Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Barker på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thomas Barker i korthet
Under de senaste tolv månaderna var Interior Of A Large Cave With Figures And Animals det mest visade verket av Thomas Barker på ArtsDot.com: 300 visningar, vilket motsvarar 14% av alla visningar av konstnärens verk. Det följs av Landscape With Cattle Watering And Rustics och The Woodcutter's Family. Totalt har Thomas Barker fått 2 500 besök: 500 till artistens sida och 2 000 till sidorna för enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 1 900 besök. Besökare tenderar mot Mjuk luminans (Ljusstyrka): 41% av besöken gick till sådana verk, som utgör 20% av konstnärens katalog.
De 10 mest visade Thomas Barker-verken
Detta är de 10 verk av Thomas Barker som har öppnats mest på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
Interior Of A Large Cave With Figures And Animals
300 besök · 13,6%
-
2
Landscape With Cattle Watering And Rustics
200 besök · 9,1%
-
3
The Woodcutter's Family
200 besök · 9,1%
-
4
Shepherd Boy
100 besök · 4,5%
-
5
Landscape With Figures And Cattle
100 besök · 4,5%
-
6
Travellers Passing Beneath A Volcano
100 besök · 4,5%
-
7
Landscape With A Waterfall
100 besök · 4,5%
-
8
Mary Elizabeth Elton, Jane Octavia Elton, And Arthur Hallam Elton, With Their Dog 'rob Roy'
100 besök · 4,5%
-
9
Landscape Near Sant'agata
100 besök · 4,5%
-
10
A Shepherd Boy -
100 besök · 4,5%
Hur många besöker Thomas Barker-sidan varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1 600 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 300 |
Hur ofta visas verken av Thomas Barker?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer besökarna hos Thomas Barker?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 48,0% | 40,9% |
| Mjuk skugga | 28,0% | 13,6% |
| Mjuk luminans | 20,0% | 40,9% |
| Ljusstyrka | 4,0% | 4,5% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 50,0% | 31,8% |
| Dämpad färgsättning | 20,0% | 9,1% |
| Måttlig mjukhet | 26,0% | 36,4% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 22,7% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 61,1% | 47,6% |
| Mörka toner | 13,9% | 28,6% |
| Monokromt | 13,9% | 19,1% |
| Neutrala toner | 11,1% | 4,8% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 64,0% | 31,8% |
| Balanserad | 30,0% | 50,0% |
| Livfulla färger | 6,0% | 18,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 36,0% | 36,4% |
| Mild | 4,0% | 4,5% |
| Balanserad | 2,0% | 4,5% |
| Stark kontrast | 14,0% | 13,6% |
| Kontrastnivå | 44,0% | 40,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 4,5% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 4,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 46,0% | 54,5% |
| Enhetlig palett | 22,0% | 36,4% |
Vilka verk av Thomas Barker har flest visningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Getting in Clover: Noon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Bride Of Death | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shepherd Boys and Dog Shelt… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Small Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wood Gatherers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Gleaner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Fancy Head | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View In Italy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Young Shepherds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Rembrandt's Self Portrait A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos Thomas Barker?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök får Thomas Barker varje dag, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 100 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Thomas Barker på ArtsDot.com
Vilka verk av Thomas Barker är mest populära?
- Interior Of A Large Cave With Figures And Animals är det mest populära verket med 300 besök (14% av alla visningar för Thomas Barker). Rankingen ovan listar de 10 mest visade verken.
Hur många personer tittar på Thomas Barker på ArtsDot.com?
- Under de senaste tolv månaderna har Thomas Barker fått 2 500 besök: 500 på artistsidan och 2 000 på sidorna för enskilda verk.
Vilken typ av verk föredrar besökarna hos Thomas Barker?
- De föredrar Mjuk luminans (Ljusstyrka): 41% av besöken, jämfört med 20% av konstnärens katalog.