Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Josef Von Brandt på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för Josef Von Brandt
Folk öppnar Bunczuczny oftare än något annat verk av Josef Von Brandt: 200 besök under tolv månader, eller 15% av allt som visats. Fair in Białka och Defense of a manor (Bar Confederates) kompletterar podiet. Josef Von Brandt fick totalt 1 600 besök, varav 500 på artistsidan och 1 100 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 100% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 1 500 besök. En smak sticker ut: Kontrastnivå (Kontrast) står för 92% av besöken, trots att den endast utgör 72% av katalogen.
Topp 10: de verk av Josef Von Brandt som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 10 verk av Josef Von Brandt som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
-
1
Bunczuczny
200 besök · 15,4%
-
2
Fair in Białka, 1885
100 besök · 7,7%
-
3
Defense of a manor (Bar Confederates), 1875
100 besök · 7,7%
-
4
Chwytanie Konia Na Arkan
100 besök · 7,7%
-
5
Pospolite Ruszenie U Brodu
100 besök · 7,7%
-
6
Horse
100 besök · 7,7%
-
7
The March Of Swedes For Kiejdany
100 besök · 7,7%
-
8
Battle Over The Turkish Banner
100 besök · 7,7%
-
9
Konfederacja Barska
100 besök · 7,7%
-
10
Chorazy Królewski
100 besök · 7,7%
Hur populär är Josef Von Brandt-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1 000 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Josef Von Brandt totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Josef Von Brandt?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 6,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 32,0% | 46,2% |
| Ljusstyrka | 56,0% | 53,8% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 32,0% | 23,1% |
| Dämpad färgsättning | 36,0% | 38,5% |
| Måttlig mjukhet | 28,0% | 38,5% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 70,2% | 76,9% |
| Jordnära | 27,7% | 23,1% |
| Mörka toner | 2,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 23,1% |
| Balanserad | 52,0% | 53,8% |
| Livfulla färger | 16,0% | 23,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 0,0% |
| Mild | 10,0% | 7,7% |
| Balanserad | 6,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 10,0% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 72,0% | 92,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 6,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 18,0% | 23,1% |
| Balanserad harmoni | 6,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 54,0% | 46,2% |
| Enhetlig palett | 16,0% | 30,8% |
Hur står sig de mest populära verk av Josef Von Brandt under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leaving Vienna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cossacks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Zaporizhian Camp | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of The Painter Józ… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Battle of Khotyn (1621) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Czarniecki Na Tarancie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Call to arms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Capture Of A Caucasian… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fair in Białka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Hunt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk läses Josef Von Brandt?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Josef Von Brandt ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
Josef Von Brandt: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Josef Von Brandt?
- Det är Bunczuczny: 200 besök, vilket utgör 15% av alla visningar för Josef Von Brandt. Listan ovan sträcker sig ner till plats 10.
Hur många besök får Josef Von Brandt?
- 1 600 under de senaste tolv månaderna, varav 500 på artistsidan och 1 100 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Josef Von Brandt som folk föredrar?
- Ja, Kontrastnivå (Kontrast): 92% av besöken för 72% av katalogen.