Формат паперу

Посібник зі студентських робіт

St. Sebastian

Ім'я Клас Дата

Рафаель, St. Sebastian. Общественное достояние Погляньте на це полотно в рухомому світлі: малюнок, справжній колір під лаком, чистий пігмент

Основна інформація

Автор
Рафаель artsdot.com/uk/artists/%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D1%8C_uk/
Дати створення автором
1483 – 1520
Матеріал
Олія на полотні
Рух
High Renaissance The brief peak when balance, depth and anatomy came together — Leonardo, Raphael, Michelangelo.
Період
— Відродження

У контексті

St. Sebastian — Рафаель

Коли це могло бути написане?

  1. 1480
  2. 1490
  3. 1500
  4. 1510
  5. 1520

Верхній рядок: роки. Нижній рядок: вік митця на початку та в кінці кожного періоду — 0 при народженні, 37 на момент смерті.

Затінення: життя Рафаель (1483–1520) кожна картини з датою, десятиліття за десятиліттям

Перші роботи: до 1506 Основні роки творчості: 1506–1515 Пізні роботи: з 1515

Ці три сегменти поділяють роботи, датовані в цьому каталозі, на перший квартал, середину та останній квартал. Вони не є повним переліком творчості митця: певна прогалина може бути лише розривом у записах, а не періодом творчого затишшя. Ті самі роки, що переплітаються з життям митця

Для цього запису не вказано точний рік — враховуючи період життя митця та стиль твору, до якого десятиліття ви б його віднесли?

Схожі твори мистецтва

  • Афінська школа artsdot.com/uk/art/raphael-%D0%B0%D1%84%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-9gzjkk-uk/
  • Трансфігурація Ісуса Христа, 1520 artsdot.com/uk/art/%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D1%96%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D1%96%D1%81%D1%83%D1%81%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0-5ZKEB7-uk/
  • Портрет Біндо Альтовіті, 1515 artsdot.com/uk/art/%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82-%D0%B1%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%BE-%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%96-7YKFV9-uk/

Оберіть одну з робіт вище: назвіть дві спільні риси з цією роботою та одну відмінність.

Більше творів, що доповнюють цей: artsdot.com/uk/art/similar/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/

Кольорова палітра

Виміряно за зображенням

    Основний колір

    Бронзовий #d7b24d

    Збережена палітра

    • #D7B24D
    • #3A2111
    • #B03307
    • #8F7F45

    Ці кольори в межах усієї палітри художника Знайти інші картини за кольором

    Палітра
    Темні відтінки Переважаюча колірна гама зображення.
    Назва основного кольору
    Бронзовий
    Інтенсивність
    Яскраві Наскільки насиченими та різноманітними є кольори: від одного приглушеного відтінку до багатьох яскравих.
    Контрастність
    Заява Ступінь відмінності кольорів за світлотою та насиченістю в межах картини.
    Гармонія
    Висока колірна єдність Наскільки вдало поєднуються кольори — від контрастних до повністю гармонійних.
    Яскравість
    Збалансована Загальна світлотінь картини: від глибокої тіні до яскравого світла.
    Насиченість
    Виражена насиченість кольору Наскільки чистими та насиченими є кольори — від майже сірих до максимально яскравих.

    У яких куточках світу переглядають цю картину?

    • менше ніж 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% і більше
    Ця картина окремо має занадто мало зареєстрованих відвідувачів для створення карти, тому на плакаті представлено всі роботи Рафаель за останні дванадцять місяців — загалом 77 країн. Звідки беруться ці дані

    Десять провідних країн

    1. 1 Китай 30,9%
    2. 2 Італія 20,7%
    3. 3 Іспанія 7,4%
    4. 4 Сполучені Штати Америки 7,0%
    5. 5 Сінгапур 6,8%
    6. 6 Гонконг 5,4%
    7. 7 Франція 4,4%
    8. 8 Німеччина 1,9%
    9. 9 Румунія 1,6%
    10. 10 Бразилія 1,4%
    11. · 67 інші країни 12,5%

    Знайдіть на карті три найтемніші країни. Чи є серед них та, де розташований музей, у якому зберігається ця картина? Напишіть одну причину, чому люди з далеких країв можуть захотіти її подивитися.

