Kağıt Boyutu

Öğrenci Sanat Rehberi

Interlocking Reds

Adı Sınıf Tarih

Ilya Bolotowsky, Interlocking Reds (1970). Referans amaçlı çoğaltılmıştır; tüm hakları saklıdır. Bu tuvali hareketli bir ışık altında inceleyin: çizim, vernik altındaki gerçek renk, saf pigment

Temel Bilgiler

Sanatçı
Ilya Bolotowsky artsdot.com/tr/artists/ilya-bolotowsky/
Sanatçının yaşam tarihleri
1907 – 1981
Boyalı
1970
Orijinal boyutlar
64 x 51 cm
Akım
Geometric Abstraction Abstraction built strictly from squares, circles and straight edges rather than free gesture.

Bağlam içinde

Interlocking Reds — Ilya Bolotowsky

Boyutları nelerdir?

Orijinal boyutları 64 × 51 cm (yükseklik × genişlik) olan eser, burada ortalama boydaki bir yetişkinin yanında sunulmuştur.

Yapım yılı

  1. 1900
  2. 1910
  3. 1920
  4. 1930
  5. 1940
  6. 1950
  7. 1960
  8. 1970
  9. 1980

Üst satır: yıllar. Alt satır: sanatçının her dönemin başında ve sonunda kaç yaşında olduğu — doğumda 0, ölümünde 74.

Sanatçının 63 yaşındayken yapılmıştır. Sanatçı 74 yaşına kadar yaşadı. 4 kataloğumuzdaki bu sanatçıya ait 8 tarihli eserden daha önce üretilmiştir.

Gölgelenmiş: Ilya Bolotowsky'in yaşam süresi (1907–1981) ▲ bu eser, 1970 on yıl on yıl, tarihli her bir tablo

İlk eserler: 1937 yılına kadar Temel çalışma yılları: 1937–1971 Geç dönem eserler: 1971 yılından itibaren

Bu üç bant, bu katalogda tarihi bulunan eserleri bir ilk çeyrek, bir orta yarı ve bir son çeyrek olarak ayırır. Bunlar sanatçının tüm üretimini kapsamaz: ince bir kesinti, sakin bir dönemden ziyade kayıtlardaki bir boşluk olabilir. Sanatçının yaşamıyla bütünleşen aynı yıllar

Benzer eserlerle karşılaştır

Yukarıdaki eserlerden birini seçin: bu eserle ortak olan iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.

Bu eserin yanına yakışacak diğer çalışmalar: artsdot.com/tr/art/similar/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/

Renk Paleti

Görüntü üzerinden ölçülmüştür

    Ana renk

    Mahogany #d11714

    Kataloglanmış palet

    • #D11714
    • #DDD5CC
    • #C12F45
    • #622823

    Bu renkler sanatçının tüm paletinin içinde yer alır Renge göre diğer tabloları bulun

    Palet
    Dark Görseldeki baskın renk ailesi.
    Ana renk adı
    Mahogany
    Yoğunluk
    Vivid Tek bir mat tondan birçok parlak tona kadar, renklerin ne kadar doygun ve çeşitli olduğudur.
    Kontrast
    Serene Renklerin resim genelinde ışıklık ve doygunluk açısından ne kadar farklılık gösterdiği.
    Uyum
    Unified Palette Renklerin birbiriyle uyumu; zıtlıktan tam bir bütünlüğe kadar.
    Parlaklık
    Balanced Resmin derin gölgelerden parlak ışıklara kadar genel olarak ne kadar açık veya koyu göründüğü.
    Doygunluk
    Vivid Color Griye yakın tonlardan tamamen canlı renklere kadar, renklerin ne kadar saf ve güçlü olduğu.

    Bu tablo dünyanın neresinde inceleniyor?

