Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anthonie Waldorp på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Anthonie Waldorp
Folk åbner A Canal Near The Hague oftere end noget andet værk af Anthonie Waldorp: 200 besøg i løbet af tolv måneder, eller 22% af alt hvad der er blevet vist. The capture of den breuil by the dutch protestants og Activities On A River fuldender podiet. Anthonie Waldorp fik i alt 1.200 besøg, heraf 300 på kunstnersiden og 900 på tværs af værkerne. Jul 2026 var højdepunktet med 1.100 besøg. Én smag skiller sig ud: Afbalanceret blød (Farvemætning) står for 56% af de besøg, selvom den kun udgør 24% af kataloget.
Top 7: de værker fra Anthonie Waldorp, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 7 værker af Anthonie Waldorp, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
A Canal Near The Hague
200 besøg · 22,2%
-
2
The capture of den breuil by the dutch protestants
200 besøg · 22,2%
-
3
Activities On A River
100 besøg · 11,1%
-
4
A busy shipping lane
100 besøg · 11,1%
-
5
At The Gateway
100 besøg · 11,1%
-
6
Sailing vessels on choppy water, a town in the distance
100 besøg · 11,1%
-
7
A river landscape with barges at full sail and townsfolk in the foreground
100 besøg · 11,1%
Hvor populær er Anthonie Waldorp-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Anthonie Waldorp samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Anthonie Waldorp?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,1% | 11,1% |
| Blød skygge | 16,2% | 11,1% |
| Blød lysstyrke | 48,6% | 55,6% |
| Lysende balance | 18,9% | 22,2% |
| Lysstærk | 8,1% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 48,6% | 33,3% |
| Dæmpet farvemætning | 21,6% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 24,3% | 55,6% |
| Tydelig farveintensitet | 5,4% | 11,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 48,1% | 37,5% |
| Jordagtig | 33,3% | 50,0% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Pastelfarver | 7,4% | 12,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 54,0% | 33,3% |
| Afbalanceret | 27,0% | 55,6% |
| Levende og mættet | 18,9% | 11,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,1% | 11,1% |
| Blid | 8,1% | 0,0% |
| Balanceret | 16,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 21,6% | 22,2% |
| Udsagn | 46,0% | 66,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,9% | 22,2% |
| Blødt blandet palet | 2,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 2,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 32,4% | 44,4% |
| Sammenhængende palette | 43,2% | 33,3% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Anthonie Waldorp sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Portrait of Nuijen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Church in Delft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a church in Alk… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mill with sight of Delft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Seascape with Ships | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Merwede River with the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marine: Arrival of High-Ran… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sunlit Countryard With Fi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Daily activities in a fishe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sailing vessels on choppy w… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Anthonie Waldorp?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Anthonie Waldorp ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Anthonie Waldorp: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Anthonie Waldorp?
- Det er A Canal Near The Hague: 200 besøg, hvilket svarer til 22% af visningerne for Anthonie Waldorp. Listen ovenfor går ned til nummer 7.
Hvor mange besøg får Anthonie Waldorp?
- 1.200 i de sidste tolv måneder, hvoraf 300 på kunstnersiden og 900 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Anthonie Waldorp, som folk foretrækker?
- Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 56% af besøgene for 24% af kataloget.