Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Paul Joseph Constantin Gabriel på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Paul Joseph Constantin Gabriel: siffrorna på några rader
Landscape With Two Trees är stjärnan: 200 besök under de senaste tolv månaderna, vilket motsvarar 8% av alla visningar för Paul Joseph Constantin Gabriel. Därefter kommer Le Point Du Jour, Vue Prise Dans Les Environs De Amsterdam och Eendennesten. Tillsammans blir antalet besök på artistsidan (900 besök) och verken (2 100 besök) totalt 3 000. Intresset minskade med 33% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Bästa månad: Jul 2026 (2 500 besök). Per enhet: datorer (83%) och mobiltelefoner (17%). Besöken gynnar Mjuk luminans (Ljusstyrka), med 52% av besöken jämfört med 24% av katalogen.
Paul Joseph Constantin Gabriel: 10 verk som folk tittar på först
Varje verk nedan har öppnats av verkliga besökare på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna. Rankning 1 är det mest besökta av Paul Joseph Constantin Gabriel.
-
1
Landscape With Two Trees
200 besök · 8,0%
-
2
Le Point Du Jour, Vue Prise Dans Les Environs De Amsterdam
200 besök · 8,0%
-
3
Eendennesten
100 besök · 4,0%
-
4
A Windmill At Dusk
100 besök · 4,0%
-
5
A Polder Landscape
100 besök · 4,0%
-
6
Farm Woman On A Country Road
100 besök · 4,0%
-
7
A Mill In A Polder Landscape Near Abcoude
100 besök · 4,0%
-
8
Windy Weather
100 besök · 4,0%
-
9
Fisherman In His Boat In A Polder Landscape
100 besök · 4,0%
-
10
Vue De La Hollande Dans Les Polders
100 besök · 4,0%
När besöker folk Paul Joseph Constantin Gabriel-sidan?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 2 000 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
När besöks verken av Paul Joseph Constantin Gabriel?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna av Paul Joseph Constantin Gabriel jämfört med vad konstnären har skapat?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 4,0% |
| Mjuk skugga | 8,0% | 4,0% |
| Mjuk luminans | 24,0% | 52,0% |
| Ljusstyrka | 54,0% | 36,0% |
| Ljusstark | 8,0% | 4,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 28,0% | 36,0% |
| Dämpad färgsättning | 42,0% | 32,0% |
| Måttlig mjukhet | 24,0% | 28,0% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 4,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 76,2% | 72,2% |
| Jordnära | 19,1% | 27,8% |
| Pastellfärger | 4,8% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 28,0% |
| Balanserad | 60,0% | 56,0% |
| Livfulla färger | 14,0% | 16,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 4,0% |
| Mild | 12,0% | 0,0% |
| Balanserad | 2,0% | 8,0% |
| Stark kontrast | 24,0% | 32,0% |
| Kontrastnivå | 58,0% | 56,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 8,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 4,0% |
| Balanserad harmoni | 6,0% | 12,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 38,0% | 40,0% |
| Enhetlig palett | 50,0% | 36,0% |
Vilka är de främsta verken av Paul Joseph Constantin Gabriel, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Landschap Met Twee Bomen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landschap Bij Abcoude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Eendennesten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sunflowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape near Abcoude, Pau… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View Of A Park With A Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sunlit Farm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vibrant Violets | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grazing Cattle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Boerenwoning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder Paul Joseph Constantin Gabriels publik?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 2 500 | 83,3% |
| mobiltelefoner | 500 | 16,7% |
Vilka språk talar Paul Joseph Constantin Gabriels publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Bulgariska | 100 | 50,0% |
| Tyska | 100 | 50,0% |
Hur många dagliga besök har Paul Joseph Constantin Gabriel under de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 100 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Paul Joseph Constantin Gabriel
Vilka verk av Paul Joseph Constantin Gabriel öppnar folk oftast?
- Landscape With Two Trees först, med 200 besök eller 8% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Paul Joseph Constantin Gabriel på ArtsDot.com?
- 3 000 besök under tolv månader: 900 till konstnärens sida och 2 100 till dennes verk.
Vilka enheter besöker Paul Joseph Constantin Gabriel via?
- Publiken kommer från datorer (83%) och mobiltelefoner (17%); datorer står för 83% av besöken.
Vilka av Paul Joseph Constantin Gabriels verk passar besökarnas smak bäst?
- Verk taggade med Mjuk luminans (Ljusstyrka) står för 52% av besöken, trots att de endast utgör 24% av katalogen.