    20 найбільш переглянутих робіт Рафаель

    1. 1 Афінська школа 9,6%
    2. 2 Трансфігурація Ісуса Христа, 1520 9,2%
    3. 3 Мадонна делла Седжьола (Седино), 1514 6,3%
    4. 4 Перетворення, 1519 3,4%
    5. 5 The Sistine Madonna, 1513 2,4%
    6. 6 Мадонна луговища, 1506 2,2%
    7. 7 Ла Бель Жардиньєре, 1507 2,1%
    8. 8 Шлюб Діви Марії, 1504 1,7%
    9. 9 Сistіна Мадонна, 1513 1,4%
    10. 10 Портрет Біндо Альтовіті, 1515 1,2%
    11. 11 Мадонна і дитина (Мадонна з Темпi), 1508 1,2%
    12. 12 Мадонна з Книгою, 1503 1,1%
    13. 13 Ситіне Мадонна 0,8%
    14. 14 Поминки, 1507 0,8%
    15. 15 Школа Афін (деталь 1) (Станца делла Сеньятура), 1509 0,7%
    16. 16 Алла Мадонна 0,7%
    17. 17 Стінґ Георґа, що перемагає дракона, 1505 0,7%
    18. 18 Мадонна з Горобцем-Золотим, 1506 0,7%
    19. 19 Зрелічення, 1502 0,7%
    20. 297 St. Sebastian ця картина 0,1%

    Разом ці роботи становлять 47,0% усієї уваги, яку приділяли картинам цього художника протягом останніх дванадцяти місяців. Каталог містить 511 робіт цього митця, з яких 384 були переглянуті принаймні один раз. Ця картина посідає 297 місце серед них, причому на неї припадає 0,1% цієї уваги. Те саме значення, місяць за місяцем

    Смужки вимірюють увагу, а не якість. Оберіть роботу на самому верху та цю: назвіть одну річ, яка може принести картині славу, окрім майстерності її виконання.

    Про цей витвір мистецтва

    St. Sebastian — Рафаель

    The Silent Suffering: An Exploration of Raphael’s St. Sebastian

    Raphael’s “St. Sebastian,” painted around 1502-1503, isn't merely a depiction of a martyr; it’s a profound meditation on faith, endurance, and the exquisite beauty found within sorrow. This oil on wood panel, now residing in the Accademia Carrara of Bergamo, Italy, transcends its subject matter to become a timeless emblem of human resilience. The painting immediately draws the eye with its serene composition – a stark contrast to the violent act that defines Sebastian’s story. He is not presented as a screaming victim, but rather as a figure of quiet dignity, bound to a column and pierced by arrows, yet radiating an almost unsettling tranquility.

    The genius of Raphael lies in his ability to imbue this scene with a palpable sense of emotion without resorting to overt drama. The muted palette – dominated by earthy browns, deep reds, and subtle blues – contributes significantly to the painting’s contemplative mood. Notice how the light plays across Sebastian's body, highlighting the texture of his clothing and emphasizing the vulnerability of his exposed flesh. This isn’t a glorification of suffering; it’s an honest portrayal of a man enduring pain with unwavering resolve.

    The Renaissance Master: Raphael and His Artistic Language

    Raphael Sanzio, born in Urbino around 1483, was a pivotal figure in the High Renaissance. Alongside Leonardo da Vinci and Michelangelo, he represents the pinnacle of artistic achievement during this transformative period. Unlike the bombastic grandeur often associated with Michelangelo or the enigmatic complexity of Leonardo, Raphael’s style is characterized by an unparalleled sense of harmony, balance, and clarity. He mastered the techniques of chiaroscuro – the dramatic interplay of light and shadow – to create a remarkable sense of volume and depth, drawing the viewer into Sebastian's world.

    The painting’s composition is meticulously crafted, reflecting Raphael’s deep understanding of classical principles. The figure of St. Sebastian dominates the center of the canvas, while the surrounding landscape—a hazy, mountainous backdrop—provides a sense of isolation and emphasizes his solitary suffering. Observe how he holds an arrow in his hand, a subtle detail that speaks to both his martyrdom and his enduring strength. This isn’t simply a passive acceptance of fate; it's a deliberate act of defiance, a refusal to be broken.

    Symbolism and the Narrative of Faith

    The story of St. Sebastian is steeped in Christian symbolism. He was martyred for refusing to worship pagan gods and later became a patron saint of archers and plague sufferers. The arrows themselves are not merely wounds; they represent the piercing of his soul by faith, a testament to his unwavering devotion. The red cloak he wears—a vibrant splash of color against the muted background—is often interpreted as symbolizing his blood, a visual reminder of his sacrifice.

