Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

Julia Reading

William Glackens' "Julia Reading" captures a vibrant scene of intellectual engagement with rich detail and warm tones. Explore this iconic Ashcan School painting today!

William Glackens byl americkým realistickým malířem, který vytvořil ikonické obrazy městského života ve stylu Ashcan School. Jeho díla jsou známá detailním zachycováním každodenních scén a významnými kolekcemi jako „The Shoppers“.

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (23 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1330

Julia Reading

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1330

Rychlé informace

  • Notable elements: Street scene, portraiture
  • Movement: Ashcan School
  • Artist: William James Glackens
  • Artistic style: Realism
  • Year: 1916

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
What is the primary subject depicted in William James Glackens’ ‘Julia Reading’?
Otázka 2:
In what artistic movement is William James Glackens primarily associated?
Otázka 3:
What year was ‘Julia Reading’ painted?
Otázka 4:
Which of the following best describes William James Glackens’ style?
Otázka 5:
The painting ‘Julia Reading’ is considered a key work in the development of what artistic movement?

A Snapshot of Urban Life: Unveiling "Julia Reading"

William James Glackens’ “Julia Reading,” painted in 1916, isn't merely a portrait; it’s a meticulously crafted window into the burgeoning dynamism and subtle social currents of early 20th-century New York City. Born during the height of the Ashcan School movement, Glackens rejected the idealized depictions favored by the National Academy of Design, instead choosing to capture the gritty reality of everyday life – the bustling streets, the casual interactions, and the quiet moments within a rapidly changing metropolis. “Julia Reading” exemplifies this approach, offering a glimpse into a specific scene that simultaneously feels intimate and profoundly connected to the larger urban narrative.

Julia Reading by William James Glackens

The painting immediately draws the eye to its central figure, a woman engrossed in a book. Her posture – slightly turned towards the viewer, her hand resting delicately on the page – conveys a sense of quiet contemplation amidst the implied activity around her. Glackens’ masterful use of light and shadow establishes a strong focal point, directing our gaze to Julia's face and highlighting the subtle details of her expression. The inclusion of two other individuals—a man standing behind her and another seated further back—adds layers of narrative complexity without disrupting the primary focus. These figures, though less defined, contribute to the sense of a shared space, a moment captured within the larger tapestry of urban life.

The Ashcan School: A Rejection of Tradition

Glackens was a key figure in the Ashcan School, a movement that challenged the established norms of American art. Rejecting the polished surfaces and grand narratives of academic painting, the Ashcan artists sought to depict the realities of urban life with honesty and immediacy. They favored working-class subjects, unvarnished scenes, and often employed a darker palette—a deliberate choice reflecting the sometimes bleak conditions of city living. “Julia Reading” embodies this spirit perfectly; it’s not a romanticized vision of New York, but rather a realistic portrayal of a woman finding solace in literature within its crowded streets.

The painting's style is characterized by loose brushstrokes and an emphasis on capturing the essence of the scene. Glackens employed a technique reminiscent of Impressionism, using broken color and subtle gradations to create a sense of movement and atmosphere. The composition itself—a slightly off-center arrangement with overlapping planes—adds to the painting’s dynamism and invites the viewer to become part of the scene.

Symbolism and Context: A Moment in Time

The book Julia is reading likely symbolizes escape, knowledge, or perhaps simply a moment of respite from the demands of city life. It's a small detail that speaks volumes about the human desire for intellectual stimulation amidst the chaos of urban existence. The setting itself—a public space filled with implied activity—suggests a sense of anonymity and connection within a large population. “Julia Reading” was painted during a period of rapid industrialization and urbanization in America, a time of significant social and economic change. The painting reflects this transformation, capturing the spirit of a city grappling with modernity while still retaining its inherent human qualities.

A Legacy of Realism: Glackens' Enduring Influence

William James Glackens’ work continues to resonate today because it offers a powerful and honest portrayal of American life. “Julia Reading” stands as a testament to his skill as an artist and his commitment to capturing the realities of the urban experience. His legacy extends beyond individual paintings; he helped pave the way for future generations of artists who sought to depict America with greater authenticity and social awareness. Reproductions of this evocative piece offer a valuable window into a bygone era, inviting viewers to contemplate the timeless themes of human connection, solitude, and the enduring power of art.

Otázky a odpovědi

Do které fáze kariéry William James Glackens patří dílo „Julia Reading“ (1916)?

