Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Alexander, the younger Fraser på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Alexander, the younger Fraser: tallene på få linjer
Cadzow forest, south lanarkshire er stjernen: 100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 8% af alle visninger af Alexander, the younger Fraser. Næste er At barncluith, sketch from nature og Mending of the nets. Samlet set giver kunstnersiden (800 besøg) og værkerne (800 besøg) i alt 1.600 besøg. Interessen faldt med 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (1.200 besøg). Besøgene favoriserer Stærk farveenhed (Farveharmoni), med 75% af besøgene mod 64% af kataloget.
Alexander, the younger Fraser: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Alexander, the younger Fraser.
-
1
Cadzow forest, south lanarkshire
100 besøg · 8,3%
-
2
At barncluith, sketch from nature
100 besøg · 8,3%
-
3
Mending of the nets
100 besøg · 8,3%
-
4
Gathering logs in cadzow forest
100 besøg · 8,3%
-
5
Waterfall
100 besøg · 8,3%
-
6
Cadzow forest, autumn
100 besøg · 8,3%
-
7
A highland croft
100 besøg · 8,3%
-
8
Landscape and cattle
100 besøg · 8,3%
-
9
Eshing bridge
100 besøg · 8,3%
-
10
The bass rock from canty bay
100 besøg · 8,3%
Hvornår besøger folk Alexander, the younger Fraser-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 700 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Alexander, the younger Fraser vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Alexander, the younger Fraser, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 26,7% | 25,0% |
| Blød skygge | 24,4% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 42,2% | 41,7% |
| Lysende balance | 6,7% | 8,3% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 8,9% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 48,9% | 58,3% |
| Afbalanceret blød | 37,8% | 33,3% |
| Tydelig farveintensitet | 4,4% | 8,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 76,7% | 80,0% |
| Neutrale nuancer | 13,3% | 10,0% |
| Mørke toner | 10,0% | 10,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 20,0% | 16,7% |
| Afbalanceret | 73,3% | 75,0% |
| Levende og mættet | 6,7% | 8,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,7% | 8,3% |
| Blid | 15,6% | 25,0% |
| Balanceret | 13,3% | 16,7% |
| Kraftig kontrast | 15,6% | 8,3% |
| Udsagn | 48,9% | 41,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,2% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 64,4% | 75,0% |
| Sammenhængende palette | 33,3% | 25,0% |
Hvad er de mest populære værker af Alexander, the younger Fraser, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cadzow forest, south lanark… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Spring sunshine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Castle campbell, springtime | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Barncluith | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Welsh cottage, vale of conw… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life, beans and red p… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Waterfall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape and cattle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Gathering logs in cadzow fo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old mill, barncluth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Alexander, the younger Frasers publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Alexander, the younger Fraser i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Alexander, the younger Fraser
Hvilke værker af Alexander, the younger Fraser bliver der åbnet mest for?
- Cadzow forest, south lanarkshire først med 100 besøg eller 8% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Alexander, the younger Fraser på ArtsDot.com?
- 1.600 besøg på tolv måneder: 800 til kunstnersiden og 800 til dens værker.
Hvilke værker af Alexander, the younger Fraser passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Stærk farveenhed (Farveharmoni) udgør 75% af de besøg, selvom de kun udgør 64% af kataloget.