Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Pérez Celis på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Kortversion för Pérez Celis
Folk öppnar Abriendo caminos oftare än något annat verk av Pérez Celis: 600 besök under tolv månader, eller 25% av allt som visats. Resurección och Misión propria Contruccion -Transformación kompletterar podiet. Pérez Celis fick totalt 2 300 besök, varav 500 på artistsidan och 1 800 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 100% färre besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 1 800 besök. En smak sticker ut: Livfull (Känslomässig ton) står för 100% av besöken, trots att den endast utgör 50% av katalogen.
Topp 10: de verk av Pérez Celis som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Pérez Celis som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
Hur populär är Pérez Celis-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
300
Jul 2026
500
1 300
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
200
Okt 2026
0
0
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Pérez Celis totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Pérez Celis?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Livfull
50,0%
100,0%
Glädjefylld
25,0%
0,0%
Passionerad
25,0%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
18,0%
16,7%
Mjuk skugga
32,0%
25,0%
Mjuk luminans
30,0%
8,3%
Ljusstyrka
14,0%
33,3%
Ljusstark
6,0%
16,7%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
26,0%
29,2%
Dämpad färgsättning
28,0%
12,5%
Måttlig mjukhet
18,0%
20,8%
Tydlig färgmättnad
20,0%
37,5%
Mättad färg
8,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
36,8%
47,1%
Neutrala toner
28,9%
35,3%
Mörka toner
31,6%
11,8%
Pastellfärger
0,0%
5,9%
Livfulla
2,6%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
30,0%
20,8%
Balanserad
46,0%
45,8%
Livfulla färger
24,0%
33,3%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
4,0%
12,5%
Mild
12,0%
8,3%
Balanserad
12,0%
12,5%
Stark kontrast
20,0%
12,5%
Kontrastnivå
52,0%
54,2%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
34,0%
20,8%
Mjukt blandad palett
22,0%
33,3%
Balanserad harmoni
12,0%
20,8%
Stark färgmässig enhetlighet
30,0%
20,8%
Enhetlig palett
2,0%
4,2%
Hur står sig de mest populära verk av Pérez Celis under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Todo es posible, todo existe
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Montevideo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
De Natura Rerum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self portrait to observe th…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
El pez mágico
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The head First step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Endless
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
0
Paisaje Ideal
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Místico
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Músico
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Pérez Celis?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Språk
Besök
Dela
Svenska
100
100,0%
Hur ser det dagliga besöksantalet för Pérez Celis ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Dag
Besök
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
100
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tors 5 Nov
0
fre 6 Nov
100
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
0
tis 10 Nov (prognos)
0
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
0
tis 17 Nov (prognos)
0
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
0
tis 24 Nov (prognos)
0
ons 25 Nov (prognos)
0
tors 26 Nov (prognos)
0
fre 27 Nov (prognos)
0
Pérez Celis: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Pérez Celis?
Det är Abriendo caminos: 600 besök, vilket utgör 25% av alla visningar för Pérez Celis. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Pérez Celis?
2 300 under de senaste tolv månaderna, varav 500 på artistsidan och 1 800 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Pérez Celis som folk föredrar?
Ja, Livfull (Känslomässig ton): 100% av besöken för 50% av katalogen.