Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Harold Hopps på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Harold Hopps: siffrorna på några rader
Higher Bebington, Wirral är stjärnan: 1 200 besök under de senaste tolv månaderna, vilket motsvarar 22% av alla visningar för Harold Hopps. Därefter kommer Wallasey, Wirral, Church Hill, 1856 och Wallasey Mill, Wirral. Tillsammans blir antalet besök på artistsidan (1 500 besök) och verken (3 600 besök) totalt 5 100. Intresset minskade med 29% mellan Sep 2026 och Okt 2026. Bästa månad: Jul 2026 (3 700 besök). Per enhet: datorer (69%), mobiltelefoner (29%) och surfplattor (2%). Besöken gynnar Mjuk luminans (Ljusstyrka), med 63% av besöken jämfört med 26% av katalogen.
Harold Hopps: 10 verk som folk tittar på först
Varje verk nedan har öppnats av verkliga besökare på ArtsDot.com under de senaste tolv månaderna. Rankning 1 är det mest besökta av Harold Hopps.
-
1
Higher Bebington, Wirral, 1917
1 200 besök · 22,2%
-
2
Wallasey, Wirral, Church Hill, 1856
300 besök · 5,6%
-
3
Wallasey Mill, Wirral
300 besök · 5,6%
-
4
Yorkshire Moors
300 besök · 5,6%
-
5
Red and Yellow Noses, New Brighton, Wirral, 1902
200 besök · 3,7%
-
6
Old Grammar School, Foot of the Breck, Wallasey, Wirral, 1909
200 besök · 3,7%
-
7
Magazine Brow with Liscard Battery, Wallasey, Wirral, 1935
200 besök · 3,7%
-
8
Bidston Hall Farm, Wirral, 1915
200 besök · 3,7%
-
9
Ivy House Farm, Saughall Massie, Wirral, 1918
200 besök · 3,7%
-
10
Storeton Ridge, Wirral, 1916
200 besök · 3,7%
När besöker folk Harold Hopps-sidan?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 800 | 2 900 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 400 | 300 |
| Okt 2026 | 200 | 300 |
När besöks verken av Harold Hopps?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna av Harold Hopps jämfört med vad konstnären har skapat?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 26,0% | 63,0% |
| Ljusstyrka | 72,0% | 37,0% |
| Ljusstark | 2,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 48,0% | 44,4% |
| Dämpad färgsättning | 46,0% | 44,4% |
| Måttlig mjukhet | 6,0% | 11,1% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 28,0% | 38,9% |
| Balanserad | 72,0% | 61,1% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad | 0,0% | 1,8% |
| Stark kontrast | 28,0% | 7,4% |
| Kontrastnivå | 70,0% | 90,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 58,0% | 57,4% |
| Mjukt blandad palett | 22,0% | 18,5% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 9,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 8,0% | 14,8% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka är de främsta verken av Harold Hopps, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Higher Bebington, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 | 200 |
| Wallasey, Wirral, Claremoun… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Storeton Ridge, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Magazine Brow with Liscard… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Red and Yellow Noses, New B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Egremont Ferry, Wallasey, W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View from the End of Bidsto… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gayton Mill, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Breck Road, Wallasey, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Irby Mill, Wirral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder Harold Hoppss publik?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 500 | 68,6% |
| mobiltelefoner | 1 500 | 29,4% |
| surfplattor | 100 | 2,0% |
Vilka språk talar Harold Hoppss publik?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 200 | 100,0% |
Hur många dagliga besök har Harold Hopps under de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 500 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 900 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Harold Hopps
Vilka verk av Harold Hopps öppnar folk oftast?
- Higher Bebington, Wirral först, med 1 200 besök eller 22% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Harold Hopps på ArtsDot.com?
- 5 100 besök under tolv månader: 1 500 till konstnärens sida och 3 600 till dennes verk.
Vilka enheter besöker Harold Hopps via?
- Publiken kommer från datorer (69%), mobiltelefoner (29%) och surfplattor (2%); datorer står för 69% av besöken.
Vilka av Harold Hoppss verk passar besökarnas smak bäst?
- Verk taggade med Mjuk luminans (Ljusstyrka) står för 63% av besöken, trots att de endast utgör 26% av katalogen.