Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

Crouching Deer

Franz Marc (1880-1916) byl německý malíř, průkopník expresionismu & Blaue Reiter. Jeho ikonické obrazy s životavými barvami a duchovními motivy. Objevte jeho dědictví!

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (21 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1318

Crouching Deer

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1318

Rychlé informace

  • Movement: Expressionism
  • Subject or theme: Wildlife
  • Year: 1911
  • Artist: Franz Marc
  • Medium: Oil Painting
  • Title: Crouching Deer

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
What artistic movement is Franz Marc primarily associated with?
Otázka 2:
The painting utilizes a color palette dominated by which hues?
Otázka 3:
What is the symbolic significance of Marc’s use of black and white?
Otázka 4:
Which element contributes to the painting's sense of harmony between nature and animals?
Otázka 5:
Franz Marc’s approach to portraying animals aligns with the Expressionist philosophy of conveying:

Franz Marc: Crouching Deer – A Symphony of Simplicity and Depth

Franz Marc’s “Crouching Deer,” painted in 1911 during the zenith of German Expressionism, transcends mere representation; it embodies a profound exploration of spirituality and the interconnectedness of nature. Created by Marc alongside fellow artists Wassily Kandinsky and Alexej von Jawlensky within the influential Blaue Reiter circle, this artwork stands as a cornerstone of the movement’s aesthetic principles—bold color palettes juxtaposed with abstracted forms to convey inner emotions rather than literal depictions.

Artistic Context and Style

Marc's artistic journey was deeply rooted in his fascination with animals, which he consistently portrayed not as subjects for observation but as conduits for conveying spiritual truths. His distinctive style, characterized by striking black and white hues alongside geometric shapes—particularly cubes—was deliberately designed to capture the essence of his subject matter. Unlike Impressionistic attempts to record fleeting visual sensations, Marc sought to distill the soul of the deer into its purest form, mirroring Kandinsky’s pioneering exploration of non-objective art. The deliberate simplification of color contributes to a sense of solemn contemplation and invites viewers to contemplate the profound beauty inherent in nature's stillness.

Composition and Symbolism

The painting’s central figure—a horse—is positioned low to the ground, crouching with quiet dignity amidst a backdrop of stylized trees. Two deer flank the horse, creating a harmonious tableau that speaks volumes about balance and tranquility. A solitary human form appears in the background, subtly emphasizing the contrast between humanity and the natural world. Marc’s masterful use of black and white isn't merely stylistic; it symbolizes purity and spiritual contemplation—a deliberate departure from representational art’s preoccupation with external appearances. The geometric forms employed – particularly the cubes – reinforce this symbolic dimension, representing stability and grounding amidst the dynamism of the landscape.

Expressionism and Its Influence

Franz Marc was undeniably a pivotal figure in Expressionism, which championed emotional intensity as paramount to artistic expression. His canvases pulsate with feeling—a testament to his conviction that art could illuminate the deepest recesses of human consciousness. “Crouching Deer” exemplifies this philosophy by imbuing animals with human-like qualities and emotions, mirroring the broader movement’s preoccupation with confronting existential anxieties and celebrating the sublime beauty of the natural world. Marc's approach paved the way for subsequent generations of artists to prioritize subjective experience over objective observation—a legacy that continues to resonate within contemporary art practice.

Relevance in Modern Art

The influence of Marc’s innovative style can be discerned across numerous artistic movements, from Cubism to Surrealism. His bold color choices and abstracted forms challenged conventional notions of representation, advocating instead for a visual language capable of conveying profound spiritual truths. For those seeking inspiration or contemplating acquiring a high-quality reproduction of “Crouching Deer,” ArtsDot.com offers an exceptional opportunity—a chance to immerse oneself in the legacy of a visionary artist who redefined the boundaries of artistic expression. Explore more of Marc’s captivating oeuvre at Franz Marc: Crouching Deer and discover the enduring power of Expressionist art. Don't miss the chance to visit Franz Marc: Crouching Deer and immerse yourself in the beauty of this iconic artwork. ArtsDot.com is your premier destination for handmade oil painting reproductions of famous artworks. Explore our collection today and bring a piece of art history into your home.
This article delves into Franz Marc’s “Crouching Deer,” illuminating its significance within Expressionism and celebrating its enduring influence on modern artistic vision.

