Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Robert Tatin på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Robert Tatin: siffrorna på några rader
Portrait n 2 ou Etude pour Les Trois Pêches är stjärnan: 400 besök under de senaste tolv månaderna, vilket motsvarar 8% av alla visningar för Robert Tatin. Därefter kommer Arcane VI och La Belle Epoque. Tillsammans blir antalet besök på artistsidan (1 300 besök) och verken (3 600 besök) totalt 4 900. Intresset ökar, med 200% fler besök mellan Sep 2026 och Okt 2026. Bästa månad: Jul 2026 (3 200 besök). Per enhet: datorer (65%), mobiltelefoner (33%) och surfplattor (2%). Besöken gynnar Kontrastnivå (Kontrast), med 35% av besöken jämfört med 22% av katalogen.
Robert Tatin: 10 verk som folk tittar på först
Varje verk nedan har öppnats av verkliga besökare på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna. Rankning 1 är det mest besökta av Robert Tatin.
-
1
Portrait n 2 ou Etude pour Les Trois Pêches
400 besök · 7,8%
-
2
Arcane VI
400 besök · 7,8%
-
3
La Belle Epoque
400 besök · 7,8%
-
4
Les Mystères de la Femme
300 besök · 5,9%
-
5
Coup de Tête
300 besök · 5,9%
-
6
Sinaï ou Fleur de Lys
300 besök · 5,9%
-
7
Lunaison
200 besök · 3,9%
-
8
Maryvonne Fille de Lune
200 besök · 3,9%
-
9
Le Cirque
200 besök · 3,9%
-
10
Men Dü
200 besök · 3,9%
När besöker folk Robert Tatin-sidan?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 2 700 |
| Aug 2026 | 200 | 700 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 400 | 200 |
När besöks verken av Robert Tatin?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna av Robert Tatin jämfört med vad konstnären har skapat?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 18,0% | 5,9% |
| Mjuk skugga | 64,0% | 72,5% |
| Mjuk luminans | 18,0% | 21,6% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 48,0% | 41,2% |
| Dämpad färgsättning | 32,0% | 35,3% |
| Måttlig mjukhet | 20,0% | 23,5% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 100,0% | 89,3% |
| Mörka toner | 0,0% | 7,1% |
| Neutrala toner | 0,0% | 3,6% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 54,0% | 45,1% |
| Balanserad | 46,0% | 54,9% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 6,0% | 2,0% |
| Mild | 14,0% | 13,7% |
| Balanserad | 14,0% | 11,8% |
| Stark kontrast | 44,0% | 37,2% |
| Kontrastnivå | 22,0% | 35,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 50,0% | 43,1% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 7,8% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 13,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 22,0% | 29,4% |
| Enhetlig palett | 8,0% | 5,9% |
Vilka är de främsta verken av Robert Tatin, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Les Mystères de la Femme | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Le Cirque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Maryvonne Fille de Lune | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Arcane VI | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Centaure | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| St Jean de Luz Porte Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Silence | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autoportrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Carnaval de Rio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Café de Flore | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder Robert Tatins publik?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 200 | 65,3% |
| mobiltelefoner | 1 600 | 32,7% |
| surfplattor | 100 | 2,0% |
Vilka språk talar Robert Tatins publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Franska | 300 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Robert Tatin under de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 100 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 100 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 1 000 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 200 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 100 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 200 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 100 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 200 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 100 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 200 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Robert Tatin
Vilka verk av Robert Tatin öppnar folk oftast?
- Portrait n 2 ou Etude pour Les Trois Pêches först, med 400 besök eller 8% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Robert Tatin på ArtsDot.com?
- 4 900 besök under tolv månader: 1 300 till konstnärens sida och 3 600 till dennes verk.
Vilka enheter besöker Robert Tatin via?
- Publiken kommer från datorer (65%), mobiltelefoner (33%) och surfplattor (2%); datorer står för 65% av besöken.
Vilka av Robert Tatins verk passar besökarnas smak bäst?
- Verk taggade med Kontrastnivå (Kontrast) står för 35% av besöken, trots att de endast utgör 22% av katalogen.