„Julia Reading“, vytvořené v roce 1916, patří do Early Period tvorby umělce William James Glackens.

Jak mohu najít umělecká díla podobná dílu „Julia Reading“ od William James Glackens?

Díla podobná dílu „Julia Reading“ od William James Glackens jsou shromážděna na stránce Podobná díla tohoto díla.

Jaká technika byla použita pro dílo „Julia Reading“ od William James Glackens?

William James Glackens použil/a techniku Acrylic On Canvas pro dílo „Julia Reading“. Tato technika definuje materiální podstatu originálního díla.


Biografie umělce

William James Glackens – Pionýr Ashcan School

William James Glackens (1870-1938) byl americký malíř, ilustrátor a aktivní člen skupiny „Osmi“ (The Eight), která významně ovlivnila vývoj amerického impresionismu. Jeho díla jsou charakteristická realistickým přístupem k zachycování života ve městě, zejména v New Yorku před první světovou válkou, což z něj činí jednoho z nejvýznamnějších představitelů Ashcan School – uměleckého směru odmítajícího estetické idealizace a zaměřujícího se na zobrazování skutečných životních podmínek.

Životní Výklad

Glackens se narodil v Philadelphii roku 1870 jako syn Elizabeth Finn Glackensové a Samuel Glackensovi, který působil jako knihovník Pennsylvania Railroad. Už od počátku vykazoval mimořádný talent pro kreslení a jeho vzdělání bylo ovlivněno působností Thomas Anshutze, významného realista a profesora Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde získal základní výcvik. Glackensův život byl poznamenán aktivním sociálním životem a angažovaním se v různých kulturních aktivitách. Jeho osobní život však zůstal relativně uzavřený, což komplikuje rekonstrukci jeho života mimo tvorbu.

Výtvarná Výprava a Styl

Glackensův výtvarný styl byl výrazně ovlivněn Thomas Anshutzem a jeho díla jsou charakteristická použitím tmavých odstínů a živých barev při zobrazování městských scén – zejména ulic New Yorku a Paříže. Jeho tvorba reflektovala atmosféru doby, kdy se město vyvíjelo rychle a změny sociálních podmínek byly patrné všude kolem. Glackens byl známý svým důkladným kreslením a pozorností k detailům, což mu umožňovalo vytvářet působivé obrazy každodenního života. Jeho pozdější tvorba byla ovlivněna impresionistickým dílem Paula Cézanna a Pierre Auguste Renoira.

Významné Díla

Glackens vytvořil několik významných obrazů, které jsou dnes vystavovány v muzeích po celém světě. Mezi nejznámější patří „Pozorování Haarlema s běleníšťáky“ (View of Haarlem with bleaching grounds), olej na plátně od Jacob Isaakzoona van Ruysdaela, který je uložen ve Výstavkovém muzeu Chrysler v New Yorku a ukazuje mimořádnou pozornost k detailům. Jeho vlastní mistrovské dílo „Nakupující“ (The Shoppers) lze nalést v Národní galerii umění v Washingtonu D.C., kde Glackensův obraz zachycuje dynamiku života ve městě a působivě vyjadřuje atmosféru doby. Díla Glackensa jsou považována za ikonické reprezentace Ashcan School a amerického impresionismu. Jeho tvorba zůstává inspirací pro mladší generace umělců i dnes.

Spolupráce a Iniciativy

Glackens aktivně podporoval Albeta C. Barnesa při získávání evropských obrazů pro Fond Barnese v Philadelphii, což významně přispělo k rozvoji americké kolekcí umění. Jeho osobní angažovanost se však nezůstala jen u finančních aktivit – Glackens byl aktivním členem kulturních institucí a podporoval výzkum a vzdělávání v oblasti umění. Jeho činnost měla pozitivní dopad na vývoj amerického uměleckého prostředí a jeho pamětka zůstává důležitým místem pro poznávání americké kultury.
William James Glackens

William James Glackens

1870 - 1938 , Spojené státy americké

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Ashcan School
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pierre Auguste Renoir']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Thomas Anshutz']
  • Date Of Birth: Philadelphia, USA (1870)
  • Date Of Death: Westport, CT (1938)
  • Full Name: William James Glackens
  • Nationality: Američan
  • Notable Artworks:
    • The Shoppers
    • Výhled na Haarlem s běleníšťáky
  • Place Of Birth: Philadelphia
Prozkoumejte umělecká díla uspořádaná podle témat, stylů a charakteristik.