Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Webster på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Thomas Webster
Folk öppnar The New Sign oftare än något annat verk av Thomas Webster: 200 besök under tolv månader, eller 7% av allt som visats. Study For 'a Letter From The Colonies' och The Card Players kompletterar podiet. Thomas Webster fick totalt 2 400 besök, varav 100 på artistsidan och 2 300 på verken. Trenden går uppåt: 200% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 2 000 besök. En smak sticker ut: Mild (Kontrast) står för 50% av besöken, trots att den endast utgör 28% av katalogen.
Topp 10: de verk av Thomas Webster som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Thomas Webster som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
The New Sign
200 besök · 7,1%
-
2
Study For 'a Letter From The Colonies'
200 besök · 7,1%
-
3
The Card Players
200 besök · 7,1%
-
4
Reading The News
200 besök · 7,1%
-
5
Football -
200 besök · 7,1%
-
6
Summer Flowers, Including Tulips, Poppies, Peonies And Petunia's In A Vase; And Roses, Tulips, Poppies, Narcissi And Other Flowers In A Vase
100 besök · 3,6%
-
7
Reading The Scriptures
100 besök · 3,6%
-
8
A Tea Party
100 besök · 3,6%
-
9
The School Room
100 besök · 3,6%
-
10
Roses, Irises, Morning Glory, Narcissi, Chrysanthemums And Two Butterflies, Under A Stone Fountain
100 besök · 3,6%
Hur populär är Thomas Webster-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 300 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Thomas Webster totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Thomas Webster?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 56,0% | 46,4% |
| Mjuk skugga | 24,0% | 35,7% |
| Mjuk luminans | 20,0% | 17,9% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 22,0% | 7,1% |
| Dämpad färgsättning | 48,0% | 50,0% |
| Måttlig mjukhet | 26,0% | 35,7% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 7,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 90,7% | 92,3% |
| Mörka toner | 4,7% | 7,7% |
| Neutrala toner | 4,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 48,0% | 28,6% |
| Balanserad | 48,0% | 64,3% |
| Livfulla färger | 4,0% | 7,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 14,0% | 3,6% |
| Mild | 28,0% | 50,0% |
| Balanserad | 24,0% | 10,7% |
| Stark kontrast | 16,0% | 14,3% |
| Kontrastnivå | 18,0% | 21,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 3,6% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 7,1% |
| Balanserad harmoni | 14,0% | 17,9% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 46,0% | 46,4% |
| Enhetlig palett | 26,0% | 25,0% |
Hur står sig de mest populära verk av Thomas Webster under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dotheboy's Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Card Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Football - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Children At Prayer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Roses, Peonies, Daisies And… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Ring O' Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Football Game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Feeding Time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Village Choir | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The See-saw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Thomas Webster?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Thomas Webster ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
Thomas Webster: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Thomas Webster?
- Det är The New Sign: 200 besök, vilket utgör 7% av alla visningar för Thomas Webster. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Thomas Webster?
- 2 400 under de senaste tolv månaderna, varav 100 på artistsidan och 2 300 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Thomas Webster som folk föredrar?
- Ja, Mild (Kontrast): 50% av besöken för 28% av katalogen.