Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Aert Anthoniszoon på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Aert Anthoniszoon
Folk åbner Sea Battle between Dutch and Spanish Boats oftere end noget andet værk af Aert Anthoniszoon: 300 besøg i løbet af tolv måneder, eller 60% af alt hvad der er blevet vist. Ships off ijsselmonde - (1618) og The battle of cadix - (1608) fuldender podiet. Aert Anthoniszoon fik i alt 600 besøg, heraf 200 på kunstnersiden og 400 på tværs af værkerne. Jul 2026 var højdepunktet med 600 besøg. Én smag skiller sig ud: Dæmpet (Farvemætning) står for 100% af de besøg, selvom den kun udgør 50% af kataloget.
Top 3: de værker fra Aert Anthoniszoon, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 3 værker af Aert Anthoniszoon, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
Hvor populær er Aert Anthoniszoon-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Aert Anthoniszoon samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Aert Anthoniszoon?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 25,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 50,0% | 80,0% |
| Lysende balance | 25,0% | 20,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 100,0% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 16,7% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 8,3% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 66,7% | 100,0% |
| Jordagtig | 22,2% | 0,0% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 100,0% |
| Afbalanceret | 33,3% | 0,0% |
| Levende og mættet | 16,7% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 8,3% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 8,3% | 0,0% |
| Udsagn | 83,3% | 100,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 16,7% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 8,3% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 8,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 33,3% | 80,0% |
| Sammenhængende palette | 33,3% | 0,0% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Aert Anthoniszoon sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sea Battle between Dutch an… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Ships in a storm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Naval Battle before Rocky C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sea battle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A dutch ship close-hauled -… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pigs on the Beach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ships off ijsselmonde - (16… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Schepen op een woelige zee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The battle of cadix - (1608) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Launch offire ships against… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Aert Anthoniszoon?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Aert Anthoniszoon ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 200 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Aert Anthoniszoon: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Aert Anthoniszoon?
- Det er Sea Battle between Dutch and Spanish Boats: 300 besøg, hvilket svarer til 60% af visningerne for Aert Anthoniszoon. Listen ovenfor går ned til nummer 3.
Hvor mange besøg får Aert Anthoniszoon?
- 600 i de sidste tolv måneder, hvoraf 200 på kunstnersiden og 400 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Aert Anthoniszoon, som folk foretrækker?
- Ja, Dæmpet (Farvemætning): 100% af besøgene for 50% af kataloget.