Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för James Durden på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Kortversion för James Durden
Folk öppnar Summer in Cumberland oftare än något annat verk av James Durden: 2 600 besök under tolv månader, eller 87% av allt som visats. Betty and Chow och The German Submarine Attack – Coke Ovens on Fire at Harrington kompletterar podiet. James Durden fick totalt 3 800 besök, varav 1 900 på artistsidan och 1 900 på verken. Trenden går uppåt: 650% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppen nåddes i Jul 2026 med 1 800 besök. Besök fördelade på mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%). En smak sticker ut: Måttlig mjukhet (Färgmättnad) står för 87% av besöken, trots att den endast utgör 12% av katalogen.
Topp 4: de verk av James Durden som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 4 verk av James Durden som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
Hur populär är James Durden-sidan, månad för månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 1 200 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 1 000 | 500 |
Hur mycket uppmärksamhet får verken av James Durden totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till James Durden?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk luminans | 25,0% | 86,7% |
| Ljusstyrka | 25,0% | 6,7% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 75,0% | 6,7% |
| Dämpad färgsättning | 12,5% | 6,7% |
| Måttlig mjukhet | 12,5% | 86,7% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,5% | 6,7% |
| Balanserad | 37,5% | 93,3% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 50,0% | 13,3% |
| Balanserad | 25,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 25,0% | 86,7% |
| Kontrastnivå | 0,0% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,5% | 3,3% |
| Mjukt blandad palett | 25,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 12,5% | 6,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 90,0% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Hur står sig de mest populära verk av James Durden under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Summer in Cumberland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 200 | 0 | 500 |
| The German Submarine Attack… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fantasy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| June Morning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mixed Bunch, Flowers in Vase | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Betty and Chow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Country Auction | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, surfplattor eller datorer: hur visas James Durden?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| mobiltelefoner | 2 000 | 52,6% |
| datorer | 1 500 | 39,5% |
| surfplattor | 300 | 7,9% |
På vilka språk läses James Durden?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 1 000 | 90,9% |
| Tyska | 100 | 9,1% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för James Durden ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 700 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 200 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 300 |
| ons 4 Nov | 200 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 400 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 200 |
| ons 11 Nov (prognos) | 200 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 500 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 200 |
| ons 18 Nov (prognos) | 200 |
| tors 19 Nov (prognos) | 100 |
| fre 20 Nov (prognos) | 600 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 200 |
| tis 24 Nov (prognos) | 200 |
| ons 25 Nov (prognos) | 200 |
James Durden: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av James Durden?
- Det är Summer in Cumberland: 2 600 besök, vilket utgör 87% av alla visningar för James Durden. Listan ovan sträcker sig ner till plats 4.
Hur många besök får James Durden?
- 3 800 under de senaste tolv månaderna, varav 1 900 på artistsidan och 1 900 på de enskilda verken.
Tittar folk på James Durden via en mobil eller en dator?
- Båda: besök fördelat på mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%); mobiltelefoner leder med 53%.
Finns det någon typ av verk av James Durden som folk föredrar?
- Ja, Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 87% av besöken för 12% av katalogen.