Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ádám Mányoki på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Ádám Mányoki: tallene på få linjer
Portrait of Emerencjanna Pociej née Warszycka er stjernen: 700 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 44% af alle visninger af Ádám Mányoki. Næste er Portrait of Jan Szembek. og Baroness Swihowska, born Grundmann. Samlet set giver kunstnersiden (300 besøg) og værkerne (1.500 besøg) i alt 1.800 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (1.500 besøg). Besøgene favoriserer Glædesfyldt (Følelsesmæssig stemning), med 100% af besøgene mod 7% af kataloget.
Ádám Mányoki: 7 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Ádám Mányoki.
-
1
Portrait of Emerencjanna Pociej née Warszycka
700 besøg · 43,8%
-
2
Portrait of Jan Szembek.
300 besøg · 18,8%
-
3
Baroness Swihowska, born Grundmann
200 besøg · 12,5%
-
4
Jan stanislaw jablonowski
100 besøg · 6,2%
-
5
Portrait of King Stanislaus Leszczyński.
100 besøg · 6,2%
-
6
Portrait of Queen Catherine Opalińska.
100 besøg · 6,2%
-
7
Portrait of János Podmaniczky
100 besøg · 6,2%
Hvornår besøger folk Ádám Mányoki-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 200 | 1.300 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Ádám Mányoki vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Ádám Mányoki, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Luksuriøs | 20,0% | 100,0% |
| Dramatisk | 46,7% | 0,0% |
| Klassisk | 26,7% | 0,0% |
| Elegant | 6,7% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Glædesfyldt | 6,7% | 100,0% |
| Alvorlig og dyster | 26,7% | 0,0% |
| Dramatisk | 20,0% | 0,0% |
| Kraftfuld | 20,0% | 0,0% |
| Reflekterende | 13,3% | 0,0% |
| Romantisk | 6,7% | 0,0% |
| Fredfyldt | 6,7% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 76,7% | 87,5% |
| Blød skygge | 16,7% | 12,5% |
| Blød lysstyrke | 3,3% | 0,0% |
| Lysende balance | 3,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 66,7% | 81,2% |
| Dæmpet farvemætning | 26,7% | 18,8% |
| Afbalanceret blød | 6,7% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 85,7% | 100,0% |
| Monokrom | 9,5% | 0,0% |
| Neutrale nuancer | 4,8% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 83,3% | 100,0% |
| Afbalanceret | 16,7% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 0,0% |
| Blid | 30,0% | 56,2% |
| Balanceret | 16,7% | 6,2% |
| Kraftig kontrast | 13,3% | 0,0% |
| Udsagn | 30,0% | 37,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 13,3% | 12,5% |
| Blødt blandet palet | 13,3% | 25,0% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 12,5% |
| Stærk farveenhed | 46,7% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 6,7% | 0,0% |
Hvad er de mest populære værker af Ádám Mányoki, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Baroness Katarzyna de Besen… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Prince Ferenc R… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Hungarian nob… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lady with a large decolleta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Countess Maria Magdalena vo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Princess Sobieski, née Mari… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Count Georg Wil… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Nobleman in A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maria Anna of Austria as ch… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Archduchess Mar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Ádám Mányokis publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Ádám Mányoki i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Ádám Mányoki
Hvilke værker af Ádám Mányoki bliver der åbnet mest for?
- Portrait of Emerencjanna Pociej née Warszycka først med 700 besøg eller 44% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Ádám Mányoki på ArtsDot.com?
- 1.800 besøg på tolv måneder: 300 til kunstnersiden og 1.500 til dens værker.
Hvilke værker af Ádám Mányoki passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Glædesfyldt (Følelsesmæssig stemning) udgør 100% af de besøg, selvom de kun udgør 7% af kataloget.