Otázky a odpovědi

Je k dispozici vysokorozlišená verze ke stažení díla "Crouching Deer"?

Digitální obraz díla „Crouching Deer“ od Franz Marc si můžete zakoupit na jeho stránce pro digitální objednávky Digitální obraz: stažení digitálního obrazu ve vysokém rozlišení.

Jaký emocionální náboj nese dílo „Crouching Deer“ od Franz Marc?

Crouching Deer“ vyvolává Tranquil pocity. Emocionální náboj díla popisuje dojem, který z něj vyzařuje.

Jakou paletu barev a jaký pocit v sobě spojuje dílo "Crouching Deer"?

Paleta Earthy díla „Crouching Deer“ od Franz Marc ladí s jeho Tranquil emocionálním vyzněním. Barva je jedním ze způsobů, jakmu umělecké dílo předává pocity.


Biografie umělce

A Life Immersed in Color and Spirit

Franz Moritz Wilhelm Marc, narozený v Mnichově roku 1880, byl malíř, jehož krátká, ale intenzivně zaměřená kariéra zásadně ovlivnila průběh německého expresionismu. Jeho příběh je o hlubokém duchovním hledání, které se promítlo do živé vizuální řeči – snaze porozumět podstatě života prostřednictvím čistoty, kterou nacházel v přírodě, zejména ve světě zvířat. V počátcích svého uměleckého snažení byl ovlivněn svým otcem, Wilhelmem Marcem, krajinářem, ale Franzův umělecký směr nebyl hned jasný. Zvažoval teologii a přeměřoval se s otázkami víry a existence, než nakonec věnoval svůj život umění na Akademii výtvarného umění v Mnichově. Tyto rané úvahy o náboženském myšlení zůstaly hluboce zakořeněny ve svém díle, utvářely jeho přesvědčení, že umění může sloužit jako prostředek pro duchovní zážitky. Jeho akademické vzdělání mu poskytlo technickou základnu, ale setkání s pracemi Vincenta van Gogha během návštěv Paříže skutečně rozžihala jeho umělecké vizi. Van Goghova emocionální barva a syrový výraz ho hluboce oslovily, osvobodily ho od konvenčních technik a otevřely mu cestu k osobnějšímu a silněji emotivnímu stylu.

The Blue Rider and a New Artistic Vision

Marcův umělecký vývoj nebyl izolovaný; rozkvétal v dynamickém kontextu raného 20. století v Mnichově. Experimentoval s různými uměleckými skupinami, včetně Neue Künstlervereinigung München, než spoluzaložil *Der Blaue Reiter* (The Blue Rider) v roce 1911 společně s Wassily Kandinsky. To nebyla jen skupina nebo sérii výstav; byla to filozofická a umělecká revoluce. *Der Blaue Reiter* se snažil jít nad rámec pouhé reprezentace, spíše chtěl vyjádřit vnitřní duchovní pravdy prostřednictvím abstrakce a symbolické barvy. Žurnál stejného názvu se stal platformou pro šíření těchto myšlenek, prezentoval nejen jejich vlastní díla, ale i díla dalších inovativních umělců a zkoumal různé kulturní vlivy od lidového umění po primitivní sochu. Marcovy příspěvky v této době byly klíčové. Odklonil se od zobrazování krajin jako statických scén a zaměřil se na zvířata – koně, jeleni, lišky – jako nositele duchovní energie. Tyto obrazy nebyla jen portréty zvířat; byly symbolickými reprezentacemi nevinnosti, harmonie a spojení s přírodou, o které lidstvo podle Marcovy přesvědčení ztratilo víru. Vliv Roberta Delaunayova prozkoumávání abstraktních forem a živé barvy dále posunul Marca směrem k zjednodušení a zvýšenému emocionálnímu vyjádření ve svém díle. Obrazy jako *The Tiger* (1912) a *Red Deer* (1912) ilustrují tento posun, ukazují výrazné barevné volby a rostoucí zaměření na podstatu svých subjektů spíše než na realistické zobrazení.