    • 1% altı
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ve üzeri
    Bu tablonun tek başına haritalandırılacak kadar çok kayıtlı ziyaretçisi bulunmadığından, levha son on iki ayda Ilya Bolotowsky tarafından üretilen tüm eserleri kapsamaktadır — toplamda 2 ülke. Bu rakamların kaynağı

    Öncü on ülke

    1. 1 Brezilya 50,0%
    2. 2 Çin 50,0%

    Harita üzerindeki en koyu renkli üç ülkeyi bulun. Bu tabloya ev sahipliği yapan müze bu ülkelerden birinde mi yer alıyor? Uzaklardaki insanların bu tabloya bakması için bir neden yazın.

    Ilya Bolotowsky tarafından üretilen en çok ilgi gören 2 eser

    1. 1 Architectural Variation, 1949 100,0%
    2. Interlocking Reds, 1970 bu tablo 0,0%

    Bu eserler birlikte, bu sanatçının tablolarının son on iki ay içinde aldığı tüm ilginin 100,0%'ini oluşturmaktadır. Katalogda bu sanatçıya ait 8 eser bulunmaktadır ve bunların 1 tanesine en az bir kez bakılmıştır. Bu tablo henüz bu süre zarfında incelenmemiştir — listeyi bir sıralama olmaksızın kapatmaktadır. Ay ay aynı sayılar

    Çubuklar kaliteyi değil, dikkati ölçer. En üstteki eseri ve şunu seçin: Bir tablonun ne kadar iyi boyandığından bağımsız olarak onu ünlü yapabilecek bir şey söyleyin.

    Sanatçı ve müze

    Sanatçı

    Ilya Bolotowsky

    ... doğumlu Saint Petersburg, Russia

    Ilya Bolotowsky: Pioneer of Geometric Abstraction

    Ilya Bolotowsky (1907-1981) stands as a pivotal figure in the history of 20th-century abstract art, particularly within the influential De Stijl movement. Born in Saint Petersburg, Russia, amidst the turbulent backdrop of World War I and the Russian Revolution, Bolotowsky’s early life instilled in him a profound appreciation for intellectual rigor and a yearning for visual harmony—qualities that would define his artistic trajectory.

    Early Life & Education: Bolotowsky emigrated to Baku and Constantinople before relocating to New York City in 1923, where he pursued formal training at the National Academy of Design. This formative period exposed him to classical influences alongside burgeoning modernist ideas.

    The De Stijl Influence: Bolotowsky’s artistic vision was irrevocably shaped by Piet Mondrian, whose uncompromising adherence to geometric abstraction and reductive palette—primarily horizontal and vertical lines in primary colors and neutrals—became the cornerstone of his aesthetic.

    Formation of American Abstract Artists & Collaborative Vision

    Bolotowsky’s commitment to fostering artistic dialogue extended beyond personal practice. Recognizing the challenges faced by abstract painters attempting to gain recognition from a predominantly figurative art world, he co-founded American Abstract Artists in 1936—a collective dedicated to championing the interests of its members and promoting understanding between abstractionists and the broader public. This endeavor exemplifies Bolotowsky’s belief that artistic progress thrives on shared exploration and mutual support.

    The Ten Whitney Dissenters: Alongside Louis Schanker, Adolph Gottlieb, Mark Rothko, and Joseph Solman, Bolotowsky formed “the Ten,” a group of artists who challenged the conventions of the academy and asserted their independence through independent exhibitions.

    Public Art Initiatives: Bolotowsky’s involvement in public art projects underscored his conviction that art could contribute to social betterment. Notably, he spearheaded the Williamsburg Housing Project mural—a landmark achievement demonstrating his ability to translate philosophical concepts into impactful visual narratives.

    Exploring Intuition & Geometric Form

    Despite Bolotowsky’s meticulous control over compositional elements, he insisted on prioritizing intuition alongside formal rules in determining the direction of his artworks. This approach reflects a broader humanist sensibility—a recognition that artistic creativity stems from both intellectual contemplation and spontaneous emotional response.

