Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Josse Van Craesbeeck på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Josse Van Craesbeeck
Folk öppnar The Lute Concert oftare än något annat verk av Josse Van Craesbeeck: 500 besök under tolv månader, eller 24% av allt som visats. A peasant grimacing with his arm in a sling och Drunkard kompletterar podiet. Josse Van Craesbeeck fick totalt 2 400 besök, varav 400 på artistsidan och 2 000 på verken. Toppen nåddes i Jul 2026 med 2 400 besök. En smak sticker ut: Balanserad harmoni (Färgharmoni) står för 29% av besöken, trots att den endast utgör 15% av katalogen.
Topp 10: de verk av Josse Van Craesbeeck som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Josse Van Craesbeeck som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
The Lute Concert, 1650
500 besök · 23,8%
-
2
A peasant grimacing with his arm in a sling
300 besök · 14,3%
-
3
Drunkard, 1640
200 besök · 9,5%
-
4
Peasants in front of a Village Inn, 1640
100 besök · 4,8%
-
5
Three young men making music
100 besök · 4,8%
-
6
Young Children Playing a Game
100 besök · 4,8%
-
7
A Guardroom Interior with Soldiers playing Cards
100 besök · 4,8%
-
8
Soldiers and Women
100 besök · 4,8%
-
9
An interior with a doctor treating a patient
100 besök · 4,8%
-
10
The tax collector
100 besök · 4,8%
Hur populär är Josse Van Craesbeeck-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 2 000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Josse Van Craesbeeck totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Josse Van Craesbeeck?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 76,9% | 71,4% |
| Mjuk skugga | 19,2% | 14,3% |
| Mjuk luminans | 3,9% | 14,3% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 34,6% | 47,6% |
| Dämpad färgsättning | 23,1% | 4,8% |
| Måttlig mjukhet | 30,8% | 38,1% |
| Tydlig färgmättnad | 11,5% | 9,5% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 76,0% | 61,9% |
| Mörka toner | 20,0% | 28,6% |
| Monokromt | 4,0% | 9,5% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 47,6% |
| Balanserad | 46,2% | 38,1% |
| Livfulla färger | 3,9% | 14,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 11,5% | 9,5% |
| Mild | 42,3% | 47,6% |
| Balanserad | 3,9% | 0,0% |
| Stark kontrast | 30,8% | 19,1% |
| Kontrastnivå | 11,5% | 23,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 15,4% | 28,6% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 33,3% |
| Enhetlig palett | 34,6% | 38,1% |
Hur står sig de mest populära verk av Josse Van Craesbeeck under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drunkard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Peasants in front of a Vill… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Temptation of Saint Ant… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Lute Concert | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 |
| Ecce Homo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The marriage contract | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A guardroom interior with s… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An interior with a doctor t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interior of a Tavern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Contract | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Josse Van Craesbeeck?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Tyska | 300 | 60,0% |
| Italienska | 200 | 40,0% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för Josse Van Craesbeeck ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 300 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 100 |
| tis 13 Okt | 200 |
| ons 14 Okt (prognos) | 400 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 400 |
| ons 21 Okt (prognos) | 500 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 200 |
| tis 27 Okt (prognos) | 500 |
| ons 28 Okt (prognos) | 500 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 200 |
| tis 3 Nov (prognos) | 500 |
Josse Van Craesbeeck: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Josse Van Craesbeeck?
- Det är The Lute Concert: 500 besök, vilket utgör 24% av alla visningar för Josse Van Craesbeeck. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Josse Van Craesbeeck?
- 2 400 under de senaste tolv månaderna, varav 400 på artistsidan och 2 000 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Josse Van Craesbeeck som folk föredrar?
- Ja, Balanserad harmoni (Färgharmoni): 29% av besöken för 15% av katalogen.