brown, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 3 værker af Benjamin Chambers Brown, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
Hvor populær er Benjamin Chambers Brown-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Benjamin Chambers Brown samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Benjamin Chambers Brown?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 50,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 33,3% | 25,0% |
| Lysende balance | 16,7% | 50,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 0,0% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 83,3% | 50,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 16,7% | 50,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 83,3% | 50,0% |
| Levende og mættet | 16,7% | 50,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret | 16,7% | 25,0% |
| Kraftig kontrast | 50,0% | 50,0% |
| Udsagn | 33,3% | 25,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 50,0% | 50,0% |
| Blødt blandet palet | 16,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 16,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 16,7% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Benjamin Chambers Brown sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eleanora Muse in Blue Dress | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Joyous Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gathering Clouds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grand Canyon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mission (also known as… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Untitled (AQRSZP) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Benjamin Chambers Brown?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 100,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Benjamin Chambers Brown ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 300 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Benjamin Chambers Brown: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Benjamin Chambers Brown?
- Det er The Mission (also known as Mission San Luis Rey): 200 besøg, hvilket svarer til 50% af visningerne for Benjamin Chambers Brown. Listen ovenfor går ned til nummer 3.
Hvor mange besøg får Benjamin Chambers Brown?
- 700 i de sidste tolv måneder, hvoraf 300 på kunstnersiden og 400 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Benjamin Chambers Brown, som folk foretrækker?
- Ja, Lysende balance (Lysstyrke): 50% af besøgene for 17% af kataloget.