Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Uwins på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thomas Uwins i korthet
Under de senaste tolv månaderna var Flower Girls Of Naples det mest visade verket av Thomas Uwins på ArtsDot.com: 200 visningar, vilket motsvarar 15% av alla visningar av konstnärens verk. Det följs av Sir william gell och The Itinerant Musician. Totalt har Thomas Uwins fått 1 300 besök: 300 till artistens sida och 1 000 till sidorna för enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 1 000 besök. Besökare tenderar mot Livfulla färger (Färgintensitet): 31% av besöken gick till sådana verk, som utgör 11% av konstnärens katalog.
De 10 mest visade Thomas Uwins-verken
Detta är de 10 verk av Thomas Uwins som har öppnats mest på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
Flower Girls Of Naples
200 besök · 15,4%
-
2
Sir william gell
200 besök · 15,4%
-
3
The Itinerant Musician
200 besök · 15,4%
-
4
Le Chapeau De Brigand
100 besök · 7,7%
-
5
A Neapolitan Saint Manufactory
100 besök · 7,7%
-
6
Castellamare - A Neapolitan Girl Kneeling By A Column, Holding A Basket Of Fruit, With A View Of The Harbour Below
100 besök · 7,7%
-
7
The Favourite Shepherd
100 besök · 7,7%
-
8
Neapolitans Dancing The Tarantella
100 besök · 7,7%
-
9
Neapolitan Peasants At The Festa Of The Madonna Del Arco
100 besök · 7,7%
-
10
Mattens
100 besök · 7,7%
Hur många besöker Thomas Uwins-sidan varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 200 | 100 |
Hur ofta visas verken av Thomas Uwins?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer besökarna hos Thomas Uwins?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,8% | 7,7% |
| Mjuk skugga | 35,1% | 38,5% |
| Mjuk luminans | 29,7% | 38,5% |
| Ljusstyrka | 13,5% | 0,0% |
| Ljusstark | 10,8% | 15,4% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 24,3% | 7,7% |
| Dämpad färgsättning | 35,1% | 38,5% |
| Måttlig mjukhet | 29,7% | 30,8% |
| Tydlig färgmättnad | 10,8% | 23,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 54,3% | 53,8% |
| Mörka toner | 17,1% | 30,8% |
| Neutrala toner | 22,9% | 0,0% |
| Pastellfärger | 5,7% | 15,4% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,7% | 15,4% |
| Balanserad | 59,5% | 53,8% |
| Livfulla färger | 10,8% | 30,8% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 5,4% | 15,4% |
| Mild | 16,2% | 30,8% |
| Balanserad | 5,4% | 0,0% |
| Stark kontrast | 24,3% | 30,8% |
| Kontrastnivå | 48,6% | 23,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,1% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 8,1% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 5,4% | 7,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 62,2% | 69,2% |
| Enhetlig palett | 16,2% | 23,1% |
Vilka verk av Thomas Uwins har flest visningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Favourite Shepherd | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Castellamare - A Neapolitan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Tom Jones and Mrs Weston | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The North Area With A Monum… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bachelor of Law | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Tomb Of Lewis Stuart, D… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mattens | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Returning From School | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Last Embrace | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Itinerant Musician | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos Thomas Uwins?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Spanska | 100 | 50,0% |
| Ryska | 100 | 50,0% |
Hur många besök får Thomas Uwins varje dag, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Thomas Uwins på ArtsDot.com
Vilka verk av Thomas Uwins är mest populära?
- Flower Girls Of Naples är det mest populära verket med 200 besök (15% av alla visningar för Thomas Uwins). Rankingen ovan listar de 10 mest visade verken.
Hur många personer tittar på Thomas Uwins på ArtsDot.com?
- Under de senaste tolv månaderna har Thomas Uwins fått 1 300 besök: 300 på artistsidan och 1 000 på sidorna för enskilda verk.
Vilken typ av verk föredrar besökarna hos Thomas Uwins?
- De föredrar Livfulla färger (Färgintensitet): 31% av besöken, jämfört med 11% av konstnärens katalog.