Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jan Sluyters på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jan Sluyters: siffrorna på några rader
Sawmill Het Luipaard är stjärnan: 500 besök under de senaste tolv månaderna, vilket motsvarar 26% av alla visningar för Jan Sluyters. Därefter kommer Elisha and the Son of the Shunammite Woman och Landscape by Moonlight II. Tillsammans blir antalet besök på artistsidan (500 besök) och verken (1 500 besök) totalt 2 000. Bästa månad: Jul 2026 (1 700 besök). Besöken gynnar Jordnära (Färgpalett), med 81% av besöken jämfört med 52% av katalogen.
Jan Sluyters: 10 verk som folk tittar på först
Varje verk nedan har öppnats av verkliga besökare på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna. Rankning 1 är det mest besökta av Jan Sluyters.
-
1
Sawmill Het Luipaard
500 besök · 26,3%
-
2
Elisha and the Son of the Shunammite Woman, 1904
300 besök · 15,8%
-
3
Landscape by Moonlight II, 1911
100 besök · 5,3%
-
4
Houses in the snow print
100 besök · 5,3%
-
5
Townview, Amsterdam ''Het Rokin''
100 besök · 5,3%
-
6
Portrait of the 20-year-old Ina Leaves, 1932
100 besök · 5,3%
-
7
Still life with standing nude
100 besök · 5,3%
-
8
Still Life with Spring Flowers, 1926
100 besök · 5,3%
-
9
Still life with fruit
100 besök · 5,3%
-
10
Paris cityview
100 besök · 5,3%
När besöker folk Jan Sluyters-sidan?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1 200 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
När besöks verken av Jan Sluyters?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna av Jan Sluyters jämfört med vad konstnären har skapat?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 15,6% | 21,1% |
| Mjuk skugga | 34,4% | 47,4% |
| Mjuk luminans | 37,5% | 26,3% |
| Ljusstyrka | 6,2% | 5,3% |
| Ljusstark | 6,2% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 25,0% | 10,5% |
| Dämpad färgsättning | 40,6% | 52,6% |
| Måttlig mjukhet | 18,8% | 31,6% |
| Tydlig färgmättnad | 12,5% | 0,0% |
| Mättad färg | 3,1% | 5,3% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 52,2% | 81,2% |
| Mörka toner | 21,7% | 6,2% |
| Neutrala toner | 13,0% | 6,2% |
| Monokromt | 4,3% | 6,2% |
| Pastellfärger | 8,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 31,2% | 31,6% |
| Balanserad | 53,1% | 63,2% |
| Livfulla färger | 15,6% | 5,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 18,8% | 5,3% |
| Mild | 15,6% | 31,6% |
| Balanserad | 9,4% | 5,3% |
| Stark kontrast | 25,0% | 15,8% |
| Kontrastnivå | 31,2% | 42,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 25,0% | 36,8% |
| Mjukt blandad palett | 21,9% | 5,3% |
| Balanserad harmoni | 28,1% | 26,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 15,6% | 26,3% |
| Enhetlig palett | 9,4% | 5,3% |
Vilka är de främsta verken av Jan Sluyters, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Elisha and the Son of the S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape by Moonlight II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Hat with flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life with standing nu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Houses in the Jordaan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sawmill Het Luipaard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 |
| Recumbent female nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moon night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of an art collecto… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life with fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Vilka språk talar Jan Sluyterss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Estländska | 100 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Jan Sluyters under de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 100 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 200 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 100 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 200 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 100 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 300 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Jan Sluyters
Vilka verk av Jan Sluyters öppnar folk oftast?
- Sawmill Het Luipaard först, med 500 besök eller 26% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Jan Sluyters på ArtsDot.com?
- 2 000 besök under tolv månader: 500 till konstnärens sida och 1 500 till dennes verk.
Vilka av Jan Sluyterss verk passar besökarnas smak bäst?
- Verk taggade med Jordnära (Färgpalett) står för 81% av besöken, trots att de endast utgör 52% av katalogen.