Symbolismus, Barva a Podstata Být

Marcův umělecký styl je okamžitě rozpoznatelný díky svému charakteristickému použití barvy a tvaru. Nevyužíval barvu popisně; spíše vkládal do ní symbolický význam. Modrá představovala duchovnost a mužství, žlutá radost a ženskost, zatímco červená vyjadřovala násilí a hmotnost. Tyto volby nebyly náhodné, ale pečlivě promyšlený systém navržený k vyjádření konkrétních emocionálních a filozofických myšlenek. Její zvířata nejsou jen subjekty; jsou to ztělesnění těchto konceptů. Zjednodušení tvarů – redukce postav na jejich základní tvary – dále zdůrazňovalo podstatu duchovního zážitku, který se snažil zachytit. *The Tower of Blue Horses* (1913), smutně ztracený během druhé světové války, je možná nejikoničtějším příkladem tohoto přístupu – silný a sugestivní obraz, který zachycuje jeho uměleckou vizi. Věřil, že zvířata mají vrozené čistotu a spojení s přírodou, o které lidé ztratili víru prostřednictvím společenských omezení a intelektualizace. Tím, že je zobrazoval s takovou úctou a symbolickým významem, Marc chtěl diváky připomenout tuto ztracenou harmonii a inspirovat k hlubšímu ocenění přírody. Jeho dílo nebylo o zobrazení *toho*, co viděl, ale spíše *jak* cítil – hluboce osobní a duchovní reakce na své okolí.

Tragický Závěr a Dědictví

Rozruch druhé světové války v roce 1914 dramaticky změnil Marcův život a uměleckou dráhu. Navzdory snaze o odvolání z důvodu jeho statusu umělce byl povolan do německé armády, kde sloužil jako zkušený jezdec. Horory války ho hluboce zasáhly, přesto i uprostřed chaosu pokračoval v malování, nacházel útočiště a smysl ve svém umění. Tragicky zemřel Franz Marc 4. března 1916 u bitvy u Verdunu, což byl devastující ztráta pro umělecký svět. Jeho náhlý úmrtí krátce ukončil kariéru plnou potenciálu, ale zároveň zpečetil jeho místo v dějinách moderního umění. Jeho díla se dodnes vystavují ve velkých muzeích po celém světě, včetně Lenbachhausu v Mnichově, který uchovává rozsáhlou sbírku jeho děl. Je zapamatován nejen jako průkopník německého expresionismu, ale také jako vizionářský umělec, který se odvážil prozkoumávat hluboké spojení mezi uměním, duchovností a přírodou – dědictví, které nadále inspiruje úžas a zamyšlení. *Jeho umělecká vize je svědectvím o síle umění překročit materiální sféru a dotknout se něčeho hlubšího uvnitř lidské duše.*
Franz Marc

Franz Marc

1880 - 1916 , Německo

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Německý expresionismus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Der Blaue Reiter']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Van Gogh
    • Delaunay
  • Date Of Birth: 8. února 1880
  • Date Of Death: 4. března 1916
  • Full Name: Franz Moritz Wilhelm Marc
  • Nationality: Němec
  • Notable Artworks:
    • Tyrol
    • Lesní interiér
    • Dreaming Horse
  • Place Of Birth: Mnichov, Německo
Prozkoumejte umělecká díla uspořádaná podle témat, stylů a charakteristik.