Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Benjamin Barker på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Benjamin Barker
Folk åbner Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape oftere end noget andet værk af Benjamin Barker: 400 besøg i løbet af tolv måneder, eller 14% af alt hvad der er blevet vist. The Eagle Tower, Carnarvon Castle og View of Weston Church and Lansdown fuldender podiet. Benjamin Barker fik i alt 3.200 besøg, heraf 400 på kunstnersiden og 2.800 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 100% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 3.000 besøg. Besøg fordelt på enheder (100%). Én smag skiller sig ud: Afbalanceret blød (Farvemætning) står for 46% af de besøg, selvom den kun udgør 24% af kataloget.
Top 10: de værker fra Benjamin Barker, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Benjamin Barker, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape, 1816
400 besøg · 14,3%
-
2
The Eagle Tower, Carnarvon Castle, 1802
200 besøg · 7,1%
-
3
View of Weston Church and Lansdown
200 besøg · 7,1%
-
4
Landscape, 1830
200 besøg · 7,1%
-
5
Landscape in North Wales
200 besøg · 7,1%
-
6
Mountain Valley with a Bridge
200 besøg · 7,1%
-
7
A Tarn with Peasants and Cattle, 1833
100 besøg · 3,6%
-
8
Welsh Landscape with a Bridge, 1803
100 besøg · 3,6%
-
9
Landscape with a Waterfall
100 besøg · 3,6%
-
10
River Landscape with a Waterfall
100 besøg · 3,6%
Hvor populær er Benjamin Barker-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 2.600 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Benjamin Barker samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Benjamin Barker?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 18,0% | 17,9% |
| Blød skygge | 40,0% | 46,4% |
| Blød lysstyrke | 40,0% | 32,1% |
| Lysende balance | 2,0% | 3,6% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,0% | 32,1% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 21,4% |
| Afbalanceret blød | 24,0% | 46,4% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 84,6% | 75,0% |
| Neutrale nuancer | 12,8% | 25,0% |
| Mørke toner | 2,6% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,0% | 46,4% |
| Afbalanceret | 40,0% | 46,4% |
| Levende og mættet | 4,0% | 7,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 3,6% |
| Blid | 10,0% | 10,7% |
| Balanceret | 8,0% | 7,1% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 7,1% |
| Udsagn | 62,0% | 71,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,0% | 21,4% |
| Blødt blandet palet | 16,0% | 14,3% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 7,1% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 39,3% |
| Sammenhængende palette | 18,0% | 17,9% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Benjamin Barker sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mountain Landscape with Vie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishermen by a Stream in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 0 |
| Fishermen by a Stream in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Tarn with Peasants and Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Alpine Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Landscape with a Wate… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mountain Landscape with Vie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with a Watermill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View of the River Severn, n… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Landscape at Wick, Glouce… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Benjamin Barker set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.200 | 100,0% |
På hvilke sprog læses Benjamin Barker?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Benjamin Barker ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Benjamin Barker: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Benjamin Barker?
- Det er Fishermen by a Stream in a Rocky Landscape: 400 besøg, hvilket svarer til 14% af visningerne for Benjamin Barker. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får Benjamin Barker?
- 3.200 i de sidste tolv måneder, hvoraf 400 på kunstnersiden og 2.800 på de enkelte værker.
Kigger folk på Benjamin Barker på en telefon eller en computer?
- Begge: besøgsfordeling som enheder (100%); enheder fører med 100%.
Er der en bestemt type værker af Benjamin Barker, som folk foretrækker?
- Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 46% af besøgene for 24% af kataloget.