    Furthermore, Sebastian’s posture – bound to the column – evokes images of Christ on the cross, creating a powerful parallel between two figures who endured immense suffering for their beliefs. Raphael subtly connects these narratives, elevating St. Sebastian's story to one of universal significance. The inclusion of the landscape, with its distant mountains, suggests a journey towards spiritual transcendence—a visual representation of Sebastian’s ascent through pain and into eternal peace.

    A Legacy Enduring: Reproduction and Appreciation

    Raphael’s “St. Sebastian” remains one of the most beloved and studied paintings in the Western canon. Its enduring appeal lies not only in its technical brilliance but also in its profound emotional resonance. Today, high-quality reproductions capture the essence of this masterpiece, allowing art lovers to experience its beauty and contemplate its timeless message. When selecting a reproduction, consider the materials used – archival quality canvas and inks are essential for preserving the painting’s vibrancy and ensuring that it will last for generations to come.

    For a deeper understanding of Raphael and his work, we encourage you to visit Raphael’s page on AllPaintingsStore.com and explore the reproduction on AllPaintingsStore.com for a detailed analysis.

    Митець та музей

    Автор

    Рафаель

    Місце народження Урбіно, Італія

    Ранні роки та формування в Урбіно

    Рафаелло Санціо да Урбіно, відомий усім як Рафаель, постає з надзвичайно родючого культурного ландшафту. Народившись 1483 року в стінах Урбіно – невеликого, але інтелектуально жвавого міста-держави в центральній Італії – його ранні роки були пронизані атмосферою, яка цінувала як художню майстерність, так і гуманістичне навчання. Його батько, Джованні Санті, був не просто живописцем на службі герцога Федеріко да Монтефельтро, а людиною, глибоко залученою до течій епохи Відродження, поетом, який хронікував життя герцога та активно шукав інноваційні художні ідеї по всій Італії та за її межами. Це занурення в придворне середовище, яке цінувало вишуканість та інтелектуальний дискурс, глибоко вплинуло на чутливість молодого Рафаеля. Втрата батька у віці одинадцяти років поклала на нього відповідальність, але й дала можливість відточити свої навички в сімейній майстерні, засвоюючи техніку та традиції під керівництвом місцевих художників. Навіть у цих ранніх роботах почали проявлятися ніжність і скрупульозна увага до деталей – ознаки його зрілого стилю.

    Від Умбрії до Флоренції: засвоєння нових впливів

    Художня подорож Рафаеля була процесом постійної еволюції, позначеним періодами інтенсивного навчання та асиміляції. Його початкове навчання під керівництвом П’єтро Перуджино в Перуджі заклало міцний фундамент в умбрійському стилі – що характеризується м’яким моделюванням, гармонійними композиціями та безтурботними релігійними сценами. Однак Рафаель мав ненаситну цікавість, яка спонукала його шукати нових викликів і розширювати свої художні горизонти. У 1504 році він вирушив до Флоренції – міста, яке пульсувало енергією художньої інновації. Тут він зустрів шедеври Леонардо да Вінчі та Мікеланджело, художників, які нечувано розширювали межі живопису. Він ретельно вивчав їхні техніки – сфумато Леонардо, його тонкі градієнти світла й тіні, і потужну анатомічну точність та драматичні композиції Мікеланджело. Цей флорентійський період став горном для Рафаеля, змушуючи його стикатися з новими художніми можливостями та синтезувати їх у власне неповторне бачення. Вплив помітний у підвищеній динаміці та психологічній глибині його робіт того часу, особливо в серії Мадонн.

    Римський тріумф: замовлення та шедеври

    У 1508 році Рафаель отримав виклик, який змінив хід його кар’єри – запрошення від папи Юлія II приїхати до Риму. Це стало початком його найпродуктивнішого і найзнаменитішого періоду. Вічне місто дало йому безпрецедентну можливість продемонструвати свій талант у великому масштабі, прикрашаючи папські апартаменти у Ватикані захоплюючими фресками. Школа Афін, мабуть, його найвідоміша робота, є свідченням його майстерності композиції, перспективи та філософської алегорії. У цьому величному просторі Рафаель зібрав постаті з класичної античності – Платона, Аристотеля, Піфагора, Евкліда – створивши яскравий ансамбль, який прославляв людський розум і прагнення до знань. Він продовжував працювати для наступних пап, Лева X серед них, беручи участь у монументальних проектах, таких як оздоблення Станца делла Сегнатура та Станца д’Еліодоро. Його фрески в цих кімнатах – це не просто декоративні елементи; вони є глибокими заявами про папську владу, релігійні переконання та ідеали Відродження.

