Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Bartolomé Esteban Murillo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Bartolomé Esteban Murillo i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Immaculate Conception of Soult det mest viste værk af Bartolomé Esteban Murillo på ArtsDot.com: 1.800 visninger, hvilket udgør 5% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af the immaculate conception og The Assumption of the Virgin. I alt var der 34.100 besøg hos Bartolomé Esteban Murillo: 3.600 på kunstnerens side og 30.500 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 2% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 22.800 besøg. Folk læser om Bartolomé Esteban Murillo på fransk (39%), spansk (29%) og engelsk (6%). Folk browser på enheder (78%), telefoner (21%) og tablets (1%). Besøgende har en præference for Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 64% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 42% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Bartolomé Esteban Murillo
Dette er de 10 værker af Bartolomé Esteban Murillo, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
Hvor mange besøger Bartolomé Esteban Murillo-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
700
Jul 2026
1.100
21.700
Aug 2026
100
5.100
Sept 2026
2.300
3.000
Hvor ofte bliver værkerne af Bartolomé Esteban Murillo vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Bartolomé Esteban Murillo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Æterisk
25,0%
42,5%
Dramatisk
16,7%
20,7%
Seren
16,7%
11,4%
Rolig og harmonisk
8,3%
6,2%
Elegant
8,3%
5,7%
Inspirerende
0,0%
5,2%
Romantisk
0,0%
3,6%
Klassisk
16,7%
1,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Åndelig
41,7%
63,7%
Reflekterende
25,0%
9,3%
Fredfyldt
0,0%
7,8%
Dramatisk
0,0%
3,6%
Rolig
8,3%
2,6%
Melankolsk
8,3%
2,6%
Æterisk
0,0%
2,6%
Nostalgisk
0,0%
2,6%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
46,0%
47,5%
Blød skygge
34,0%
33,7%
Blød lysstyrke
16,0%
15,8%
Lysende balance
4,0%
2,9%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
32,0%
27,6%
Dæmpet farvemætning
36,0%
34,3%
Afbalanceret blød
26,0%
28,1%
Tydelig farveintensitet
6,0%
10,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
84,6%
83,9%
Mørke toner
7,7%
12,5%
Neutrale nuancer
5,1%
3,2%
Monokrom
2,6%
0,3%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
40,0%
38,7%
Afbalanceret
54,0%
53,4%
Levende og mættet
6,0%
7,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
8,0%
3,2%
Blid
28,0%
13,5%
Balanceret
12,0%
9,1%
Kraftig kontrast
12,0%
22,6%
Udsagn
40,0%
51,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,0%
6,7%
Blødt blandet palet
6,0%
5,0%
Balanceret harmoni
12,0%
12,9%
Stærk farveenhed
60,0%
57,5%
Sammenhængende palette
14,0%
17,9%
Hvilke værker af Bartolomé Esteban Murillo bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Den fortabte søns hjemkomst
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Immaculate Conception of So…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
300
The Holy Family with the Li…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Four Figures on a Step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
The Immaculate Conception (…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A Knight of Alcántara or Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Virgin and Child in Glory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Adoration of the Magi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Le jeune mendiant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Bartolomé Esteban Murillo?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
26.500
77,7%
telefoner
7.100
20,8%
tablets
500
1,5%
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Bartolomé Esteban Murillo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
fransk
1.200
38,7%
spansk
900
29,0%
engelsk
200
6,5%
ungarsk
200
6,5%
italiensk
200
6,5%
portugisisk
100
3,2%
russisk
100
3,2%
slovakisk
100
3,2%
svensk
100
3,2%
Hvor mange besøg får Bartolomé Esteban Murillo hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
lør 26 Sept
400
søn 27 Sept
300
man 28 Sept
900
tir 29 Sept
300
ons 30 Sept
400
tor 1 Okt
900
fre 2 Okt
100
lør 3 Okt
400
søn 4 Okt
300
man 5 Okt
400
tir 6 Okt
900
ons 7 Okt
600
tor 8 Okt
400
fre 9 Okt
100
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
700
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
800
ons 14 Okt
300
tor 15 Okt
600
fre 16 Okt
700
lør 17 Okt (forventet)
300
søn 18 Okt (forventet)
400
man 19 Okt (forventet)
400
tir 20 Okt (forventet)
600
ons 21 Okt (forventet)
400
tor 22 Okt (forventet)
600
fre 23 Okt (forventet)
300
lør 24 Okt (forventet)
200
søn 25 Okt (forventet)
400
man 26 Okt (forventet)
400
tir 27 Okt (forventet)
600
ons 28 Okt (forventet)
400
tor 29 Okt (forventet)
600
fre 30 Okt (forventet)
300
lør 31 Okt (forventet)
200
søn 1 Nov (forventet)
400
man 2 Nov (forventet)
400
tir 3 Nov (forventet)
600
ons 4 Nov (forventet)
400
tor 5 Nov (forventet)
600
fre 6 Nov (forventet)
300
Spørgsmål om Bartolomé Esteban Murillo på ArtsDot.com
Hvilke værker af Bartolomé Esteban Murillo er de mest populære?
Immaculate Conception of Soult er det mest populære værk med 1.800 visninger (5% af alle visninger af Bartolomé Esteban Murillo). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Bartolomé Esteban Murillo på ArtsDot.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Bartolomé Esteban Murillo fået 34.100 besøg: 3.600 på kunstnerprofilen og 30.500 på siderne for de enkelte værker.
Hvilke enheder bruger de besøgende på Bartolomé Esteban Murillo til at browse?
Primært på enheder (78%), telefoner (21%) og tablets (1%): 78% af besøgene kommer fra enheder.
Hvilke sprog bruger folk til at læse om Bartolomé Esteban Murillo?
De mest anvendte sprog er fransk (39%), spansk (29%) og engelsk (6%). fransk fører med 39% af de besøgende.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Bartolomé Esteban Murillo?
De foretrækker Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 64% af besøgene, mod 42% af kunstnerens katalog.