Anton Rafael Mengs Besøgsstatistikker og mest sete værker

1728 – 1779

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anton Rafael Mengs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Anton Rafael Mengs

Folk åbner Skolen i Athen oftere end noget andet værk af Anton Rafael Mengs: 3.200 besøg i løbet af tolv måneder, eller 30% af alt hvad der er blevet vist. Parnassus (study) og Johann Joachim Winckelmann (1717–1768) fuldender podiet. Anton Rafael Mengs fik i alt 8.900 besøg, heraf 1.100 på kunstnersiden og 7.800 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 25% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 6.900 besøg. Besøg fordelt på enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Reflekterende (Følelsesmæssig stemning) står for 61% af de besøg, selvom den kun udgør 19% af kataloget.

Top 10: de værker fra Anton Rafael Mengs, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Anton Rafael Mengs, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Skolen i Athen 1 Skolen i Athen, 1509 3.200 besøg · 29,9%
  2. Parnassus (study) 2 Parnassus (study), 1760 900 besøg · 8,4%
  3. Johann Joachim Winckelmann (1717–1768) 3 Johann Joachim Winckelmann (1717–1768), 1777 600 besøg · 5,6%
  4. The Holy Family 4 The Holy Family, 1760 600 besøg · 5,6%
  5. Maria Luisa of Parma 5 Maria Luisa of Parma, 1765 500 besøg · 4,7%
  6. The Penitent Magdalene 6 The Penitent Magdalene, 1752 400 besøg · 3,7%
  7. Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II) 7 Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II), 1770 300 besøg · 2,8%
  8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1774 300 besøg · 2,8%
  9. Charles IV as Prince 9 Charles IV as Prince, 1765 300 besøg · 2,8%
  10. Self-Portrait 10 Self-Portrait, 1744 300 besøg · 2,8%

Hvor populær er Anton Rafael Mengs-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20269006.000
Aug 2026100700
Sept 202601.000

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Anton Rafael Mengs samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Anton Rafael Mengs sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Johann Joachim Winckelmann…000000000400100100
Perseus and Andromeda000000000100100100
Parnassus (study)00000000000100
Maria Luisa of Parma00000000050000
Self Portrait000000000000
The Holy Family00000000000300
The Penitent Magdalene00000000040000
Archduke Ferdinand and Arch…000000000000
Infante Francisco Javier of…000000000000
Charles IV as Prince0000000002000100

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Anton Rafael Mengs set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder7.80087,6%
telefoner90010,1%
tablets2002,2%

På hvilke sprog læses Anton Rafael Mengs?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
litauisk10050,0%
tyrkisk10050,0%

Hvordan ser de daglige besøg hos Anton Rafael Mengs ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt300
fre 9 Okt0
lør 10 Okt100
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt100
ons 14 Okt200
tor 15 Okt0
fre 16 Okt0
lør 17 Okt0
søn 18 Okt300
man 19 Okt200
tir 20 Okt300
ons 21 Okt200
tor 22 Okt0
fre 23 Okt100
lør 24 Okt0
søn 25 Okt300
man 26 Okt200
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)300
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)300
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)200
tir 10 Nov (forventet)300
ons 11 Nov (forventet)400
tor 12 Nov (forventet)200
fre 13 Nov (forventet)100
lør 14 Nov (forventet)100
søn 15 Nov (forventet)400
man 16 Nov (forventet)200

Anton Rafael Mengs: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Anton Rafael Mengs?

Det er Skolen i Athen: 3.200 besøg, hvilket svarer til 30% af visningerne for Anton Rafael Mengs. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Anton Rafael Mengs?

8.900 i de sidste tolv måneder, hvoraf 1.100 på kunstnersiden og 7.800 på de enkelte værker.

Kigger folk på Anton Rafael Mengs på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

Er der en bestemt type værker af Anton Rafael Mengs, som folk foretrækker?

Ja, Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 61% af besøgene for 19% af kataloget.