Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Louis Hersent på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Louis Hersent i korthet
Under de senaste tolv månaderna var General Louis Marie Turreau De Garambouville At The Gravieres Affair det mest visade verket av Louis Hersent på ArtsDot.com: 100 visningar, vilket motsvarar 17% av alla visningar av konstnärens verk. Det följs av The Battle Of Landschut, 21st April och General Louis Marie Turreau Of Garambouville. Totalt har Louis Hersent fått 700 besök: 200 till artistens sida och 500 till sidorna för enskilda verk. Intresset har svalnat något: antalet besök minskade med 100% från Aug 2026 till Sep 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 500 besök. Besökare tenderar mot Mjuk luminans (Ljusstyrka): 67% av besöken gick till sådana verk, som utgör 16% av konstnärens katalog.
De 6 mest visade Louis Hersent-verken
Detta är de 6 verk av Louis Hersent som har öppnats mest på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
General Louis Marie Turreau De Garambouville At The Gravieres Affair, 1756
100 besök · 16,7%
-
2
The Battle Of Landschut, 21st April, 1809
100 besök · 16,7%
-
3
General Louis Marie Turreau Of Garambouville
100 besök · 16,7%
-
4
Delphine De Girardin
100 besök · 16,7%
-
5
Daphnis Pulling A Thorn From Chloe's Foot By A River
100 besök · 16,7%
-
6
Portrait Of Mme Casimir Perier, Born Pauline Loyer
100 besök · 16,7%
Hur många besöker Louis Hersent-sidan varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 300 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta visas verken av Louis Hersent?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer besökarna hos Louis Hersent?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 37,8% | 16,7% |
| Mjuk skugga | 40,5% | 16,7% |
| Mjuk luminans | 16,2% | 66,7% |
| Ljusstyrka | 2,7% | 0,0% |
| Ljusstark | 2,7% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 21,6% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 35,1% | 66,7% |
| Måttlig mjukhet | 40,5% | 33,3% |
| Tydlig färgmättnad | 2,7% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 87,9% | 80,0% |
| Neutrala toner | 9,1% | 20,0% |
| Mörka toner | 3,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,5% | 0,0% |
| Balanserad | 59,5% | 100,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 8,1% | 16,7% |
| Mild | 16,2% | 0,0% |
| Balanserad | 10,8% | 0,0% |
| Stark kontrast | 18,9% | 16,7% |
| Kontrastnivå | 46,0% | 66,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 5,4% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 13,5% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 18,9% | 50,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,8% | 33,3% |
| Enhetlig palett | 24,3% | 16,7% |
Vilka verk av Louis Hersent har flest visningar månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portrait of Madame Le Doyen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Sophie Gay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Romain de Bourge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Louise-Adélaïde Desnos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Death of Xavier Bichat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Sophie Legrand,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Madame Arachequ… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Religieux de l'hospice du m… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder besökarna hos Louis Hersent?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök får Louis Hersent varje dag, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Louis Hersent på ArtsDot.com
Vilka verk av Louis Hersent är mest populära?
- General Louis Marie Turreau De Garambouville At The Gravieres Affair är det mest populära verket med 100 besök (17% av alla visningar för Louis Hersent). Rankingen ovan listar de 6 mest visade verken.
Hur många personer tittar på Louis Hersent på ArtsDot.com?
- Under de senaste tolv månaderna har Louis Hersent fått 700 besök: 200 på artistsidan och 500 på sidorna för enskilda verk.
Vilken typ av verk föredrar besökarna hos Louis Hersent?
- De föredrar Mjuk luminans (Ljusstyrka): 67% av besöken, jämfört med 16% av konstnärens katalog.