    Three-Dimensional Forms: Bolotowsky’s experimentation with three-dimensional sculptures – predominantly vertical and straight-sided – represents a significant departure from his earlier paintings, signaling an ongoing engagement with new artistic mediums.

    Recognition & Exhibitions: His work gained international acclaim through exhibitions at the University of New Mexico in 1970 and subsequent retrospectives at the Guggenheim Museum and the National Collection of Fine Arts, cementing his legacy as a prominent figure within the modernist canon.

    Legacy & Enduring Influence

    Ilya Bolotowsky’s contribution to abstract art extends beyond individual masterpieces; he established American Abstract Artists and fostered a vibrant artistic community. His unwavering dedication to Mondrian's principles, combined with his humanist perspective on creativity, continues to inspire artists today. Bolotowsky’s enduring influence is palpable in the continuing exploration of geometric abstraction and its capacity to convey profound philosophical ideas.

    Daha fazla bilgi için

    Çevrim içi inceleyin

    Interlocking Reds için indirme sayfasına yönlendiren QR kodu

    artsdot.com/tr/art/download/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/

    Bu esere atıf yapın

    MLA
    Bolotowsky, Ilya. Interlocking Reds. 1970, https://artsdot.com/tr/art/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/
    APA
    Bolotowsky, Ilya (1970). Interlocking Reds [Painting]. https://artsdot.com/tr/art/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/
    Chicago
    Ilya Bolotowsky. Interlocking Reds. 1970. https://artsdot.com/tr/art/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/
    Harvard
    Bolotowsky, Ilya (1970) Interlocking Reds. Available at: https://artsdot.com/tr/art/ilya-bolotowsky-interlocking-reds-AQRQLB-en/

    Yakından inceleyin

    Interlocking Reds — Ilya Bolotowsky

    Yakından İnceleyin

    Kendi kelimelerinizle yanıtlayın. Burada yanlış cevap yoktur; sadece açıklayabileceğiniz cevaplar vardır.

    1. İlk olarak gözünüze ne çarpıyor ve neden?
    2. Bu ruh halini hangi renkler veya şekiller oluşturuyor — peki ya bu ruh hali nedir?
    3. Kataloğumuz bu eseri şu başlıklar altında sınıflandırıyor: geometric abstraction, red color palette, modern art design. Katılıyor musunuz? Neleri ekler veya çıkarırdınız?
    4. Bu kılavuzun başlarında yer alan Tondo Variation in Red (1978) eserine tekrar göz atın. Bu eserle paylaştığı iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.
    5. Geometric Abstraction: Abstraction built strictly from squares, circles and straight edges rather than free gesture. Bunu bu eserde nerede görebilirsiniz?

    Yanıtınız

    Bu sanat eseri hakkında kısa bir paragraf yazın. Bu kılavuzun önceki bölümlerindeki bilgilerden ve yukarıdaki yanıtlarınızdan yararlanın.

    Soru ve Cevaplar

    "Interlocking Reds", Ilya Bolotowsky’in sıkça işlediği konular arasında nerede duruyor?

    Ilya Bolotowsky tarafından kaydedilen temalar arasında yer alan key geometric works, mural projects, american abstraction, mondrian & de stijl, geometric order, visual harmony, order & structure, emotional intensity bağlamında, "Interlocking Reds" eseri geometric abstraction, red color palette, modern art design, abstract composition, color blocking art, 20th century art, russian modernism üzerine kendi özgün odağını sunuyor.

    "Interlocking Reds" eserinin renk paleti ne kadar doygun?

    Ilya Bolotowsky imzalı "Interlocking Reds" eserinin renkleri Vivid Color doygunluğa sahiptir. Doygunluk, renklerin ne kadar canlı veya mat olduğunu ifade eder.

    Ilya Bolotowsky imzalı "Interlocking Reds" eserinde hakim olan temel renk tonu nedir?

    Ilya Bolotowsky imzalı "Interlocking Reds" eserinde Warm Sunset Tones bir ton hakimdir.