    Синтез грації та величі: художній стиль Рафаеля

    Художній стиль Рафаеля часто описують як гармонійне поєднання грації, ясності та ідеалізованої краси. Він мав надзвичайну здатність синтезувати різноманітні впливи – умбрійську традицію, флорентійські інновації, класичну античність – в унікально збалансовану естетику. Його композиції ретельно сплановані, демонструючи відчуття порядку та пропорційності, що відображає його глибоке розуміння принципів Відродження. Його фігури випромінюють спокійну гідність і емоційну виразність, втілюючи гуманістичний ідеал людської досконалості. Він також був майстром колориста, використовуючи насичені, сяючі відтінки для створення робіт, які є одночасно візуально захоплюючими та інтелектуально стимулюючими. На відміну від часто драматичного і бурхливого стилю Мікеланджело, робота Рафаеля випромінює відчуття спокою й гармонії – якість, яка завоювала симпатію аудиторії протягом століть.

    Спадщина та незгасний вплив

    Завчасна смерть Рафаеля в 1520 році у віці тридцяти семи років перервала кар’єру, сповнену потенціалу. Проте його спадщина залишається однією з найзначніших постатей в історії західного мистецтва. Його робота стала наріжним каменем естетики Високого Відродження, служачи моделлю для поколінь художників. Хоча вплив Мікеланджело пізніше домінував у художньому дискурсі, акцент Рафаеля на ясності, гармонії та ідеалізованій красі пережив відродження під час неокласичного періоду, пропагувався критиками, такими як Йоганн Йоахім Вінкельман. Сьогодні його картини продовжують викликати захоплення й подив, зачаровуючи глядачів своєю технічною майстерністю, емоційною глибиною та незгасною привабливістю. Його вплив можна побачити у незліченних творах мистецтва, що послідували за ним, закріплюючи його місце як справжнього майстра Відродження – художника, який передав не лише фізичну подобу своїх об’єктів, але й саму суть людської грації та гідності.

    Дізнатися більше

    Доступно онлайн

    QR-код, що веде на сторінку завантаження St. Sebastian

    artsdot.com/uk/art/download/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/

    Цитування цього твору мистецтва

    MLA
    Рафаель. St. Sebastian. n.d., https://artsdot.com/uk/art/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/
    APA
    Рафаель (n.d.). St. Sebastian [Painting]. https://artsdot.com/uk/art/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/
    Chicago
    Рафаель. St. Sebastian. n.d. https://artsdot.com/uk/art/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/
    Harvard
    Рафаель (n.d.) St. Sebastian. Available at: https://artsdot.com/uk/art/raphael-st-sebastian-5ZKED3-en/

    Придивіться уважніше

    St. Sebastian — Рафаель

    Придивіться уважніше

    Відповідайте власними словами. Тут немає неправильних відповідей — лише такі, які ви можете пояснити.

    1. Що першим привертає вашу увагу і чому?
    2. Які кольори чи форми створюють настрій — і що це за настрій?
    3. Поверніться до Афінська школа, що було представлено раніше в цьому посібнику. Назвіть дві спільні риси цього твору з цією роботою та одну відмінність.
    4. High Renaissance: The brief peak when balance, depth and anatomy came together — Leonardo, Raphael, Michelangelo. Де саме в цій роботі це можна помітити?
    5. Які почуття міг хотіти викликати у вас автор?

    Ваша відповідь

    Напишіть короткий абзац про цей витвір мистецтва, спираючись на факти з попередніх розділів цього посібника та ваші відповіді вище.

    Запитання та відповіді

    Де я можу завантажити «St. Sebastian» Рафаель?

    Зображення твору «St. Sebastian» Рафаель можна завантажити на сторінці Завантажити: завантаження цифрового зображення високої роздільної здатності.

    Яка кольорова палітра використана в «St. Sebastian» Рафаель?

    Палітра «St. Sebastian» Рафаель описується як Темні відтінки. Це стислий опис кольорів твору.

    Де я можу переглянути попередній перегляд "St. Sebastian"?

    Попередній перегляд «St. Sebastian» Рафаель доступний на сторінці Попередній перегляд твору.