Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

The Gate

Oil painting "The Gate" by Emile Claus (1849-1924). A serene landscape painting from 1899, featuring a white house and wooden fences. Perfect for art lovers & collectors!

Objevte Emila Clause (1849-1924), předního belgického impresionistického malíře známého svými zářivými krajinami řeky Lys a průkopnickým luminismem. Prozkoumejte jeho díla a odkaz!

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (23 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1330

The Gate

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1330

Rychlé informace

  • Artist: emil claus
  • Subject: Rural Scene
  • Style: Realist Landscape
  • Title: The Gate
  • Movement: Post-Impressionism

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
What is the primary subject of ‘The Gate’?
Otázka 2:
In what year was ‘The Gate’ painted?
Otázka 3:
What is the prominent architectural feature depicted in ‘The Gate’?
Otázka 4:
What is the significance of the color red in ‘The Gate’?
Otázka 5:
Who is the artist behind ‘The Gate’?

The Gate: A Vision of Tranquility and Reflection

Emile Claus’s “The Gate” is more than just a depiction of a white house with a red roof; it's an immersive experience of serene beauty, meticulously crafted in 1899. This captivating oil painting transports the viewer to a moment of quiet contemplation, inviting them into a world where time seems to slow and worries fade away. The composition – the simple elegance of the dwelling framed by the open fences and bathed in soft light – speaks volumes about the enduring appeal of rustic charm and peaceful solitude.

The Gate

A Masterclass in Impressionistic Technique

Claus’s masterful use of impressionistic techniques is immediately apparent. Loose, visible brushstrokes create a sense of movement and light, capturing the fleeting effects of sunlight filtering through the trees. The subtle gradations of color – predominantly soft blues, greens, and whites – evoke a feeling of atmospheric depth and realism. Notice how he doesn’t meticulously render every detail; instead, he focuses on conveying the *impression* of the scene, prioritizing mood and atmosphere above photographic accuracy. This technique was heavily influenced by artists like Monet and Renoir, who were pioneering new ways to represent light and color.

Historical Context: The Lys Valley and Claus’s Vision

Painted in 1899, “The Gate” reflects the artistic sensibilities of the late 19th century. Claus was deeply rooted in the landscape of Sint-Eloois-Vijve, a village nestled along the River Lys in West Flanders, Belgium – a region known for its picturesque beauty and strong connection to nature. This painting embodies the Belgian Impressionist movement’s fascination with capturing fleeting moments of light and color within the natural world. The scene itself is representative of the rural life prevalent at the time, offering a nostalgic glimpse into a simpler era.

Symbolism and Emotional Resonance

Beyond its aesthetic qualities, “The Gate” carries subtle symbolic weight. The open fences represent freedom and openness, while the solitary house suggests introspection and self-reflection. The overall feeling is one of tranquility and peace – an invitation to escape the hustle and bustle of modern life and find solace in nature’s embrace. Claus skillfully evokes a sense of nostalgia and invites viewers to contemplate their own place within the grand scheme of things.

A Timeless Piece for Your Collection

This meticulously reproduced artwork captures the essence of Emile Claus's original vision, offering a stunning addition to any art collection or interior space. Its timeless beauty and evocative atmosphere will undoubtedly bring a touch of serenity and sophistication to your home or office.

Otázky a odpovědi

Jak sytá je paleta díla "The Gate"?

Dílo „The Gate“ od Emile Claus je zachyceno s Subtle Color saturací.

Jaký pocit vyvolávají barvy díla „The Gate“ od Emile Claus?

V díle "The Gate" doprovází Earthy barev Tranquil pocit.

Je Emile Claus, tvůrce díla „The Gate“, známý pod dalšími jmény?

Emile Claus se vystupuje även pod alternativními jmény Émile Claus, Emil Claus (Celé Jméno).


Biografie umělce

Emile Claus: Malíř Světla a Lysu

Emile Claus se narodil 27. září 1849 v Sint-Eloois-Vijve, malé vesničce zasazené do malebné krajiny podél řeky Lys ve Vlámsku, Belgie. Jeho život byl neodlučitelně spojen s tímto krajem, který se stal esencí jeho umění. Dvanácté dítě v početné rodině – otec Alexander, obchodník a hostinský, matka Célestine Verbauwhede, pocházející z rodu lodních kapitánů – prožíval Claus dětství spíše praktické než umělecké. Již od útlého věku však projevoval nepopiratelnou vášeň pro kreslení a každou neděli podnikal tříkilometrovou cestu do Waregemu, aby navštěvoval místní akademii. Tento počínající talent, pečlivě pěstovaný, ho nakonec vedl k tomu, že se vymanil z rodinných očekávání a věnoval se svému uměleckému povolání.

