Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Mick Maslen på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Mick Maslen
Folk öppnar White Stripes (diptych, panel 1 of 2) oftare än något annat verk av Mick Maslen: 200 besök under tolv månader, eller 22% av allt som visats. One for You No.4 och Blue Stripes No.4 kompletterar podiet. Mick Maslen fick totalt 1 100 besök, varav 500 på artistsidan och 600 på verken. Toppen nåddes i Jul 2026 med 700 besök. En smak sticker ut: Ljusstyrka (Ljusstyrka) står för 67% av besöken, trots att den endast utgör 33% av katalogen.
Topp 5: de verk av Mick Maslen som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 5 verk av Mick Maslen som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
Hur populär är Mick Maslen-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 400 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Mick Maslen totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Mick Maslen?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 58,3% | 33,3% |
| Ljusstyrka | 33,3% | 66,7% |
| Ljusstark | 8,3% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 0,0% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 0,0% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 16,7% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 75,0% | 77,8% |
| Mättad färg | 8,3% | 22,2% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Varma toner | 33,3% | 50,0% |
| Solnedgång | 16,7% | 50,0% |
| Naturtema | 16,7% | 0,0% |
| Neutrala toner | 16,7% | 0,0% |
| Pastellfärger | 16,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 8,3% | 0,0% |
| Livfulla färger | 91,7% | 100,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 50,0% | 55,6% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 16,7% | 22,2% |
| Kontrastnivå | 33,3% | 22,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 83,3% | 100,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 8,3% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 8,3% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Hur står sig de mest populära verk av Mick Maslen under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| One for You | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Birdsong | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summer Stripes No.2 (diptyc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| May 2008 No.3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| One for You No.3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summer Stripes No.2 (diptyc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| One for You No.4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| White Stripes (diptych, pan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| White Stripes (diptych, pan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summer 2009 No.2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Mick Maslen?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Mick Maslen ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Mick Maslen: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Mick Maslen?
- Det är White Stripes (diptych, panel 1 of 2): 200 besök, vilket utgör 22% av alla visningar för Mick Maslen. Listan ovan sträcker sig ner till plats 5.
Hur många besök får Mick Maslen?
- 1 100 under de senaste tolv månaderna, varav 500 på artistsidan och 600 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Mick Maslen som folk föredrar?
- Ja, Ljusstyrka (Ljusstyrka): 67% av besöken för 33% av katalogen.