André Derain Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1880 – 1954

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for André Derain på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

André Derain: tallene på få linjer

Charing Cross Bro, London er stjernen: 5.700 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 16% af alle visninger af André Derain. Næste er Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) og Drying the Sails. Samlet set giver kunstnersiden (7.700 besøg) og værkerne (32.400 besøg) i alt 40.100 besøg. Interessen stiger, med 91% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (19.200 besøg). Publikums mest anvendte sprog: engelsk (40%), fransk (15%) og hollandsk (6%). De største målgrupper efter land: Frankrig (26%), USA (17%) og Storbritannien (7%). Efter enhed: enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%). Besøgene favoriserer Levende og mættet (Farveintensitet), med 73% af besøgene mod 38% af kataloget.

André Derain: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af André Derain.

  1. Charing Cross Bro, London 1 Charing Cross Bro, London 5.700 besøg · 16,0%
  2. Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) 2 Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure), 1905 1.800 besøg · 5,0%
  3. Drying the Sails 3 Drying the Sails, 1905 1.000 besøg · 2,8%
  4. Charing Cross Bridge 4 Charing Cross Bridge, 1906 900 besøg · 2,5%
  5. Cypresses 5 Cypresses, 1907 900 besøg · 2,5%
  6. Harlequin og Pierrot 6 Harlequin og Pierrot, 1924 800 besøg · 2,2%
  7. Woman in a Chemise 7 Woman in a Chemise, 1906 800 besøg · 2,2%
  8. The Lighthouse at Collioure 8 The Lighthouse at Collioure, 1905 800 besøg · 2,2%
  9. Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay 9 Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay, 1905 700 besøg · 2,0%
  10. Effect of Sun on the Water, London 10 Effect of Sun on the Water, London, 1906 700 besøg · 2,0%

Hvornår besøger folk André Derain-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260800
Jul 20261.50017.700
Aug 20261.4005.500
Sept 20264.8008.400

Hvornår bliver værkerne fra André Derain vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af André Derain, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Landscape at Collioure (als…0000000003001001.100
Fishing Boats, Colioure0000000003000200
bathers00000000010000
Fishing Boats, Collioure00000000030000
Charing Cross from sw000000000100100300
The beautiful model00000000001000
London Bridge00000000020000
Drying the Sails000000000400300300
Mountains at Collioure0000000002002000
Houses of Parliament at Nig…0000000004000100

Hvilke enheder bruger André Derains publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder27.00067,3%
telefoner11.80029,4%
tablets1.3003,2%

Hvilke sprog taler André Derains publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk4.50039,8%
fransk1.70015,0%
hollandsk7006,2%
spansk6005,3%
serbisk6005,3%
russisk5004,4%
slovakisk5004,4%
ukrainsk4003,5%
dansk3002,7%
Chinese3002,7%

Hvor mange daglige besøg er der hos André Derain i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
tir 29 Sept900
ons 30 Sept2.100
tor 1 Okt1.700
fre 2 Okt1.100
lør 3 Okt600
søn 4 Okt1.000
man 5 Okt2.000
tir 6 Okt1.200
ons 7 Okt2.300
tor 8 Okt700
fre 9 Okt1.000
lør 10 Okt400
søn 11 Okt1.400
man 12 Okt800
tir 13 Okt1.800
ons 14 Okt1.000
tor 15 Okt800
fre 16 Okt1.300
lør 17 Okt900
søn 18 Okt1.200
man 19 Okt1.400
tir 20 Okt (forventet)1.200
ons 21 Okt (forventet)1.700
tor 22 Okt (forventet)1.000
fre 23 Okt (forventet)1.100
lør 24 Okt (forventet)600
søn 25 Okt (forventet)1.100
man 26 Okt (forventet)1.300
tir 27 Okt (forventet)1.200
ons 28 Okt (forventet)1.600
tor 29 Okt (forventet)1.000
fre 30 Okt (forventet)1.000
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)1.100
man 2 Nov (forventet)1.200
tir 3 Nov (forventet)1.100
ons 4 Nov (forventet)1.500
tor 5 Nov (forventet)900
fre 6 Nov (forventet)1.000
lør 7 Nov (forventet)500
søn 8 Nov (forventet)1.000
man 9 Nov (forventet)1.200

Hvad folk spørger om André Derain

Hvilke værker af André Derain bliver der åbnet mest for?

Charing Cross Bro, London først med 5.700 besøg eller 16% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for André Derain på ArtsDot.com?

40.100 besøg på tolv måneder: 7.700 til kunstnersiden og 32.400 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til André Derain?

Publikum kommer fra enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%); enheder står for 67% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos André Derain?

engelsk (40%), fransk (15%) og hollandsk (6%). Det primære sprog, engelsk, udgør 40% af de besøgende.

Hvilke værker af André Derain passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Levende og mættet (Farveintensitet) udgør 73% af de besøg, selvom de kun udgør 38% af kataloget.