Zpočátku odrazován otcovými pochybnostmi o kariéře v umění, našel Claus nečekaného zastánce v renomovaném skladateli Peteru Benoitovi, sousedovi a známém rodiny. Benoit, rozpoznávaje mladíkův potenciál, obratně přesvědčil Alexandra, aby Emila pustil studovat na Královskou akademii výtvarných umění v Antverpách. Toto zásadní rozhodnutí znamenalo začátek formálního uměleckého vzdělávání Clause, kde zdokonaloval své dovednosti pod vedením krajinářů Jacoba Jacobse a Nicaise De Keysera. V tomto období začal rozvíjet osobitý styl – zářivý impresionistický přístup hluboce zakořeněný v kráse vlámské krajiny.

Rané Vlivy a Umělecký Vývoj

Clausovy rané práce se vyznačovaly realistickým zobrazením venkovského života, odrážejícím každodenní rutinu vlámských rolníků. Jeho umělecká trajektorie však nabrala dramatický směr po jeho setkání s impresionistickým hnutím v Paříži. Inspirován živými barvami a prchavými světelnými efekty, které prosazoval Claude Monet, Claus začal experimentovat s novými technikami, postupně se odklánějící od striktního realismu směrem k subjektivnějšímu a atmosférickému stylu. Tento přechod byl dále upevňován jeho spojenectvím s dalšími významnými intelektuály a umělci té doby, včetně sochaře Augusta Rodina, spisovatele Émila Zoly a belgických romanopisců Cyriela Buysse, Emila Verhaerena, Pola de Monta a Maurice Maeterlincka.

Stěhování do *Zonneschijn* (“Slunečního svitu”), okouzlujícího statku nedaleko Deinze v roce 1883, se ukázalo jako zásadní zlomový bod. Klidné prostředí s rozlehlými výhledy na řeku Lys poskytlo Clausovi ideální prostředí pro rozvoj jeho charakteristického stylu – luminismu. Luminismus, jak se pod vlivem Clause vyvíjel, se vyznačoval intenzivním zaměřením na zachycení pomíjivých kvalit světla a atmosféry, často s využitím rozbitých tahů štětcem a živé palety barev k evokaci pocitu tepla a záře. Tento přístup odlišoval belgický luminismus od jeho francouzského protějšku a zdůrazňoval jedinečnou krásu vlámské krajiny.

Luministický Styl a Klíčová Díla

Clausova umělecká vize vyvrcholila řadou ikonických obrazů, které dodnes okouzlují diváky. *Piknik* (1887), zobrazující rodinu užívající si odpolední klid u řeky, je příkladem jeho schopnosti zachytit jak idylickou krásu scény, tak jemné nuance světla a barvy. Podobně *Sklizeň řepy* (1890) předvádí jeho mistrovské využití rozbitých tahů štětcem a živých odstínů k zprostředkování energie a dramatu venkovní práce. Jeho dílo *Ledoví ptáci* (1891), dojemné zobrazení dětí hrajících si na zamrzlé krajině, odhaluje citlivost jak ke kráse, tak k melancholii zimy.

Možná jedním z nejslavnějších Clausových děl je *Krávy přecházející Lys* (1899). Obrazy zalité zlatým světlem a třpytivými odlesky ztělesňují esenci luminismu – oslavu přírodního světa vykreslenou s vynikajícími detaily a emocionální hloubkou. Darování tohoto obrazu Muzeu Deinze a Lysu, za podmínky výstavby muzea k jeho uložení, vypovídá o jeho významu v místní komunitě.

Odkaz a Historický Význam

Emilův dopad na belgické umění přesahuje jeho individuální úspěchy. Hrál zásadní roli při ustavení luminismu jako odlišného uměleckého hnutí, podporoval živou komunitu umělců, kteří sdíleli jeho vášeň pro zachycení krásy vlámské krajiny. Jeho vliv je patrný v dílech následujících generací belgických malířů a jeho odkaz inspiruje umělce dodnes.

První světová válka Clause donutila k exilu do Londýna, kde pokračoval v tvorbě a vytvářel řadu evokativních studií řeky Temže za různých povětrnostních podmínek. Po válce se vrátil do Astene a zůstal tam až do své smrti 14. června 1924, zanechávaje po sobě bohaté a trvalé umělecké dědictví. Obrazy Emila Clause nejsou pouhými reprezentacemi krajiny; jsou okny do světa světla, barvy a emocí – důkazem síly umění zachytit krásu a esenci života.

Emile Claus

Emile Claus

1849 - 1924

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Luminismus, Impresionismus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Auguste Rodin
    • Émile Zola
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Peter Benoit
    • Claude Monet
  • Date Of Birth: 27. září 1849
  • Date Of Death: 14. června 1924
  • Full Name: Emile Claus
  • Nationality: Belgičan
  • Notable Artworks (List Of Titles):
    • Převoz sítí
    • Krávy na pastvě
    • Piknik
    • Sklizeň řepy
    • Ledoví ptáci
  • Place Of Birth (City And Country): Sint-Eloois-Vijve, Belgie