Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Grão Vasco på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Kortversion för Grão Vasco
Folk öppnar Adoration of the Magi oftare än något annat verk av Grão Vasco: 800 besök under tolv månader, eller 50% av allt som visats. Baptism of Christ och Calvary kompletterar podiet. Grão Vasco fick totalt 2 200 besök, varav 1 200 på artistsidan och 1 000 på verken. Trenden är svagt nedåtgående: 25% färre besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppen nåddes i Sep 2026 med 800 besök. En smak sticker ut: Balanserad (Färgintensitet) står för 62% av besöken, trots att den endast utgör 18% av katalogen.
Topp 5: de verk av Grão Vasco som visas mest
En ranking baserad på faktiska besök, inte på katalogbetyg: de 5 verk av Grão Vasco som öppnats oftast på ArtsDot.com under tolv månader.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
400
200
Aug 2026
100
100
Sep 2026
300
500
Okt 2026
400
200
Hur mycket uppmärksamhet får verken av Grão Vasco totalt sett?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka typer av verk lockar besökarna till Grão Vasco?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna bakom detta diagram
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
72,7%
76,9%
Elegant
4,5%
23,1%
Klassisk
9,1%
0,0%
Fridfull
9,1%
0,0%
Mystisk
4,5%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Andlig
63,6%
84,6%
Melankolisk
13,6%
15,4%
Dyster och högtidlig
22,7%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
78,8%
87,5%
Mjuk skugga
21,2%
12,5%
Mjuk luminans
0,0%
0,0%
Ljusstyrka
0,0%
0,0%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
39,4%
25,0%
Dämpad färgsättning
48,5%
25,0%
Måttlig mjukhet
12,1%
50,0%
Tydlig färgmättnad
0,0%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
81,8%
37,5%
Balanserad
18,2%
62,5%
Livfulla färger
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
21,2%
0,0%
Mild
36,4%
25,0%
Balanserad
15,2%
12,5%
Stark kontrast
15,2%
50,0%
Kontrastnivå
12,1%
12,5%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
24,2%
0,0%
Mjukt blandad palett
12,1%
0,0%
Balanserad harmoni
15,2%
18,8%
Stark färgmässig enhetlighet
48,5%
81,2%
Enhetlig palett
0,0%
0,0%
Hur står sig de mest populära verk av Grão Vasco under året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
0
Calvary
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Last Supper
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Last Supper (m)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Presentation at the Tem…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Circumcision
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Creation of the animals
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Escape to Egypt from Polypt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Circumcision of the Polypty…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Presentation at the Temple
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Grão Vasco?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Språk
Besök
Dela
Engelska
100
33,3%
Franska
100
33,3%
Portugisiska
100
33,3%
Hur ser det dagliga besöksantalet för Grão Vasco ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna bakom detta diagram
Dag
Besök
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
100
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
200
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
100
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov (prognos)
0
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
0
tis 10 Nov (prognos)
0
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
0
tis 17 Nov (prognos)
0
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
0
tis 24 Nov (prognos)
0
Grão Vasco: snabba svar
Vilket är det mest visade verket av Grão Vasco?
Det är Adoration of the Magi: 800 besök, vilket utgör 50% av alla visningar för Grão Vasco. Listan ovan sträcker sig ner till plats 5.
Hur många besök får Grão Vasco?
2 200 under de senaste tolv månaderna, varav 1 200 på artistsidan och 1 000 på de enskilda verken.
Finns det någon typ av verk av Grão Vasco som folk föredrar?
Ja, Balanserad (Färgintensitet): 62% av besöken för 18% av katalogen.